Mapa

Tanie loty z Lotniska Kraków-Balice

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK) to międzynarodowe lotnisko położone w miejscowości Balice, nieopodal Krakowa. Jest to drugi po warszawskim Okęciu największy port lotniczy w Polsce, obsługujący w ostatnich latach po prawie czterdzieści tysięcy operacji lotniczych i ponad trzy i pół miliona pasażerów.

Jak się tam dostać?

Lotnisko Balice jest oddalone od centrum Krakowa o około jedenaście kilometrów. Można tę trasę pokonać autobusami komunikacji miejskiej. Najwygodniej skorzystać z linii numer 292, 208, a w nocy 902. Podróż nie powinna zabrać więcej niż trzydzieści – czterdzieści minut.

W zależności od natężenia ruchu podobny czas zajmuje przejazd na lotnisko Balice samochodem. Z Krakowem łączy je autostrada A4, droga ekspresowa S7 i droga wojewódzka nr 774. Koszt taksówki z lotniska do centrum może wynosić między trzydzieści a dziewięćdziesiąt złotych, w zależności od sezonu, pory dnia i stawek korporacji taksówkarskiej. Poza połączeniami samochodem i autobusem, planowana jest rozbudowa komunikacji kolejowej lotniska z Krakowem.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Kraków-Balice oferuje loty w pięćdziesięciu dziewięciu kierunkach w dziewiętnastu różnych krajach. Z liniami Air Berlin można stąd polecieć na lotnisko Berlin-Tegel, z Alitalia na Rzym-Fiumicino, z Austrian Airlines do Wiednia, z Brussels Airlines na lotnisko Bruksela-Zaventem, z EasyJet do Bazylei/Miluzy/Fryburga, Belfastu (International), Bristolu, Edynburga, Hamburga, Liverpoolu, Londynu (Gatwick), Paryża (Charles de Gaulle), planowane są też połączenia z Lyonem. Eurolot lata z Balic do Amsterdamu, Zurycha i Gdańska, a latem dodatkowo do Dubrownika, Heringsdorf i Splitu. Finnair lata sezonowo na lotnisko Helsinki-Vantaa, a Germanwings do Stuttgartu.

Linie Jet2.com oferują z Krakowa połączenia do Newcastle, a LOT na warszawskie Okęcie. Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, Norwegian do Bergen, Kopenhagi (Kastrup), Oslo (Gardermoen), Stavanger, Sztokholmu (Arlanda) i Trondheim, Ryanair do Alicante, Birmingham, Bolonii, Brukseli (Charleroi), Dortmundu, Dublina, East Midlands, Edynburga, Eindhoven, Gdańska, Leeds (Bradford), Liverpoolu, Londynu (Stansted), Madrytu, Malty, Manchesteru, Mediolanu (Bergamo), Oslo (Rygge), Paryża (Beauvais), Rzymu (Ciampino), Shannon, Sztokholmu (Skavsta) i sezonowo do Barcelony (Girona), Cagliari, Kos, Malagi, Pafos, Palma de Mallorca, Pizy i Trapani.

Ponadto, Vueling Airlines latem oferuje stąd połączenia na lotnisko Barcelona-El Prat, a wkrótce planowane są loty z British Airways na Londyn-Heathrow i do Zurychu ze Swiss International Air Lines.

Na lotnisku

Na lotnisku Balice można skorzystać z oferty barków, kawiarni i restauracji. Znajdują się tu także sklepy wolnocłowe, perfumeria, butiki prasowe, sklep z pamiątkami i przysmakami kuchni polskiej. Dostępna jest także kaplica, poczta, informacja lotniskowa i turystyczna, bankomaty, Salony Business Lounge, wymiana walut oraz stanowiska wypożyczania aut. Na terminalach T1 i T2 można uzyskać bezpłatny dostęp do internetu na godzinę.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Kraków

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.