Mapa

Tanie loty do Bergen

Jak znaleźć tanie loty do Bergen

Szukasz tanich lotów do Bergen? Skorzystaj z wyszukiwarki Skyscanner, która pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę. Podróż w dwie strony to wydatek od zaledwie 78zł. Cena lotu zależeć będzie od wyboru linii lotniczej, miasta wylotu, dostępności miejsc czy wyprzedzenia, z jakim rezerwujesz lot.

Jeśli daty podróży są elastyczne, w wyszukiwarce Skyscanner wybierz funkcję cały miesiąc. Ona wskaże Ci najlepsze ceny w konkretnym miesiącu oraz najbardziej atrakcyjne okresy w całym roku.

Kiedy rezerwować bilety lotnicze do Bergen

Statystycznie najlepszym okresem na rezerwację biletów jest 47. tydzień roku, przypadający w listopadzie. Wylot można rezerwować również na 8-10 tygodni przed planowaną datą podróży. Im szybciej rozpoczniesz poszukiwania, tym lepiej. Pomoże Ci w tym alert cenowy Skyscanner, na e-mail otrzymasz informację o zmianach cen i aktualnych promocjach.

Przekonaj się, kiedy najlepiej jest zarezerwować lot.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Bergen

Do Bergen polecisz bezpośrednio z pięciu polskich miast: Warszawy, Gdańska, Krakowa, Szczecina oraz Katowic. Lot trwa od 1h 45 minut do średnio 2h 20 minut.

Jakie linie lotnicze latają do Bergen?

Połączenie bez przesiadek oferują dwie linie lotnicze: Wizz Air oraz Norwegian. Z przesiadką na miejsce dolecisz liniami SAS Scandinavian Airlines, KLM czy British Airways.

Więcej informacji znajdziesz na stronie linii lotniczych, które latają do Bergen.

Lotnisko w Bergen

Ruch lotniczy miasta obsługuje jedno lotnisko – port lotniczy Bergen-Flesland (BGO).

Bergen-Flesland

Bergen-Flesland to jedno z największych lotnisk Norwegii, oddalone od centrum miasta o 19 kilometrów i obsługujące w jednym terminalu wyloty do niemal 40 destynacji. Do centrum miasta dotrzesz stąd dedykowanym autobusem linii TIDE - wybierz trasę przez via Lagunen Fjøsanger lubOasen/Fyllingsdalen. Autobus kursuje co kwadrans, a ostatni odjazd jest dopasowany do godziny ostatniego przylotu.

Kiedy lecieć do Bergen?

Bergen warto odwiedzić przez cały rok. 17 maja przypada największe święto narodowe Norwegii, zaskoczy Cię widok spokojnych na pozór Norwegów w kolorowych korowodach! Latem słońce niemal tu nie zachodzi i niemal nie występują opady deszczu. Pensjonaty i kempingi mają przedłużone terminy otwarcia i organizowane są wycieczki na lodowce, a także kursują linie promowe pływające po fiordach. Jeśli planujesz wyjazd na narty, Bergen i okolice odwiedź w okolicach marca i kwietnia. Przyjazd zimą umożliwi Ci udział w przejażdżce psim zaprzęgiem czy oglądanie zorzy polarnej.

Pogoda w Bergen

Wbrew pozorom Norwegia nie jest wcale krajem bardzo zimnym. Choć leży na tej samej szerokości geograficznej co Syberia, prąd zatokowy Golfsztrom ociepla tutejszy klimat. Bergen to miasto bardzo deszczowe, z roczną ilością opadów wynoszącą 2250mm! Z kolei w sierpniu średnie temperatury są tu… wyższe niż w Polsce. Zimy są tu zawsze długie, mroźne i śnieżne.

Noclegi w Bergen

W poszukiwaniu najlepszych lokalizacji i cen pomoże Ci wyszukiwarka Skyscanner. Z nią znajdziesz korzystne noclegi w Bergen.

Co można zobaczyć/robić w Bergen

Prawdziwą perłą Bergen jest skansen Gamle Bergen, pełen starych drewnianych domków. Jest ich około pięćdziesięciu, pochodzą z różnych miejsc tego regionu i większość powstała między XVIII, a początkiem XX wieku. To idealne miejsce na spacer w słoneczny dzień.

Jeśli szczególnie interesuje Cię przemysłowa historia regionu, koniecznie wybierz się do Alvøen, 12 kilometrów od centrum Bergen. Znajduje się tam malowniczo położony kompleks fabryczny. Budynek główny i czterdzieści mniejszych budynków pomocniczych datuje się na XVIII wiek. Produkowano tu dawniej przede wszystkim papier i olej. Dziś budynek główny w Alvøen działa jako Muzeum Sztuki Dekoracyjnej Zachodniej Norwegii i można w nim obejrzeć między innymi kolekcję chińskiej porcelany, czy francuskie gobeliny ze scenami myśliwskimi.

Jeśli na Twojej bieliźnie widnieje metka „Krone” lub „Krone-Maco” to znaczy, że zostały wyprodukowane w miejscowej, istniejącej od ponad 150 lat fabryce dzianiny. Działała ona jeszcze do 2001 roku, potem została przekształcona w muzeum. Wybierz się tutaj, żeby dowiedzieć się, jak powstały Twoje skarpetki, obejrzyj stare maszyny i skosztuj domowych smakołyków w muzealnej kawiarni.

Sami mieszkańcy Bergen mają jednak inne ulubione muzeum. Vilvite to norweski odpowiednik Centrum Nauki Kopernik, położony wśród fiordów. 75 interaktywnych maszyn i eksperymentów pozwala poznać dzieciom i dorosłym mechanizmy działania zjawisk związanych z pogodą, energią i rozwojem technologii.

Dodatkowe informacje

Jeśli zwiedziłeś już Bergen, zerknij na nasze 10 pomysłów na wakacje w Norwegii.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bergen

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.