Mapa

Tanie loty Katowice-Oslo

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Oslo.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Katowice do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

87 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

7

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1145 km

2 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Oslo wynosi 87 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Oslo wynosi 2 h 0 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Katowice do: Oslo.
Według stanu na Wrzesień, jest 7 lotów w tygodniu z: Katowice do: Oslo.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Katowice-Rzeszów, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Katowice – Oslo

 • Bezpośrednie loty: Katowice – Oslo Wizz Air
 • Loty z przesiadką Katowice – Oslo: Lufthansa
 • Czas trwania lotu Katowice – Oslo: 2h

Lotniska w Katowicach

Loty z Katowic do Oslo realizuje lotnisko Katowice Pyrzowice.

Lotnisko Katowice (lotnisko Katowice – Pyrzowice)

Informacje: Lotnisko Katowice – Pyrzowice jest położone w miejscowości Pyrzowice, którą od centrum miasta dzieli 30 kilometrów. Znajdują się tutaj trzy terminale – przylotowy terminal C oraz wylotowe terminale A i B. Pasażerowie linii Wizz Air obsługiwani są w obiekcie B. Na miejscu znajdziesz łącznie 20 kawiarni, restauracji i sklepów, a także pokój dla matki z dzieckiem oraz kapsułę dla palaczy.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Katowic do Oslo wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Pyrzowice?

Na lotnisko dojedziesz autobusem linii lotnisko. Cena biletu: 27zł, czas podróży: 50 minut. Średnio realizowanych jest tutaj trzynaście kursów dziennie.

Lotniska w Oslo

Bezpośrednie loty Katowice – Oslo realizuje lotnisko Oslo Sandefjord – Torp.

Lotnisko Oslo Sandefjord – Torp (lotnisko Oslo Torp)

Informacje: Port lotniczy Sandefjord-Torp, zwany w skrócie lotniskiem Oslo – Torp, jest położony w odległości 120 kilometrów od centrum miasta. Wszystkie przyloty i wyloty realizowane są tutaj w jednym terminalu.

Jak dojechać z lotniska do Oslo?

 • Pociągiem NSL. Na stację TORP dojedziesz spod terminalu dedykowanym autobusem w zaledwie 4 minuty. Opłata za przejazd jest uwzględniona w cenie biletu kolejowego, za który zapłacisz 266NOK (120zł). Podróż trwa około 1h 35minut.
 • Autobusem Torp-Expressen. Cena biletu: 240NOK (118zł), czas podróży: 1h 45minut. Rozkład jazdy autobusów jest dopasowany do rozkładu przylotów.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Oslo korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Norwegii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Katowice i Oslo znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Oslo

Pogoda w Oslo

Choć Norwegia kojarzy się z zimnem, to średnie temperatury zachęcają do odwiedzin miasta przez cały rok. W grudniu i styczniu spodziewaj się tu od -7°C, a w lecie nawet do 22°C. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie Oslo w maju, kiedy liczba godzin nasłonecznienia sięga 8 godzin na dobę i jest najwyższa w całym roku, a średnia ilość deszczowych dni spada do 10.

Ceny i waluta w Oslo

Walutą obowiązującą w Oslo jest korona norweska (NOK)[i]. Jeśli wybierasz się tutaj z gotówką, złotówki wymień jeszcze w Polsce – korzystnie kursy oferują kantory internetowe. W mieście z łatwością znajdziesz bankomat, akceptowane są tu również karty płatnicze, więc nie powinieneś mieć trudności w płatnościach za pobyt w hotelu, posiłek w restauracji czy zakupy.

Ceny w Norwegii są wyższe średnio o ponad 220%, za posiłek zapłacisz nawet 350% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 107NOK (48zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 165NOK (75zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 800NOK (362zł)
 • kawa – 39NOK (18zł)
 • piwo w pubie – 80NOK (36zł)
 • butelka wody – 20NOK (9zł)
 • taksówka – 13,50NOK/kilometr (6zł)

Transport w Oslo

Transport publiczny w mieście jest rozbudowany i wygodny, skorzystasz tu z lokalnych pociągów, promów, metra, autobusów i tramwajów. Dzięki temu, że ich operatorem jest jedna firma, wystarczy, że kupisz jeden bilet. Do wyboru masz bilety pojedyncze za 32NOK (14zł, zakup w kasie) i 50NOK (22,50zł, zakup u kierowcy) lub bilet 24-godzinny za 90NOK (40,5zł). Alternatywą jest zakup karty Oslo Pass, dostępnej w trzech wersjach. Możesz kupić wersję 24-godzinną za 395NOK (178zł), wersję 48-godzinną za 595NOK (268zł) lub wersję 72-godzinną za 745NOK (335zł). Oprócz nielimitowanych przejazdów komunikacją miejską, otrzymasz możliwość darmowego wstępu do wielu miejskich atrakcji.

Oslo atrakcje

Poza unikatową przyrodą i zapierającymi dech widokami na fiordy, Oslo zaskoczy Cię wykwintną kuchnią i ofertą kulturalną, a także niezliczoną ilością muzeów. Co warto zobaczyć w Oslo?

 • Budynek Norweskiej Narodowej Opery i Baletu
 • Muzeum Gustava Vigelanda i słynny park Vigelandsparken
 • Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram
 • Twierdza Akershus
 • Muzeum Kon-Tiki
 • Norweskie Muzeum Ludowe
 • Muzeum Łodzi Wikingów
 • Muzeum Ibsena
 • Muzeum Narciarstwa
 • Ratusz
 • Półwysep Bygdoy

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w kwietniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić. Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1NOK = 0,45zł. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.