Mapa

Tanie loty z Lotniska Gdańsk

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (GDN) to trzecie pod względem liczby odprawianych pasażerów lotnisko w Polsce (po warszawskim Okęciu i krakowskich Balicach). Ponieważ jest położony w okolicach wsi Rębiechowo, często nazywany jest Gdańsk-Rębiechowo.

Jak się tam dostać?

Lotnisko jest położone w dogodnej odległości w stosunku do największych okolicznych centrów miejskich. Od Gdańska i Sopotu dzieli je po dziesięć kilometrów, a od Gdyni dwadzieścia trzy kilometry.

Połączenia z lotniskiem oferuje miejska komunikacja autobusowa. Autobus linii 110 łączy je z dworcem Klukowo-Wrzeszcz, 122 jedzie w kierunku Sopot Kamienny Potok, 210 na przystanek Osowa PKP-Orunia Gościnna przez Piecki-Migowo i Gdański Dworzec Główny. Gdyńska linia 4A łączy lotnisko z Dworcem Głównym.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo obsługuje połączenia w ponad sześćdziesięciu kierunkach w siedemnastu państwach.

Z Air Berlin można stąd polecieć na lotnisko Berlin-Tegel, z Eurolotem do Amsterdamu, Helsinek, Zurychu, Krakowa, Lublina, Wrocławia i sezonowo do Dubrownika, Popradu, Splitu i Zadaru. Z Polskimi Liniami LOT można z Gdańska dostać się na warszawskie Okęcie, z Lufthansą do Frankfurtu i Monachium, z Norwegian na lotnisko Oslo-Gardermoen, z Ryanair do Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Manchesteru, Leeds (Bradford), Londynu (Stansted), Oslo (Rygge), Pizy, Warszawy (Modlin), sezonowo do Wrocławia, a od marca 2015 planowane jest połączenie z Alicante.

Linie SAS zabiorą pasażerów z Gdańska do Kopenhagi i Oslo (Gardermoen), Wizz Air do Ålesund, Barcelony (El Prat), Bergen, Cork, Doncaster (Sheffield), Dortmundu, Eindhoven, Frankfurtu (Hahn), Glasgow (International), Göteborga (City), Haugesund, Kolonii (Bonn), Kristiansand, Hamburga (Lubeka), Liverpoolu, Londynu (Luton), Malmö (Sturup), Mediolanu (Bergamo), Sandefjord (Torp), Paryża (Beauvais), Stavanger, Sztokholmu (Skavsta), Trondheim, Turku, Rzymu (Fiumicino) i Groningen (Eelde). Planowane jest także uruchomienie połączeń na lotniska Frankfurt-Hahn i Molde-Årø w Norwegii.

Na lotnisku

Lotnisko  im. Lecha Wałęsy proponuje pasażerom szeroką ofertę handlowo-usługową. Znajduje się tu szereg kawiarni, restauracji i bistro oraz punkty usługowe, takie jak poczta, bank, biuro podróży, salon prasowy, kantor wymiany walut i sklepy. Poza tym lotnisko oferuje asystę pasażerom niepełnosprawnym i dysponuje salonikiem VIP z ofertą „all inclusive”. W strefie dla pasażerów znajdują się także strefy wi-fi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Gdańsk

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.