Mapa

Loty Air France

Air France to francuskie linie lotnicze, wchodzące w skład holdingu Air France-KLM i jedne z największych linii lotniczych na świecie. W skład ich floty wchodzi około 250 samolotów. Poza tym, jako jedna z dwóch linii na świecie, Air France korzystało z ponaddźwiękowych samolotów Concorde.

Informacje aktualne na dzień 16 września 2014. 

Kluczowe informacje o Air France

Odprawa

Wygodną formą odprawy jest odprawa przez Internet. Można jej dokonać od 30 godzin przed planowanym odlotem. Istnieją też różne sposoby na odprawienie się na lotnisku. Można to zrobić przy dedykowanym do tego samoobsługowym stanowisku lub przy "okienku". Ostateczny termin odprawy w Air France waha się od 15 do 90 minut, w zależności od miejsca odlotu i kierunku docelowego. Termin wejścia na pokład to 20 minut dla tras o średnim dystansie i 40 dla tras długodystansowych.

Bagaże

Na pokład samolotu Air France można bezpłatnie zabrać ze sobą bagaż podręczny o maksymalnych rozmiarach 55 cm x 35 cm x 25 cm i wadze 12 kg. Poza tym, można mieć przy sobie jedno z następujących akcesoriów: torebkę, laptop lub aparat fotograficzny. W sumie waga bagażu, który wnosimy na pokład nie może przekraczać 12 lub 18 kg, w zależności od klasy, jaką podróżujemy. Na trasach długodystansowych można bezpłatnie zabrać ze sobą bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.

Siedzenia

Air France oferuje możliwość zarezerwowania wygodniejszych miejsc, z większą przestrzenią na nogi.

Opłaty za rezerwację

W Air France obowiązują opłaty za rezerwację. Najmniej, kosztuje zawsze rezerwacja dokonana przez internet. w zależności od długości trasy i klasy podroży opłata ta wynosi od 1 do 10 euro. Od 18 do 40 euro trzeba zapłacić za rezerwację telefoniczną i od 25 do 60 euro za rezerwację dokonaną w biurze Air France.

Serwis pokładowy

W zależności od dystansu trasy, na której się podróżuje i klasy na pokładzie oferowane są różnorakie rozrywki i udogodnienia.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 76% lotów obsługiwanych przez Air France odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.