Mapa

Loty Norwegian

Norwegian to norweskie tanie linie lotnicze, oferujące loty na trasach europejskich. Spośród polskich portów, Norwegian obsługuje połączenia z Warszawą, Krakowem, Gdańskiem i Szczecinem. Linie dysponują 91 maszynami, pomalowanymi w charakterystyczny sposób. Dzioby samolotów są czerwone, a na statecznikach wymalowano portrety znanych Norwegów.

Informacje aktualne na dzień 20 września 2014. 

Kluczowe informacje o Norwegian

Odprawa

Norwegian proponuje możliwość odprawy za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej lub samoobsługowej maszyny na lotnisku. Odprawa online jest możliwa od doby do godziny przed przed planowanym odlotem. Na lotnisku wymagane jest posiadanie elektronicznej karty pokładowej. Możliwy czas odprawy na lotnisku zależy od miejsca odlotu i kierunku podróży. Dla połączeń w Norwegii, odprawa trwa od dwóch godzin do 30 minut przed planowanym odlotem. Dla połączeń z lub do Izraela, Dubaju, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych odprawa jest możliwa między 3 godzinami a 60 minutami przed odlotem. Dla pozostałych kierunków międzynarodowych obowiązuje limit od dwóch godzin do 45 minut przed planowanym odlotem.

Bagaże

Każdy pasażer podróżujący z Norwegian ma prawo do wzięcia na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wadze do 10 kg (w przypadku lotów z lub do Dubaju - 8 kg) i wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 23 cm. Poza tym, można zabrać dodatkowy przedmiot, jak laptop czy parasolkę, pod warunkiem, że zmieści się on pod siedzeniem. W zależności od kierunku podróży i wykupionej taryfy można także zabrać odpłatnie lub nieodpłatnie dodatkowo jedną lub dwie sztuki bagażu rejestrowanego. Jego waga nie powinna przekraczać 20 kg. Jeśli tak się stanie, wymagane jest uiszczenie dodatkowej opłaty za każdy nadprogramowy kilogram.

Siedzenia

Dla większości połączeń, Norwegian oferuje możliwość rezerwacji miejsc w samolocie. Można jej dokonać w przedziale czasowym od momentu rezerwacji do 25 godzin przed planowanym odlotem.

Opłaty za rezerwację

Z dodatkowymi opłatami trzeba się liczyć, jeśli dokonujemy rezerwacji przez telefon lub na lotnisku (15 euro) i jeśli decydujemy się na płatność kartą kredytową. Koszt manipulacyjny takiej operacji wynosi 1,99% sumy transakcji.

Serwis pokładowy

Norwegian oferuje catering pokładowy oraz w większości samolotów - bezpłatne Wi-Fi.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 83% lotów obsługiwanych przez Norwegian odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.