Mapa

Tanie loty z Lotniska Poznań

Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego (POZ) to międzynarodowe lotnisko, zwane popularnie Poznań-Ławica. Zbudowane w 1913 roku w ramach infrastruktury wojskowej jest jednym z najstarszych portów lotniczych w Polsce.

Jak się tam dostać?

Położone w odległości siedmiu kilometrów od centrum Poznania lotnisko Ławica jest dobrze skomunikowane z miastem. Najłatwiej dostać się tam autobusami miejskimi linii 48, 59, pospieszną linią L lub nocną numer 242. Planowane jest utworzenie także siatki połączeń tramwajowych do lotniska, które uzupełniałyby autobusy, będące w większym stopniu uzależnione od natężenia ruchu w mieście.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Poznań-Ławica oferuje połączenia na dwudziestu dwóch trasach do dwunastu państw. Z Eurolotem do Dubrownika i Zadaru, z LOT-em na Okęcie, z Lufthansą do Frankfurtu i Monachium, z Ryanair do Barcelony (Girona), Bristolu, Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu (Stansted), Oslo (Rygge) i Rzymu (Ciampino), z SAS do Kopenhagi (Kastrup), z Wizz Air do Doncaster (Sheffield), Eindhoven, Londynu (Luton), Mediolanu (Bergamo), Glasgow, Oslo (Torp), Paryża (Beauvais), Sztokholmu (Skavsta), planowane jest też uruchomienie połączenia z lotniskiem Malmö-Sturup. Poza tym z Poznania są organizowane loty czarterowe na lotniska Warna, Dubrownik, Chania, Heraklion, Rodos, Kos, Korfu, Saloniki, Zakintos, Enfidha, Monastyr, Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir, Girona, Málaga, Palma de Mallorca, Faro, Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk, Agadir, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, czy Teneryfa.

Na lotnisku

Terminal lotniska Poznań-Ławica oferuje pasażerom możliwość skorzystania z usług kawiarni, restauracji i sklepów wolnocłowych. Na lotnisku znajduje się też salonik VIP, kantor, stanowiska wypożyczania samochodów oraz parking. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Poznań

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.