Mapa

Tanie loty Warszawa – Rzym

Informacje o locie z: Warszawa do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

225 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

25

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1329 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa – Rzym, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Warszawa – Rzym

 • Najpopularniejszy lot: Warszawa - Rzym Ryanair
 • Bezpośrednie loty Warszawa – Rzym: Alitalia, Ryanair, WizzAir
 • Loty z przesiadką Warszawa – Rzym: MyAustrian, Scandinavian Airlines, AirBerlin,
 • Lufthansa, Aeroflot, KLM, Norwegian, Eurowings, Aegean, AirSerbia, Air France, Air
 • Baltic, British Airways, Vueling, Turkish Airlines, TAP Portugal, Czech Airlines.
 • Czas przelotu Warszawa – Rzym: 2 godziny 20 minut

Lotniska w Warszawie

Polską stolicę obsługują dwa lotniska. Podróżując Ryanairem z Warszawy do Rzymu wylatywać będziesz z Modlina. Pozostałe połączenia startują z warszawskiego Okęcia, które jest największym lotniskiem w kraju.

Lotnisko Warszawa Okęcie

W 2015 roku na lotnisku Warszawa - Okęcie obsłużono ponad jedenaście milionów pasażerów. Jego wielkość nie jest jednak przytłaczająca. Zarówno strefa przylotów, jak i wylotów zlokalizowana jest w jednym terminalu oznaczonym literą A. Z Okęcia będziesz lecieć liniami WizzAir i Alitalia, które lądują na lotnisku Rzym-Fiumicino.

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina Wi-Fi jest za darmo. Przed odlotem, na stronie jego internetowej możesz zapoznać się z miejscami, gdzie będziesz mógł zjeść i zrobić zakupy.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa Okęcie?

Aby dostać się na samo lotnisko musisz pokonać dystans ośmiu kilometrów, korzystając z pociągu lub autobusu. Wystarczy, że kupisz bilet na pierwszą strefę. Normalny bilet ważny przez 75 minut od momentu skasowania kosztuje 4,40 zł.

 • Połączenia liniami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej dostępne są z Dworca Śródmieście (linia S2) lub Centralnego (linia S3). Możesz też skorzystać z kolejowej linii lotniskowej RL, obsługiwanej przez Koleje Mazowieckie. Dokładne informacje na temat tras i rozkładu jazdy znajdziesz na stronach przewoźników: Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego.
 • Jeśli jedziesz poza szczytem komunikacyjnym możesz zdecydować się na autobus. Do wyboru masz cztery linie dzienne o numerach 175, 188, 148 i 331 oraz linię nocną N32.

Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko w Modlinie liczy jeden nowy (powstał w 2012 roku) i na razie nieduży terminal. Obecnie jest w stanie obsłużyć ok. 3,5 miliona pasażerów rocznie. Będziesz z niego korzystać decydując się na podróż liniami Ryanair Warszawa - Rzym.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa Modlin?

Umiejscowienie Modlina wymaga, żebyś zarezerwował czas potrzebny na dojazd na lotnisko. Z centrum stolicy masz do pokonania ok. trzydzieści pięć kilometrów.

 • Specjalne autobusy, tzw. Modlinbusy, odjeżdżają z parkingu Placu Defilad, przy wejściu do Pałacu Kultury i Nauki, kilkaset metrów od Dworca Centralnego. Kończą swoją trasę tuż przy terminalu. Taki dojazd trwa około czterdziestu minut, zakładając, że nie natrafisz na korki. Bilety możesz dostać już za 9 zł
 • Z kolei pociągi kursują regularnie z Okęcia, Dworca Zachodniego, Centralnego lub Wschodniego. Ze stacji w Modlinie jeździ specjalny autobus Kolei Mazowieckiej, który ma przystanek pod terminalem lotniska. Cała podróż zajmuje około godziny.
 • Przejazd taksówką z centrum stolicy jest wygodny, ale może cię też sporo kosztować. Kierowcy liczą za kurs od 120 do 250 zł.

Przed odlotem w terminalu lotniska w Modlinie znajdziesz zarówno bary przekąskowe, jak i kawiarnie. Na terenie całego terminalu możesz korzystać z darmowego Wi-Fi.

Lotniska w Rzymie

W stolicy Włoch mamy dwa duże lotniska międzynarodowe. Położone bliżej centrum Rzym-Ciampino i największy port lotniczy w Italii Rzym-Fiumicino.

