Mapa

Loty British Airways

Największe linie lotnicze Wielkiej Brytanii i jedne z największych linii świata. British Airways może się pochwalić długą historią. Oficjalnie powstało w 1974 roku z połączenia British Overseas Airways Corporation i British European Airways (BEA), ale jej poczatki sięgają powstałej w 1924 roku Imperial Airways. Firma oferuje loty do ponad 160 kierunków na całym świecie. Dysponuje też flotą w liczbie około 270 samolotów, a średni wiek samolotów to około 13 lat.

Informacje aktualne na dzień 18 września 2014. 

Kluczowe informacje o British Airways

Odprawa

Oprawa przez Internet jest dostępna z British Airways od doby do godziny przed planowanym odlotem. Wymagane jest wydrukowanie karty pokładowej, ale można to zrobić zarówno w domu, jak i na lotnisku z przeznaczonego do tego automatu. Przy pomocy tej samoobsługowej maszyny można też całkowicie się odprawić. Jeśli odprawiamy się samodzielnie, bagaż rejestrowany można oddać na lotnisku przy stanowisku "drop-off". Istnieje także możliwość odprawienia się w tradycyjny sposób "przy okienku" na lotnisku.

Bagaże

Każdy pasażer British Airways ma prawo do bezpłatnego wniesienia na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 56 cm x 45 cm x 25 cm. Poza tym, można także mieć ze sobą torebkę lub laptop. Ważne jednak, aby całkowita waga tych dwóch bagaży nie przekraczała 23 kg. Maksymalna waga bagażu rejestrowanego dla klasy ekonomicznej nie może przekraczać 23 kg. Za dodatkowe bagaże naliczane są dodatkowe opłaty. Jeśli podróżujemy po Europie może to być od 43 euro (jeśli wykupimy tę opcję z wyprzedzeniem przez internet) do 50 euro (przy płaceniu na lotnisku przed odlotem). Dla podróży na dłuższych trasach dopłaty wynoszą odpowiednio 64 euro (przez internet) i 75 euro (na lotnisku).

Siedzenia

Każdy pasażer British Airways może wybrać i zarezerwować sobie miejsce w samolocie podczas odprawy przez internet lub na lotnisku. Opłata za rezerwację konkretnego miejsca to 8 euro dla lotów w granicach Unii Europejskiej i 24 euro dla lotów dalszych. Można też w każdej chwili zmienić miejsce, jeśli tylko nowe, wybrane miejsce jest jeszcze wolne. Standardowo w klasie ekonomicznej miejsce na nogi to od 76 do 86 cm. Szerokość foteli waha się natomiast od 43-48 cm. Na trasach długodystansowych można zarezerwować miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, w których jest dużo więcej miejsca na nogi. Takie miejsca można zarezerwować za dodatkową opłatą od dwóch tygodni do czterech dni przed planowanym odlotem za dodatkową opłatą 50 euro.

Opłaty za rezerwację

W British Airways nie ma żadnych dodatkowych opłat za rezerwację biletu. Wszystkie opłaty i podatki są wliczone w jego cenę.

Serwis pokładowy

W zależności od klasy i długości podróży dla pasażerów Bristish Airways dostępne są różnorakie udogodnienia, związane z rozrywkami podczas lotu i preferencjami co do menu.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 71% lotów obsługiwanych przez British Airways odbywa się o planowanym czasie.* * Dane na podstawie flightstats.com

British Airways

4,5/5
W oparciu o 130 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.