Mapa

Loty Emirates

Linie lotnicze należące do Dubaju. Istniejąca od 1985 roku jest jedną z ulubionych linii biznesowych i oferujących loty długodystansowe. W 2013 roku wprowadziła także połączenia z Polską. Emirates i Emirates SkyCargo oferują łącznie loty do 140 miejsc w 62 krajach. Flota Emirates składa się z 213 samolotów.

Informacje aktualne na dzień 17 września 2014. 

Kluczowe informacje o Emirates

Odprawa

Z Emirates można odprawić się zarówno na lotnisku, jak i przez Internet. Odprawa online jest dostępna najwcześniej na dobę, a najpóźniej na 90 minut przed planowanym odlotem. Kartę pokładową można wydrukować lub pobrać na telefon komórkowy. Linie zalecają także, aby na lotnisko przybyć na 90 minut przed odlotem i przejść kontrolę bezpieczeństwa na 60 minut przed odlotem. Wchodzenie na pokład samolotów Emirates rozpoczyna się na 45, a kończy na 25 minut przed planowanym odlotem.

Bagaże

Każdy pasażer ma możliwość zabrania na pokład przynajmniej jednego bagażu podręcznego . Waga jednego bagażu nie może przekraczać 7 kg. Maksymalne wymiary torby zabieranej na pokład to dla klasy ekonomicznej 55 cm x 38 cm x 20 cm. Pasażerowie pierwszej klasy i klasy wyższej mogą zabrać jedną walizkę o maksymalnych wymiarach 45 cm x 35 cm x 20 cm i jedną torbę podręczną o wymiarach do 55 cm x 38 cm x 20 cm. Poza tym, każdy pasażer może przewieźć bagaż rejestrowany o wadze do 30 kg dla klasy ekonomicznej, 40 kg dla klasy biznes i 50 kg dla pierwszej klasy. Wyjątkiem są loty na trasach do Ameryki Północnej i Południowej, gdzie pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać dwa bagaże po 23 kg, a pasażerowie klasy biznes i pierwszej klasy dwa bagaże po 32 kg. Koszty ewentualnego nadbagażu można obliczyć na specjalnym kalkulatorze znajdującym się na stronie internetowej.

Siedzenia

Klienci Emirates mogą zarezerwować sobie konkretne miejsca na planowany lot za pomocą inter-netowego zarządzania rezerwacją. Siedzenia w Emirates są dość duże. Miejsce na nogi to od 71 do 86 cm, a szerokość samego fotela to około 46 cm.

Opłaty za rezerwację

Emirates może się pochwalić transparentnością, a ostateczna cena rezerwacji zwiera wszystkie podatki i opłaty.

Serwis pokładowy

Emirates słynie z bogatej oferty rozrywek podczas lotu. Ciekawą usługą, dostępną na pokładzie A380 jest możliwość korzystania z internetu i telefonu komórkowego.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 79% lotów obsługiwanych przez Emirates odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Emirates

4,5/5
W oparciu o 11814 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.