Lotnisko Rzym Ciampino

Przed laty był to główny port lotniczy Rzymu. Dzisiaj lotnisko ma mniejsze znaczenie. Jest przede wszystkim bazą dla samolotów Ryanair i ze względu na bliskość centrum (ok. 15 kilometrów) lotniskiem, na którym lądują dygnitarze udający się do stolicy Włoch. W 2015 roku obsłużono tu blisko sześć milionów pasażerów.

Na lotnisku jest jeden terminal pasażerski. W hali przylotów nie powinieneś mieć problemu z zasięgiem darmowego Wi-Fi.

Jak dojechać do Rzymu z lotniska Ciampino?

Najprostszym i najtańszym sposobem na dotarcie do centrum jest skorzystanie z transportu autobusowego. W ten sposób dostaniesz się m.in. na dworzec Termini. Autobusy znajdziesz po wyjściu z budynku terminalu. Jedną z firm oferujących przewozy jest Atral, który do pierwszego przystanku metra „A” Anagnina dowiezie cię za 1,2 euro (ok. 5,30 zł). Z kolei autobus SITBUS zawiezie cię w pół godziny do stacji Termini. Za bilet zapłacisz 6 euro (ok. 26,40 zł).

Obok lotniska znajdziesz też postój taksówek. Na przejazd będziesz musiał wydać około 40 euro (ok. 176 zł).

Lotnisko Rzym Fiumicino

Rzym-Fiumicino to największe lotnisko we Włoszech. Interesujące cię linie korzystają z Terminalu B, który obsługuje w większości loty na trasach europejskich. Na terenie lotniska masz darmowy dostęp do Wi-Fi.

Będziesz korzystał z tego portu wybierając linie Alitalia i WizzAir.

Jak dojechać do Rzymu z lotniska Fiumicino?

Do centrum miasta jest stąd ponad trzydzieści kilometrów i kilka możliwości pokonania tego odcinka:

 • Najpopularniejszy jest bezpośredni pociąg „Leonardo”, który co pół godziny dowozi podróżnych na dworzec Termini w samym centrum Rzymu. Taka podróż zajmuje ok. 30 minut. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 14 € (ok. 61,6 zł)
 • Najczęściej, bo co kwadrans, kursuje pociąg FL1, który zatrzymuje się na lokalnych stacjach (aby dojechać do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na dworcu Trastevere, Ostiense lub Tuscolana)
 • Najdroższa będzie podróż taksówką, za 48 € (ok. 211 zł). Ta cena obowiązuje na wszystkie kursy do miejsc położonych wewnątrz Murów Aureliana. W miejsca położone poza tym obszarem obowiązują stawki wskazane przez taksometr. Warto pamiętać, że w godzinach szczytu komunikacyjnego podróż może się niespodziewanie wydłużyć

Informacje praktyczne

Włochy, podobnie jak Polska, należą do europejskiego obszaru swobodnego przepływu osób. Do odprawy potrzebny ci więc będzie tylko bilet i dowód osobisty.

Na tej trasie nie musisz myśleć o zmianie stref czasowych – godzina jest taka sama jak w Warszawie.

W dniu podróży najlepiej będzie przyjechać na lotnisko dwie godziny przed planowanym wylotem. Szczególnie ważne jest to w sezonie turystycznym, kiedy ruch na tej trasie jest naprawdę duży.

Pogoda, ceny i atrakcje w Rzymie

Pogoda w Rzymie

Do Rzymu można polecieć o każdej porze roku. Najlepsza pogoda jest latem, kiedy temperatura waha się od 25 do 30°C, a wieczorami jest tylko o kilka stopni niższa. Place, deptaki i restauracje pełne są wtedy spacerowiczów.

Dobrym terminem na lot do Rzymu jest też jesień i wiosna: kiedy w Warszawie zdarzają się mrozy, w Rzymie temperatura nie spada poniżej 10°C, a czasem sięga nawet 20°C. To idealne warunki do zwiedzania Wiecznego Miasta. Nie przejmuj się też deszczem, zwykle szybko się tu rozpogadza.

Zimy w Wiecznym Mieście są natomiast łagodne, temperatura sięga maksymalnie -3°C.

Ceny i waluta w Rzymie

Włochy należą do strefy euro (przykładowe ceny w tekście liczone są według kursu 1 € = 4,40 PLN). Miejscową walutę najlepiej będzie kupić jeszcze w Polsce. Na miejscu najwygodniej jest wypłacać pieniądze z bankomatu. Większość restauracji i sklepów posiada terminale, które umożliwiają płacenie kartą.

