Mapa

Tanie loty Warszawa - Oslo

Informacje o locie z: Warszawa do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

86 zł

Linie latające bezpośrednio

5

Loty w tygodniu

34

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1023 km

1 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Informacje aktualne na dzień 30.04.2016

Linie lotnicze

Między portami lotniczymi obsługującymi ruch lotniczy Warszawy (Lotnisko Chopina i Warszawa-Modlin) oraz Oslo (Oslo Gardermoen, Sandefjord Torp, Moss-Rygge) funkcjonują bezpośrednie połączenia lotnicze.

Wylatując z Lotniska Chopina na lotnisko Sandefjord Torp dolecisz bez przesiadek. Wyloty linii Wizz Air odbywają się codziennie około południa. Jeśli podróżujesz na lotnisko Moss-Rygge wybierz sobotni lot Norwegian z jedną przesiadką w Maladze, a jeśli podróżujesz na Gardermoen do wyboru będziesz mieć mnóstwo połączeń. Wybierz na przykład lot Norwegian (z przesiadką w Stavanger), Air Baltic (z przesiadką w Rydze), Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie lub Monachium) lub Brussels Airlines (z przesiadką w Brukseli).

Jeśli wylatujesz z Warszawy-Modlin bezpośrednio dolecieć możesz tylko na lotnisko Moss-Rygge. Wyloty odbywają się codziennie, raz na dobę. Z Modlina dolecisz również na Sandefjord Torp. Wybierz lot łączony Ryanair i Wizz Air z przesiadką we Wrocławiu lub lot Ryanair z przesiadką w Londynie Stansted.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Warszawy do Oslo wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Warto pamiętać, że pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Lotniska w Warszawie

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy Polski i główny port lotniczy Warszawy. Dzielące go od centrum miasta 8 kilometrów bez trudu pokonasz taksówką, autobusem lub – w przypadku korków – pociągiem. Funkcjonuje tu jeden nowoczesny terminal, w którym realizowane są wszystkie odloty. Na miejscu znajdziesz również łącznie ponad 40 sklepów, butików, restauracji i kawiarni.Stołeczne Lotnisko Chopina to również jedyny dworzec w Polsce (licząc również dworce autobusowe i kolejowe), który otrzymał prestiżowy tytuł Obiekt Bez Barier. Przyznany przez fundację Integracja certyfikat poświadcza dostępność lotniska dla osób o różnych niepełnosprawnościach i trudnościach w poruszaniu się.

Port lotniczy Warszawa Modlin to drugie i znacznie mniejsze stołeczne lotnisko. W nowoczesnym terminalu oddalonym od centrum o 36 kilometrów operuje wyłącznie linia lotnicza Ryanair. Jej pasażerowie mogą skorzystać tu z oferty kawiarni, restauracji czy sklepu.

Lotniska w Oslo

Port lotniczy Sandefjord-Torp (zwany często Oslo-Torp) to drugi największy port lotniczy Oslo, oddalony od centrum miasta aż o 120 kilometrów. Posiada jeden terminal, w którym realizowane są wszystkie przyloty i odloty. Do centrum miasta dotrzesz stąd bez trudu pociągiem NSB (w ciągu 4 minut na stację kolejową dowiezie Cię bezpłatny autobus) lub autobusem kompanii Torp-Ekspressen, TIMEkspressen lub Lavprisekspressen.

Port lotniczy Moss-Rygge z założenia miał być lotniskiem obsługującym tanie linie lotnicze. Jest jednym z trzech lotnisk obsługujących ruch lotniczy Oslo, oddalonym od jego centrum o 66 kilometrów. Posiada jeden terminal oraz doskonałe połączenia z centrum miasta. Na miejsce dotrzesz koleją ze stacji Rygge, do której w ciągu 8 minut dowiezie Cię bezpłatny autobus. Przystankiem końcowym pociągu jest Oslo Central Station, a autobus odjeżdża zawsze 35 minut po pełnej godzinie. Dodatkowo na 40 minut po przylocie samolotu linii Ryanair spod terminalu odjeżdża dedykowany autobus Rygge – Ekspressen.

Port lotniczy Oslo Gardermoen to najbardziej ruchliwe lotnisko Norwegii, oddalone od centrum Oslo o 48 kilometrów. Posiada jeden terminal, na którym realizowane są zarówno przyloty, jak i odloty. Do centrum dojedziesz stąd w 20 minut koleją lub jednym z licznych autobusów – chociażby linią Ruter czy Airport Express Coach (SAS Flybussen, odjeżdża co 20 minut).

Warszawa vs. Oslo – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Oslo znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Choć Oslo mogłoby się wydawać znacznie zimniejszym miastem – nic bardziej mylnego. Temperatury obu miast są bardzo podobne. W lipcu termometry wskazują tu średnio do 22°C (w Warszawie 24°C), a zimą od -7 do 0°C, przy temperaturze wyższej o 1-2 stopnie w Warszawie.

Znacznie większe różnice dotyczą cen. W norweskiej stolicy za lunch w przeciętniej restauracji zapłacisz średnio 69zł (150kr), za posiłek w McDonaldzie 46zł (100kr), a za trzydaniowy obiad dla 2 osób 368zł (800kr). W Warszawie zapłacisz kolejno: 20zł, 17zł oraz 100-120zł.

Podobnie wyższe są opłaty komunikacyjne. W Warszawie za przejazd taksówką z centrum miasta na lotnisko zapłacisz 50zł (kurs z Lotniska Chopina, 13,3km, 30 minut jazdy) lub 159zł (kurs z lotniska Warszawa-Modlin, 36km, 40 minut jazdy), a w Oslo wydasz średnio 1500kr, czyli 690zł (120 km, 2 godziny jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.