Mapa

Tanie loty z Lotniska Katowice

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (KTW) to jedno z największych międzynarodowych lotnisk w Polsce i regionalne lotnisko województwa śląskiego.

Jak się tam dostać?

Lotnisko znajduje się w miejscowości Pyrzowice położonej około trzydzieści kilometrów od centrum Katowic. Do lotniska można się dostać samochodem z Katowic drogą krajową nr 86 lub z Krakowa autostradą A4 i droga krajową nr 94. W kierunku lotniska prowadzi też droga krajowa 78 i autostrada A1.

Wygodne połączenia z lotniska oferuje także serwis autobusowy. Autobus na lotnisko Pyrzowice odjeżdża o każdej pełnej godzinie z głównego dworca kolejowego w Katowicach, a trasa ta zajmuje około pięćdziesięciu minut. Istnieją też połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem, a innymi miastami jak Kraków, Częstochowa, Wrocław i Opole. Planowane jest również uruchomienie połączenia kolejowego między lotniskiem a centrum Katowic.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Z lotniska Katowice-Pyrzowice można polecieć w trzydziestu jeden kierunkach zlokalizowanych w sumie w piętnastu krajach. Z liniami Germanwings można się stamtąd dostać do Düsseldorfu, z Lufthansą do Frankfurtu, z LOT-em na Okęcie, z Ryanair do Birmingham, Dublina, Londynu (Stansted) i sezonowo do Alicante i Chanii. Z Katowic można też polecieć z Wizz Air do Doncaster (Sheffield), Glasgow (International), Kutaisi, Londynu, Barcelony (El Prat), Bergen, Dortmundu, Eindhoven, Frankfurtu (Hahn), Grenoble, Kolonii (Bonn), Malmö (Sturup), Maastricht (Aachen), Mediolanu (Bergamo), Neapolu, Oslo (Torp), Paryża (Beauvais), Rzymu (Ciampino), Stavanger, Sztokholmu (Skavsta) i sezonowo do Burgas. Wizz Air planuje też uruchomić połączenie z Belfastem i wznowienie lotów do Tel Awiwu (Ben Gurion). Wizz Air Ukraine lata z Katowic na lotnisko Kijów-Żuliany.

Na lotnisku

Lotnisko Katowice-Pyrzowice składa się z dwóch terminali pasażerskich, A i B oraz terminalu cargo. Dumą lotniska jest najdłuższy w Polsce taras widokowy, z którego można obserwować samoloty i przygotowania do lotu. Cały taras mierzy sto osiemdziesiąt metrów, jest wyposażony w wygodne hotele, a za wstęp na niego pobierana jest symboliczna opłata jednej złotówki.

Lotnisko Pyrzowice oferuje także asystę pasażerom niepełnosprawnym, możliwość rezerwacji miejsca na parkingu i Business Lounge. Można tu też naleźć kantor, pocztę, saloniki prasowe, sklep wolnocłowy, a na obu terminalach szereg kawiarni i restauracji. Na lotnisku znajdują się też strefy wi-fi z nieograniczonym i bezpłatnym dostępem do internetu. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Katowice

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.