Mapa

Loty easyJet

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze, będące jednym z pionierów taniego latania w Europie. Firma obsługuje ponad 600 krajowych i międzynarodowych połączeń. W Polsce loty z easyJet odbywają się z Krakowa. Lotniskiem macierzystym jest dla easyJet Londyn Luton, a inne główne węzły komunikacyjne to między innymi Berlin-Schönefeld, Genewa, Edynburg, Glasgow, Liverpool, Dortmund, Paryż-Orly, Mediolan-Malpensa, Bristol, Madryt (Barajas) czy Paryż-Charles de Gaulle. W skład floty tych linii lotniczych wchodzi ponad 200 samolotów Airbus.

Informacje aktualne na dzień 22 września 2014. 

Kluczowe informacje o easyJet

Odprawa

W easyJest możliwa jest tylko odprawa przez Internet. Można jej dokonać w okresie od 30 dni do 2 godzin przed planowanym odlotem. Na lotnisku wymagany jest dowód dokonania odprawy, jakim jest karta pokładowa. Można ją wydrukować lub pobrać na telefon komórkowy (w tym drugim przypadku trzeba jednak upewnić się, czy na danym lotnisku akceptowane są mobilne karty pokładowe). Pasażer może także dokonać odprawy online i wydrukować kartę pokładową lub pobrać kartę pokładową na telefon komórkowy (jeśli wylatuje z lotniska, na którym mobilna karta pokładowa jest akceptowana) na wszelkie kolejne loty, w tym na lot powrotny, które odbywają się w ciągu 30 dni od daty wylotu. Jeśli mamy do oddania bagaż rejestrowany, na lotnisku trzeba udać się do stanowiska, w którym można to zrobić. Są one czynne od 40 minut przed planowanym odlotem. jeśli natomiast mamy ze sobą tylko bagaż podręczny, na lotnisku wystarczy przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Bagaże

Każdy pasażer ma prawo bezpłatnie wnieść ze sobą na pokład samolotu jeden bagaż podręczny. Dozwolone wymiary tego bagażu to maksymalnie 56 cm x 45 cm x 25 cm, ale na niektórych obleganych trasach limit ten może zostać zmniejszony do 50 cm x 40 cm x 20 cm. Torebki damskie, laptopy i aktówki można przewozić jedynie w ramach bagażu podręcznego, ale okrycie wierzchnie, szal, parasol lub laskę i jedną torbę zakupów dokonanych na lotnisku można przewozić dodatkowo. Przewożenie bagażu rejestrowanego wiąże się z dodatkową opłatą. Standardowo w ramach opłaty może to być bagaż o wadze od 20 kg. Można też dokupić dodatkową wagę po 1 kg, maksymalnie do 32 kg. Najtańsza opcją dokupienia możliwości zabrania cięższego bagażu jest zrobienie tego z wyprzedzeniem przez internet. Opłaty znacznie wzrosną, jeśli dopiero na lotnisku okaże się, że bagaż przekracza dozwolony limit.

Siedzenia

Jeśli zależy nam na konkretnym miejscu w samolocie, możemy je wykupić przez internet, na lotnisku lub na pokładzie samolotu. Koszty rezerwacji miejsca wahają się w zależności od jego jakości i lokalizacji w samolocie od 1,49 euro do 18,99 euro. Najdroższe są miejsca w pierwszych rzędach, przed którymi jest duża przestrzeń pozwalająca swobodnie ułożyć nogi. Standardowe miejsce na nogi to 73 cm, a szerokość foteli to około 44 cm.

Opłaty za rezerwację

Wszystkie rezerwacje podlegają opłacie administracyjnej w wysokości 60 złotych. Dodatkową opłatą są także obciążone rezerwacje dokonane przy pomocy kart Visa Credit Card, MasterCard, Diners Club, American Express, Carte Bleue (tylko transakcje krajowe) oraz UATP/Airplus w wysokości 2% wartości transakcji.

Serwis pokładowy

EasyJet nie zapewnia standardowo posiłku w cenie biletu, ale zawsze istnieje możliwość skorzystania z ofert "EasyJet Bistro". Na pokładzie samolotów tej linii można także kupić kosmetyki, perfumy, gadżety firmowe oraz bilety na transfery z lotniska.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 77% lotów obsługiwanych przez easyJet odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

easyJet

5,0/5
W oparciu o 459 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.