Mapa

Loty Condor

Pełna nazwa niemieckiej linii lotniczej znanej jako Condor to Condor Flugdienst GmbH. Historia tej trzeciej co do wielkości komercyjnej linii lotniczej w Niemczech sięga 1955 roku. Dziś Condor przewozi rocznie ponad 6,7 milionów pasażerów do ponad 75 lotnisk w Europie, Azji, Afryce i Ameryce, należy do największych czarterowych linii lotniczych. Linie Condor mają swoją główną bazę na lotnisku we Frankfurcie, ale większość lotów do państw śródziemnomorskich obsługuje lotnisko w Monachium, a loty długodystansowe Hamburg Airport, Düsseldorf, Stuttgart i Berlin Schönefeld. Średni wiek samolotów we flocie linii Condor to 15,2 roku.

Informacje aktualne na dzień 28 września 2014. 

Kluczowe informacje o Condor

Odprawa

Zazwyczaj odprawa na lotnisku powinna być możliwa od 2 godzin przed planowanym odlotem (lub 3 godzin w przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych i Kanady) do 45 minut na trasach lotów do 6 godzin lub 60 minut na trasach powyżej tego czasu. Na lotnisku można się odprawić w języku niemieckim lub angielskim przy pomocy automatów. Po odprawieniu się w ten sposób można nadać bagaż rejestrowany przy dedykowanym do tego stanowisku. Możliwa jest też odprawa przez Internet, której dowodem jest karta pokładowa. Można ją wydrukować lub pobrać na urządzenie mobilne. Odprawić się online można od 24 do 2 godzin przed odlotem.

Bagaże

Każdy pasażer linii Condor ma prawo zabrać na pokład bagaż podręczny oraz torebkę, laptop i parasolkę. Limit wagowy bagażu podręcznego zależy od klasy lotu i wynosi od 6 do 12 kg, a jego rozmiar nie powinien przekraczać wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm. Każdy ma również nadać bagaż rejestrowany, którego waga zależy od wykupionej klasy.

Siedzenia

Konkretne miejsca w samolotach linii Condor można rezerwować za dodatkową opłatą, a jej wysokość zależy od strefy, do której należy dana trasa. Do strefy pierwszej należą Baleary, kontynent Hiszpanii & kontynent Portugalii, Bułgaria, Chorwacja i tutaj opłata za rezerwację miejsca wynosi 9,99 euro. Za miejsca do państw strefy drugiej (Wyspy Kanaryjskie, Madera, Turcja, Grecja, Cypr, Egipt, Maroko, Tunezja, Gambia) trzeba zapłacić 11,99 euro. W skład strefy trzeciej wchodzą Afryka Wschodnia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Azja, Karaiby, Ameryka Środkowa i Południowa i za rezerwację miejsc na tych trasach trzeba zapłacić 19,99 euro. Strefa czwarta obejmuje Afrykę Południową i Ocean Indyjski, a opłata za rezerwację miejsca wynosi tam 24,99 euro, a w strefie piątej (USA, Kanada i Portoryko) wynosi ona 29,99 euro. Rezerwacja miejsc jest bezpłatna dla pasażerów podróżujących w klasach wyższych niż ekonomiczna.

Serwis pokładowy

Podczas wszystkich lotów z liniami Condor oferowany jest poczęstunek. Na trasach krótko- i średniodystansowych jest drobna przekąska, a na trasach ciepły posiłek, zimny posiłek i podczas niektórych lotów dodatkowa mała przekąska. Na wszystkich trasach krótko- i średniodystansowych oferowana jest także bezpłatna woda, kawa i herbata, na trasach długodystansowych dostępny jest większy wybór napojów.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 76% lotów obsługiwanych przez Condor odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Condor

4,5/5
W oparciu o 5486 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.