Ogólnie rzecz biorąc, we Włoszech jest o kilkadziesiąt procent drożej niż w Polsce. Przygotuj się, że w najpopularniejszych turystycznie miejscach będzie naprawdę drogo. Wystarczy jednak, że z głównych deptaków skręcisz w bok i możesz znaleźć restauracje, w których obowiązują rozsądne ceny, a jakości jedzenia nie można nic zarzucić. Obniżysz też koszt wyjazdu kupując bilety transferowe w dwie strony (na przykład na pociąg z lotniska).

Doskonała włoska kawa kosztuje zaledwie 1 € (ok. 4,40 zł). Do tego Włosi na śniadanie jedzą tylko słodkie bułki, których bogatą ofertę znajdziesz w kawiarniach. W małych, prowadzonych przez Włochów sklepach, możesz kupić antipasti albo poprosić o przygotowanie kanapki np. z przepyszną włoską mortadelą – w zależności od wybranych składników zapłacisz za to kilka euro.

Pewne rzeczy są w Rzymie obowiązkowe np. spróbowanie lodów. Najbardziej znane są te z lodziarni przy Fontannie di Trevi oraz w cukierni obok schodów hiszpańskich. Za taką przyjemność trzeba zapłacić ok. 6 € (ok. 26,4 zł). Za kawałek krojonej z blaszki pizzy zapłacisz natomiast od 2 do 10 euro, zależnie od wybranych składników (od 8,8 do 44 zł).

Wskazówki, jak znaleźć tani i wygodny nocleg w Rzymie, znajdziesz na stronie Skyscanner.

Średnie ceny podstawowych produktów w Rzymie:

 • Butelka wina – 5 € (ok. 22 zł)
 • Obiad w restauracji – 15 € (ok. 66 zł)
 • Obiad w fast - foodzie - 8 € (ok. 35,2 zł)
 • Mała woda w restauracji – 0,90 € (ok. 3,96 zł)
 • Lokalne piwo w restauracji - 4,5 € (ok. 19,8 zł)
 • Kilometr taksówką – 1,5 € (ok. 6,60 zł)
 • Kilogram słodkich włoskich pomidorów – 1,10 € (ok. 4,84 zł)

Transport w Rzymie

Jeśli zmęczysz się chodzeniem po starym rzymskim bruku, możesz skorzystać z rozbudowanego transportu miejskiego, który obejmuje kilkadziesiąt linii autobusowych, trzy linie metra, kilka linii kolejowych i tramwajowych oraz linię trolejbusową.

Adres, który należy zapamiętać, to dworzec Termini (ten sam do którego przyjeżdża pociąg z lotniska Fiumicino). To główny węzeł komunikacyjny miasta.

Najwygodniej poruszać się metrem, które dojeżdża praktycznie do wszystkich turystycznie atrakcyjnych części Rzymu.

 • Bilet czasowy 100 min – 1,50 € (6,6 zł)
 • ROMA 24H, czyli bilet całodobowy – 7 € (30,8 zł)
 • ROMA 48H, czyli bilet dwudniowy – 12,50 € (55 zł)
 • CIS – bilet tygodniowy – 24 € (105,6 zł)

Jeśli rozważasz wynajem auta, sprawdź nasz poradnik na ten temat.

Rzym atrakcje

Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Znajdziesz tu zabytki z wielu epok historycznych (kościoły, bazyliki, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli) oraz różnorodne i bogate muzea. Corocznie Wieczne miasto odwiedza kilkanaście milionów turystów, a także wielu pielgrzymów, chcących odwiedzić Watykan. Ze względu na rozległość miasta, niektóre warte zobaczenia zabytki są położone dosyć daleko od siebie. Nawet przy dobrej komunikacji przemieszczanie się zajmie ci trochę czasu.

Samo historyczne centrum Rzymu wpisane jest na światową listę UNESCO.

Do najważniejszych zabytków należą:
 • Koloseum
 • Bazylia św. Jana na Lateranie
 • Panteon
 • Schody Hiszpańskie
 • Piazza del Popolo
 • Pole Marsowe
 • Fontanna di Trevi

Koniecznie powinieneś też odwiedzić muzea:

 • Muzea Watykańskie
 • Muzeum Kapitolińsklie
 • Muzeum Narodowe
 • Galeria Borghese

Jeśli twój budżet jest skromny, sprawdź naszą listę darmowych atrakcji w Rzymie.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.