Mapa

Tanie loty z Lotniska Okęcie

Lotnisko imienia Fryderyka Chopina (WAW) to największe lotnisko w Polsce i główny węzeł obsługujący połączenia z Warszawą. Jest popularnie nazywany Okęciem, ponieważ znajduje się w dzielnicy o tej nazwie. Lotnisko obsługuje około 140 tysięcy połączeń rocznie.

Jak się tam dostać?

Lotnisko Chopina znajduje się zaledwie osiem kilometrów od ścisłego centrum Warszawy, bardzo łatwo więc dostać się z niego do śródmieścia. W około dwadzieścia-trzydzieści minut (w zależności od natężenia ruchu) można przejechać tę trasę autobusem miejskim linii 175. Dogodną komunikację lotniska z różnymi dzielnicami zapewniają także linie 188 i 148 (na Pragę-Południe) oraz okresowa linia 331 jeżdżąca na Mokotów.

Wygodne połączenie z lotniskiem oferują także przewoźnicy Szybka Kolej Miejska (linie S2 i S3) oraz Koleje Mazowieckie. Pociągi SKM S2 kursują między lotniskiem Chopina a Sulejówkiem Miłosną przez centrum miasta, a SKM S3 na skróconej trasie lotnisko-centrum.

Około dwadzieścia minut zajmuje podróż samochodem ze śródmieścia na lotnisko samochodem lub taksówką. Warto ustalić orientacyjną kwotę kursu przed wejściem do taksówki. Do śródmieścia nie powinna ona przekraczać kwoty czterdziestu złotych.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko obsługuje połączenia około trzydziestu regularnych przewoźników do ponad siedemdziesięciu portów lotniczych w prawie czterdziestu krajach. Najwięcej oferuje krajowy LOT, z którym można polecieć do Amsterdamu, Barcelony (El Prat), Brukseli, Bukaresztu, Budapesztu, na lotnisko Chicago-O’Hare, do Düsseldorfu, Frankfurtu, Genewy, Hamburga, Kijowa-Boryspola, Kopenhagi, Larnaki, Londynu (Heathrow), Lwowa, Madrytu (Barajas), Mediolanu (Malpensa), Mińska, Moskwy (Szeremietiewo), Monachium, Nowego Jorku (JFK), Nicei, Odessy, Paryża (Charles de Gaulle), Pekinu, Pragi, Rygi, Sankt Petersburga, Sofii, Stambułu (Atatürk), Stuttgartu,Sztokholmu (Arlanda), Tallina, Tbilisi, Tel Awiwu, Toronto (Pearson), Wilna, Wiednia, Zurychu oraz do polskich miast. Sezonowo LOT oferuje także połączenia do Aten, Bejrutu, Belgradu i Erywania.

Poza polskimi liniami z Okęcia latają także Adria Airways na lotnisko Lublana, Aegean Airlines do Aten, Aer Lingus do Dublina, Aerofłot do Moskwy (Szeremietiewo), Air Baltic do Rygi, Air Berlin do Berlina (Tegel), Air France do Paryża (Charles de Gaulle), Air Serbia do Belgradu, Alitalia do Mediolanu (Linate) i Rzymu (Fiumicino), Austrian Airlines do Wiednia, Belavia do Mińska, British Airways do Londynu (Heathrow), Brussels Airlines  (Bruksela), Czech Airlines do Pragi, El Al Israel Airlines do Tel Awiw, Emirates do Dubaju, Eurolot do Bydgoszczy, Lublina, Düsseldorfu, Wrocławia, sezonowo latem do Dubrownika, Heringsdorfu, Splitu i Zadaru oraz zimą do Kiszyniowa, Stuttgartu i Zagrzebia. Finnair oferuje z lotniska Chopina połączenia do Helsinek, Germanwings do Düsseldorfu i Kolonii/Bonn, KLM do Amsterdamu, Lufthansa do Frankfurtu, Monachium, Norwegian do Barcelony (El Prat), Gran Canaria, Londynu (Gatwick), Madrytu, Malagi, Oslo (Gardermoen), Stavanger, Teneryfę, Qatar Airways na lotnisko Doha, SAS do Kopenhagi, Sprint Air do Zielonej Góry, Swiss International Air Lines do Zurychu, TAP Portugal do Lizbony, Turkish Airlines do Stambułu (Atatürk), Ukraine International Airlines do Kijowa (Boryspol), Vueling Airlines do Barcelony (El Prat), Wizz Air do Barcelony (El Prat), Bergen, Brukseli (Charleroi), Budapesztu, Doncaster/Sheffield, Eindhoven, Glasgow (International), Göteborga (City), Kutaisi, Liverpoolu, Londynu (Luton), Malmö (Sturup), Mediolanu (Bergamo), Oslo (Torp), Paryża (Beauvais), Rzymu (Fiumicino), Sztokholmu (Skavsta), Tel Awiwu i sezonowo do Heraklionu, Korfu, Burgas i Grenoble. W 2015 roku Wizz Air planuje także uruchomić loty z Okęcia do Alicante, Dortmundu, Katanii, Larnaki, Lizbony, Malty, Turynu i Werony. Z kolei WOW air sezonowo lata z Okęcia na lotnisko Reykjavík-Keflavík.

Na lotnisku

Lotnisko Okęcie oferuje bogatą gamę usług, restauracje i sklepy wolnocłowe. Na lotnisku Chopina istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego internetu przez trzydzieści minut. Sieć dostępna jest na całym Terminalu A i Terminalu General Aviation. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Warszawa Chopina

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.