Mapa

Tanie loty Poznań-Oslo

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Oslo.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

99 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

4

Średni czas lotu, całkowita odległość: 883 km

1 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Oslo wynosi 99 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Oslo wynosi 1 h 35 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Poznań do: Oslo.
Według stanu na Wrzesień, są 4 loty w tygodniu z: Poznań do: Oslo.

Linie lotnicze Poznań-Oslo

- Najpopularniejszy lot: Poznań-Oslo Wizz Air

- Bezpośredni lot Poznań-Oslo: Wizz Air

- Lot z przesiadką Poznań-Oslo: Lufthansa, Scandinavian Airlines

- Czas przelotu Poznań-Oslo: ok. godziny

Lotnisko Poznań

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego powstało już w 1913 roku jako wojskowa pruska Stacja Lotnicza. Zlokalizowany siedem kilometrów od centrum miasta port lotniczy jest na tyle niewielki, że bez problemu znajdziesz tu stoisko odprawy i kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli zostanie Ci czas przed odlotem, możesz skorzystać z oferty bistro czy sklepów wolnocłowych.

Na lotnisku Poznań-Ławica pasażerowie mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci WIFI o nazwie "Poznań Airport by JustWIFI". Możliwe są dwie opcje logowania: "Internet bez limitu", które umożliwia zalogowanie się do poczty i kanałów społecznościowych, a także "Połącz się jako gość na 30 minut".

Jak dojechać na lotnisko Poznań:

- własnym samochodem przez bezpłatny odcinek autostrady A2, S-11, a potem wojewódzką drogą 307

- autobusem linii nr 59, linii nr 48 z Ronda Kaponiera i nocnej linii nr 242 odjeżdżającej z tego samego ronda; cena biletu normalnego czasowego (do 40 minut lub na jeden przejazd) kosztuje 4,60 zł

- taksówką; orientacyjny koszt przejazdu to ok. 20 zł z centrum

Lotniska w Oslo

Komunikację lotniczą z Oslo obsługują trzy lotniska:  Oslo-Gardermoen, Sandefjord (Torp) i Moss (Rygge). Podróżując z Poznania najprawdopodobniej wylądujesz na Oslo-Torp.

Lotnisko Oslo-Torp

Lotnisko Sandefjord, nazywane często Oslo-Torp jest drugim pod względem wielkości portem obsługującym stolicę Norwegii. Budowa pomyślanego początkowo jako baza wojskowa dla Stanów Zjednoczonych lotnisko zostało w dużej mierze sfinansowane przez NATO. Oslo-Torp jest zlokalizowane sto dwadzieścia kilometrów od Oslo.

Jak dojechać z Lotniska Torp do Oslo:

- autobusem Torpekspressen; podróż trwa godzinę i czterdzieści pięć minut; cena biletu to NOK 240 (110 zł)

- pociągiem NSB; podróż trwa około godziny i pięćdziesięciu minut, a do stacji dojeżdża się bezpłatnym lotniskowym autobusem; koszt biletu to NOK 266 (122 zł)

- taksówką; szacunkowy koszt to NOK 800 (ok. 370 zł)

- wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący do Norwegii mogą legitymować się jedynie paszportem lub dowodem osobistym. Wizy nie są wymagane. Dokument tożsamości (najlepiej paszport) jest też potrzebny przy wymianie waluty, a czasem też podczas płacenia kartą płatniczą lub kredytową wydaną poza Skandynawią

Każdy opłacający składki na ubezpieczenie zdrowotne w NFZ w Polsce może liczyć na opiekę medyczną w Norwegii w ramach tego ubezpieczenia, pod warunkiem, że wyrobi Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Polska i Norwegia znajdują się w tej samej strefie czasowej. Norwegia znajduje się w tej samej strefie czasowej co Polska.

Pogoda, ceny i atrakcje w Oslo

Pogoda w Oslo

Klimat Oslo wykazuje cechy kontynentalnego, z mniejszą ilością opadów i cieplejszymi latami niż w innych częściach kraju. Średnia temperatura w najcieplejszym miesiącu, lipcu, wynosi 16,4°C, a w najzimniejszym styczniu – 4,3°C.

Ceny w Oslo

Ceny w Norwegii są niestety bardzo wysokie, a podróżny z Poznania wyraźnie odczuje różnice w kosztach życia. Za usługi i produkty trzeba tu płacić przynajmniej dwa-trzy razy więcej niż w polskim mieście. Sprawdź jak możesz zaoszczędzić podróżując po krajach skandynawskich.

Walutą Norwegii jest korona, której średni kurs wynosi w 2016 roku 0,46 zł. Co ciekawe, w Norwegii można spokojnie poradzić sobie bez gotówki, bo płacenie kartami jest niemal powszechne.

Przykładowe ceny produktów i usług w Oslo:

- lunch w fast-foodzie: 100 kr (ok. 48 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 180 kr (87 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: 13,40 (ok. 6,50 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: 400 kr (ok. 200 zł)

- piwo: 80kr (ok. 40 zł)

- kawa: 37kr (18 zł)

- butelka wody: 25kr (12 zł)

Transport w Oslo

Po Oslo można się bardzo łatwo i sprawnie przemieszczać, dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji publicznej. Poza tym, że w wiele miejsc najprzyjemniej jest dojść na piechotę, można tu korzystać z autobusów, tramwajów, pociągów, metra i promów. Wszystkie potrzebne informacje na temat transportu miejskiego w Oslo, rozkłady jazdy i mapy można uzyskać w Ruter Service Center przed Dworcem Centralnym. Koszt biletu zależy od tego, w której strefie miejskiej planujesz podróżować. Najtańszy, pojedynczy bilet kosztuje NOK 32 (ok. 14,70 zł), jeśli kupisz go w automacie; u kierowcy jest nieco droższy. Dobowy bilet na komunikację miejską w Oslo kosztuje NOK 90 (41 zł). Bilety na promy kosztują NOK 50 (23 zł). Alternatywnym sposobem przemieszczania się po Oslo jest wynajęcie roweru. Jest to możliwe od kwietnia do listopada, a koszt to NOK 80 za dzień (ok. 37 zł).

Oslo atrakcje

- Narodowe Muzeum Sztuki z obrazem Edwarda Muncha "Krzyk"

- Opera w Oslo, po której można się wspinać

- Muzeum Łodzi Wikingów

- modna dzielnica Aker Brygge

- Muzeum Kon-Tiki poświęcone wyprawie Thora Heyerdahla

- Muzeum Ibsena

- reprezentacyjny deptak Karl Johans Gate

- luksusowa Tjuvholmen (dawna Wyspa Złodziei)

- Centrum Pokojowe Nobla

- średniowieczna twierdza Akerhus

- hipsterska dzielnica Grünerløkka

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.