Mapa

Tanie loty Kraków-Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

9

Średni czas lotu, całkowita odległość: 932 km

1 h 45 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Mediolan wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Mediolan wynosi 1 h 45 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Kraków do: Mediolan.
Według stanu na Wrzesień, jest 9 lotów w tygodniu z: Kraków do: Mediolan.

Linie lotnicze Kraków-Miami

 • Loty z przesiadką Kraków-Miami: Air Canada, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Finnair, KLM, Lufthansa, SWISS, TAP Air Portugal, United
 • Czas przelotu Kraków-Miami: ok. trzynastu godzin (odległość Kraków-Miami to w linii prostej osiem tysięcy pięćset kilometrów)

Lotnisko Kraków

Port lotniczy Kraków jest zlokalizowany w miejscowości Balice, jedenaście kilometrów od stolicy Małopolski. Odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, odloty oraz przyloty realizowane są w nowej części Terminalu Pasażerskiego. Na lotnisku Kraków-Balice znajdują się liczne sklepy wolnocłowe, perfumeria, butiki prasowe oraz sklep z pamiątkami związanymi z Polską. Na lotnisku Kraków, na terenie terminalu pasażerskiego można przez piętnaście minut korzystać z darmowej sieci bezprzewodowej o nazwie KRK Free WiFi.

Jak dojechać na lotnisko Kraków:

 • własnym samochodem autostradą A4
 • autobusem linii numer 252, 208, a w nocy 902; koszt biletu normalnego to 4 zł
 • pociągiem; podróż trwa ok. piętnaście minut, a bilet normalny kosztuje 8 zł
 • autokarem Neobus; bilet kosztuje 13 zł

Lotniska w Miami

Miami obsługiwane jest aż przez cztery lotniska: Fort Lauderdale International, Miami International, Miami Opa Locka, Miami Tamiami. Decydując się na loty z Krakowa, wylądujesz jednak najprawdopodobniej na Miami International.

Lotnisko Miami

Port lotniczy Miami jest trzecim najruchliwszym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych (po JFK w Nowym Jorku i LAX w Los Angeles). Stanowi on także główny węzeł przewoźnika American Airlines. Lotnisko zlokalizowane jest trzynaście kilometrów na północny zachód od centrum Miami.

Główny terminal pasażerski lotniska  Miami układa się w półkole. Można tu znaleźć siedem pirsów oznaczonych od A do H (ale bez B). Hale przylotów i kontrola graniczna znajdują się na parterze. Istnieje tu także wolno stojący terminal satelitarny, do którego można się przedostać z pirsu E przy pomocy taśmy people mover.

Jak dojechać z lotniska Miami do miasta:

 • autokarem Super Shuttle; bilet kosztuje 9 USD (36 zł)
 • metro Busem; bilet kosztuje 1,50 USD (6 zł), a podróż trwa ok. czterdziestu minut
 • taksówką; szacunkowy koszt to 15 USD (60 zł)

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący do Stanów Zjednoczonych muszą mieć ze sobą wizę. Trzeba jednak pamiętać, że posiadanie jej nie stanowi gwarancji wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Pamiętaj, aby po przylocie cofnąć zegarek o sześć godzin.  

Pogoda, ceny i atrakcje w Miami

Pogoda w Miami

Miami znajduje się w strefie tropikalnego klimatu monsunowego. Przez cały rok można się tu spodziewać letnich temperatur. Od maja do października temperatury oscylują wokół 28–35 °C, w miesiącach zimowych wokół 21-27 °C. Latem w Miami jest bardzo wilgotno i sporo pada. Floryda to region sezonowo nawiedzany przez huragany. Najlepiej nie planować podróży do Miami na przełom sierpnia i września, kiedy to występują tutaj huragany typu Cape Verde.

Ceny i waluta w Miami

Kurs dolara wynosi w 2017 roku ok. 4 zł. Gotówkę można wypłacić w wielu dostępnych bankomatach lub płacić kartami. Ceny w Miami są kilkadziesiąt procent wyższe w porównaniu do tych w Krakowie.

Przykładowe ceny produktów i usług w Miami:

- lunch w fast-foodzie: 7,50 USD (30 zł)

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 10 USD (40 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: 2,25 USD (9 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: 36 USD (144 zł)

- piwo: 5 USD (20 zł)

- kawa: 3,75 USD (15 zł)

- butelka wody: 2 USD (8 zł)

Transport w Miami

Jeśli chcesz zobaczyć różne oblicza miasta i podróżować między odległymi dzielnicami, do dyspozycji masz wiele różnych środków transportu. Po South Beach krąży wiele autobusów, bilety do których kosztują kilkadziesiąt centów. Gdy musisz szybko przemierzyć dużą odległość, wybierz Metrorail, czyli szybka kolej miejską. Tutaj niezbędna jest karta EASY, która można załadować odpowiednio do potrzeb. Taksówki to oczywiście najwygodniejszy środek transportu, ale i najdroższy. Na popularnych trasach obowiązują tu stałe ceny.

Miami atrakcje

Miami to jednak z największych amerykańskich metropolii, a także wielokulturowe miasto, które podświetlone neonami żyje w rytmie muzyki latynoskiej. Można tu odpocząć na łonie natury lub cieszyć się typowymi wielkomiejskimi przyjemnościami, jak wyście do opery czy zakupy.

Co warto zobaczyć w Miami i czego warto doświadczyć:

 • plażowanie na Miami Beach
 • odwiedzenie Parku Narodowego Everglades
 • wycieczka do Key West
 • posiadłość Vizcaya Museum and Gardens
 • Jungle Island
 • liczne muzea, np. Lowe Art. Center
 • historyczne dzielnice, takie jak Coral Way

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.