Mapa

Loty Pegasus Airlines

Pegasus Airlines to tureckie tanie linie lotnicze z głównym węzłem na lotnisku Stambuł-Sabiha Gökçen. Linie dysponują w sumie 54 maszynami, których średni wiek to około cztery lata. Nazwa linii nawiązuje do mitologii greckiej, w której Pegaz to skrzydlaty koń, służący Zeusowi.

Informacje aktualne na dzień 22 września 2014. 

Kluczowe informacje o Pegasus Airlines

Odprawa

Pegasus oferuje różne możliwości odprawienia się przed lotem: za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej lub samoobsługowego automatu na lotnisku. Odprawa online zaczyna się na 72 godziny, a kończy na 40 minut przed planowanym odlotem. Za tę formę odprawy, linie pobierają opłatę manipulacyjną, której wysokość zależy od kierunku podróży. Wszyscy pasażerowie podróżujący z liniami Pegasus na lotach krajowych (w Turcji) muszą być odprawieni najpóźniej 30 minut przed planowanym odlotem i na 45 minut w przypadku lotów międzynarodowych. Na lotniskach można się odprawić na automatach już na 20 godzin przed planowanym lotem.

Bagaże

Limity bagażu dozwolone przez linie Pegasus zależą od trasy podróży. Zazwyczaj na trasach krajowych limit ten wynosi 15 kg bagażu rejestrowanego i 8 kg bagażu podręcznego. Na trasach międzynarodowych limit wagi dla bagażu rejestrowanego to 20 kg.

Siedzenia

Pegasus oferuje możliwość rezerwacji miejsc w samolocie za dodatkową opłatą.

Opłaty za rezerwację

Poza podstawową ceną biletu, przy rezerwacji lotu z Pegasus trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe koszty: opłatę administracyjną, podatek, opcjonalnie opłatę za wybór miejsca w samolocie.

Serwis pokładowy

W zależności od wykupionej taryfy, Pegasus oferuje płatny bądź bezpłatny catering na pokładach swoich samolotów.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 63% lotów obsługiwanych przez linie Pegasus Airlines odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Pegasus Airlines

4,0/5
W oparciu o 37803 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.