Mapa

Tanie loty Gdańsk-Stavanger

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Stavanger.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Stavanger

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

146 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

5

Średni czas lotu, całkowita odległość: 929 km

1 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Stavanger

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Stavanger: Stavanger.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Stavanger wynosi 146 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Stavanger wynosi 1 h 40 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Stavanger.
Według stanu na Wrzesień, jest 5 lotów w tygodniu z: Gdańsk do: Stavanger.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Stavanger, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Gdańsk-Stavanger

  • Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Stavanger Wizzair
  • Bezpośrednie loty Gdańsk-Stavanger: Wizzair
  • Czas przelotu Gdańsk-Stavanger: 1 godzina i 40 minut (odległość między Gdańskiem a Stavanger to 929 kilometrów)

Lotnisko Gdańsk

W Gdańsku działa jedno lotnisko, które leży w dzielnicy Matarnia, dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum, dwadzieścia trzy kilometry od Gdyni i dziesięć od Sopotu. Podróż rozpoczynać będziesz w nowym, otwartym w 2015 roku Terminalu 2, obsługującym połączenia z krajami strefy Schengen oraz wszystkie przyloty.

Na lotnisku korzystać możesz z bezpłatnego Wi-Fi. Dostępne jest ono przez 15 minut dla każdego i bez ograniczeń czasowych dla zalogowanych użytkowników.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk? 

  • Na lotnisko Gdańsk-Rębiechowo najprościej dojedziesz pociągiem. Najwięcej połączeń złapiesz z dworca Gdańsk Wrzeszcz. Dostępnych jest też parę połączeń z Dworca Głównego. Bilet przesiadkowy kosztować cię będzie 3,5 zł. Można dostać go w kasach, biletomatach lub u konduktora.
  • Drugim rzadziej wybieranym i bardziej czasochłonnym środkiem transportu jest autobus. Z dworca we Wrzeszczu złapiesz linię 110 złapiesz, z Gdańska Głównego 210, z Gdyni Głównej 4A, a z przystanku Sopot Kamienny Potok 122.

Lotnisko Stavanger Sola 

Stavanger Sola to czwarte co do wielkości lotnisko w Norwegii. Położone jest w miejscowości Sola, oddalonej od centrum Stavangeru o czternaście kilometrów na południowy zachód. Podróżując z Poznania, wysiądziesz w terminalu międzynarodowym. Jeśli po podróży chcesz coś przekąsić lub kupić kilka przydatnych drobiazgów, możesz odwiedzić całodobowe delikatesy 7-Eleven, które mieszczą się w hali przylotów.

Jak dojechać z lotniska do centrum Stavander?

Kilkanaście kilometrów, jakie dzielą twój terminal od centrum miasta możesz przejechać autobusem lub taksówką. 

  • Autobusem. Co dwadzieścia minut (w święta, co trzydzieści) kursują do Stavangeru bezpośrednie autobusy lotniskowe. Podróż nimi zajmuje niecałe pół godziny. Dokładny rozkład jazdy możesz sprawdzić tutaj. Bezpośrednie połączenie złapiesz stąd również do położonego dwadzieścia dwa kilometry na południe miasta Bryne. Za bilet zapłacisz 120 (ok 52 zł) koron jeśli kupisz go w autobusie i 109 (ok. 47,50 zł) korzystając z aplikacji na smartphona.
  • Taksówką. Nieco wygodniejszą, ale znacznie droższą opcją jest taksówka. Postój mieści się po lewej stronie od wyjścia z terminalu. Przed podróżą,warto jednak skontaktować się z przewoźnikiem i sprawdzić aktualny cennik, bo koszt przejazdu może cię niemile zaskoczyć. Opłaty za przejazd do centrum w ciągu dnia powszedniego zaczynają się od 227 koron (99 zł).

Informacje praktyczne

Choć Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, należy do strefy Schengen. Możesz więc podróżować do tego kraju bez paszportu, jedynie z ważnym dowodem osobistym. Obowiązującą na miejscu walutą jest korona norweska. I choć możesz tu bez większych problemów płacić kartą, warto przed wylotem wykupić trochę miejscowej gotówki na drobne wydatki.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.