Mapa

Tanie loty do Malta Luqa

Jak znaleźć tanie loty na Maltę

Jeśli szukasz tanich lotów na Maltę (Luqa), skorzystaj z wyszukiwarki Skyscanner. Dzięki funkcji cały miesiąc znajdziesz najlepsze oferty w wybranym przez siebie miesiącu oraz porównasz ceny biletów na przestrzeni niemal całego roku.

Koszt biletu uzależniony będzie od wyboru linii lotniczej, daty wylotu, dostępności miejsc oraz oczywiście wyprzedzenia, z jakim rezerwujesz bilety. Aktualnie bilety kupisz od 199zł w dwie strony.

Kiedy rezerwować bilety lotnicze na Maltę

Po podjęciu decyzji o wyjeździe jak najszybciej ustaw alert cenowy Skyscanner.On powiadomi Cię o aktualnych cenach biletów, promocjach i prawdziwych okazjach. Warto zdecydować się już kilka miesięcy przed wylotem, wtedy masz największą szansę na tanie loty na Maltę. Dobre ceny zdarzają się również przy rezerwacjach z niewielkim wyprzedzeniem.

Przekonaj się, kiedy najlepiej jest zarezerwować lot.

Bezpośrednie połączenia z Polski na Maltę

Bez przesiadek dolecisz do maltańskiej Luqa z pięciu polskich miast: Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania oraz Wrocławia.

Wyloty odbywają się minimum raz w tygodniu, a lot trwa około 3 godzin (z najbardziej oddalonego Gdańska – 3 godziny i 10 minut).

Jakie linie lotnicze latają na Maltę?

Bez przesiadek dolecisz na Maltę liniami Ryanair i Wizz Air.

Loty z przesiadką ofertuje ponad 10 linii, w tym Lufthansa, KLM, Swiss, Air France czy Norwegian i Czech Airlines.

Więcej informacji znajdziesz na stronie linii lotniczych, które latają na Maltę.

Lotniska na Malcie

Malta posiada jedno lotnisko – port lotniczy Malta, znajdujący się w miejscowości Luqa.

Malta Luqa od wielu już lat otrzymuje nagrody Airport Service Quality (ASQ) jako najlepsze lub jedno z najlepszych lotnisk Europy. Posiada jeden główny terminal oddalony od centrum Valetty zaledwie o 5 kilometrów, stąd często zwane jest lotniskiem Valetta. Obiekt posiada doskonałą sieć połączeń z całą wyspą. Skorzystaj z jednej z czterech ekspresowych linii autobusowych (X1, X2, X3 oraz X4), z przyjemną klimatyzacją i dodatkowym miejscem na bagaż. Możesz również skorzystać z Malta Transfer, busów, które dowiozą Cię bezpośrednio do wybranego hotelu. Je najlepiej jest rezerwować z wyprzedzeniem.

Kiedy lecieć na Maltę?

Na Maltę możesz wybrać się przez cały rok. Latem jest tu bardzo gorąco i plaże oraz miejscowości turystyczne i imprezowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Jeśli planujesz zwiedzanie zdecyduj się na przyjazd w chłodniejszym maju, wrześniu czy październiku. Skwar nie będzie Ci się dawać we znaki.

Pogoda na Malcie

Malta to miejsce upalne latem. Termometry wskazują tu średnio ponad 30°C, temperatura wody wynosi około 23°C, a średnia dzienna ilość nasłonecznienia sięga 13 godzin. Nic dziwnego, że mieszkańcy kryją się w biurach, sklepach czy domach z klimatyzacją. W okolicach grudnia i stycznia spodziewaj się tu około 15°C oraz porywów wiatru. Wielu zadowolonych z życia Maltańczyków żartuje, że wiatr to największe i jedyne ich zmartwienie.

Noclegi na Malcie

W poszukiwaniu najlepszych lokalizacji i cen pomoże Ci wyszukiwarka Skyscanner. Z nią znajdziesz korzystne noclegi na Malcie.

Co można zobaczyć/robić na Malcie

Malta to idealne miejsce zarówno do plażowania, jak i aktywnej turystyki. Jeśli planujesz kąpiele morskie i słoneczne, koniecznie poszukaj jednej z piaszczystych plaż – na całej wyspie jest ich zaledwie kilka. Największy wybór znajduje się w północno-zachodniej części wyspy. Tu kuszą Golden Bay czy plaża w Mellieha. Z kolei Ghajn Tuffieha jest nieco bardziej ukryta, a dotarcie do niej wymaga większego wysiłku – zejście jest tu strome, dodatkowo musisz pokonać aż 200 schodów. Warto!

Malta to jednak przede wszystkim fantastyczni ludzie oraz niezwykłe megality! Niewiele o nich wiadomo, stworzyła je cywilizacja, która około 2500 r p.n.e. w tajemniczy sposób zniknęła. Dziś możemy zobaczyć je z bliska. Zajrzyj do hypogeum Ħal Saflieni, to najstarsze na świecie ślady ludzkości – bilety musisz kupić z dużym wyprzedzeniem. Jeśli tego nie zrobiłeś, dzień przed zwiedzaniem zajrzyj do Muzeum Archeologicznego w Valletcie. Co dzień rano, około godz. 8.00 do sprzedaży trafia tu kilka biletów. Zajrzyj też m.in. na Gozo, tutejsza Ġgantija jest jedną z najstarszych na świecie wolnostojących budowli stworzonych przez człowieka.

Wyrusz na południe by zobaczyć klify Dingli i Blue Grotto. Na wschodzie odwiedź Marsaxlokk, w niedzielny poranek zobaczysz tu dziesiątki kolorowych łodzi i zjesz świeżo złowioną rybę oraz pyszne owoce morza. Na Gozo odwiedź Azure Window – tu kręcono „Piratów z Karaibów”, a w Valletcie – nabrzeże, gdzie kręcono „Grę o Tron”.

Dodatkowe informacje

Planujesz zwiedzanie? Zobacz 10 TOP doświadczeń na rajskiej wyspie Europy.

Tanie loty do Malty Luqa z...

 Oszczędzaj! Elastyczność miejsca docelowego?

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.