Mapa

Tanie loty Warszawa – Paryż

Informacje o locie z: Warszawa do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

426 zł

Linie latające bezpośrednio

5

Loty w tygodniu

50

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1347 km

2 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Air France

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa–Paryż, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Warszawa-Paryż

 • Najpopularniejszy lot: Warszawa-Paryż Air France
 • Bezpośrednie loty Warszawa–Paryż: LOT, Air France, KLM, WizzAir, Ryanair, Air Moldova
 • Loty z przesiadką Warszawa – Paryż: Alitalia, MyAustrian, Scandinavian Airlines, AirBerlin, Air Serbia, Norwegian, Swiss, Lufthansa, Aeroflot, KLM, Eurowings, Aegean, Air France, Air Baltic, British Airways, Vueling, UIA, Air Serbia, Czech Airlines, TAP Portugal, Belavia
 • Czas przelotu Warszawa – Paryż: 2 godziny i 30 minut

Lotniska w Warszawie

Loty z Warszawy do Paryża dostępne są z obu obsługujących polską stolicę lotnisk Warszawa-Modlin (dla lotu Ryanairem Warszawa - Paryż) i Warszawa-Okęcie (dla lotów pozostałymi liniami).

Lotnisko Warszawa-Okęcie

Warszawa-Okęcie jest głównym lotniskiem w Polsce. W 2015 roku obsłużyło ponad jedenaście milionów podróżnych. Liczy ono jeden terminal, który oznaczony jest literą A, z którego odlatują między innymi samoloty z Warszawy do Paryża.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa - Okęcie?

Dzielnica Okęcie położona jest w strefie miejskiej, co oznacza, że dojedziesz tu na zwykłym bilecie miejskim. Od centrum Warszawy dzieli je osiem kilometrów, a odcinek ten łatwo pokonasz na kilka sposobów.

 • pociągiem – Koleją Mazowiecką lub liniami S2 i S3 Szybkiej Kolei Miejskiej. Połączenie najłatwiej złapiesz odpowiednio z Dworca Centralnego lub Warszawa-Śródmieście autobusem – do dyspozycji masz cztery połączenia dzienne: 175, 188, 148 i 331 i jedno nocne: N32
 • taksówką – przejazd ze ścisłego centrum Warszawy w pierwszej taryfie (w tygodniu od 6 rano do 22) nie powinien kosztować cię więcej niż 30 zł

W terminalu znajdziesz duży wybór sklepów, restauracji i innych usług zarówno w strefie wolnocłowej, jak i jeszcze przed odprawą. Dokładną ofertę i lokalizację możesz sprawdzić wcześniej za pomocą umieszczonej na stronie lotniska, specjalnej wyszukiwarki. W terminalu podróżni mogą korzystać z nieograniczonego dostępu do bezpłatnego Wi-Fi.

Lotnisko Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin otwarto w 2012 roku. Z terminalu korzystają obecnie tylko linie Ryanair. W 2015 roku skorzystało z niego ponad dwa i pół miliona pasażerów.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa - Modlin?

Lotnisko położone jest 35 kilometrów na północny zachód od centrum Warszawy, skąd możesz dostać się tu na dwa sposoby:

 • autobusem: pośpieszne połączenia z lotniskiem zapewniają linie Modlinbus i OK bus. Obie linie złapiesz z Placu Defilad, przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki. Poza godzinami szczytu przejazd zajmuje około czterdziestu minut. W korkach czas ten może znacznie się wydłużyć. Bilety najtaniej kupisz przez internet, ceny zaczynają się już od 9 zł. Dostaniesz je również u kierowcy
 • Pociągiem: to najlepsze wyjście w godzinach szczytu. Podróżując Koleją Mazowiecką nie ryzykujesz, że utkniesz w korku. Pociągi kursują z dworca Okęcie, Zachodniego, Centralnego lub Wschodniego. Ze stacji w Modlinie pod terminal zawiezie cię specjalny bus Kolei Mazowieckiej. Za bilet zapłacisz 19 zł. W cenę wliczony jest najczęściej przejazd busem oraz 75 minut transportem miejskim na terenie Warszawy. Bilety kupisz przez internet, w biletomacie lub u kierowcy
 • Samochodem: ze względu na dużą odległość przejazd taksówką do Modlina to bardzo kosztowne rozwiązanie (zapłacisz około 90 zł). Jeśli nie planujesz długiego pobytu w Paryżu możesz przyjechać tu własnym samochodem i zostawić go na którymś z przylotniskowych prywatnych parkingów. Ceny zaczynają się od 5 zł za dobę

Po dotarciu na miejsce możesz coś zjeść w Best Fly Bar, wypić kawę w umieszczonej na antresoli Cafe Modlin albo przekąsić coś w barku Coffee Express. Do dyspozycji masz też kiosk z pamiątkami (strefa ogólnodostępna) i dwa sklepy wolnocłowe.

Lotniska w Paryżu

Paryż liczy trzy lotniska: Charles de Gaulle, Orly i Beauvais. Podróżując KLM, Air France i LOTem wylądujesz na pierwszym z nich. Wybierając tanie linie, korzystać będziesz z Beauvais.

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle

Są tu trzy terminale, ale Terminal 2 składa się z sześciu osobnych modułów, podróżując Air France i KLM wylądujesz właśnie tutaj. LOT-em zakończysz podróż w T1.

Jak dojechać do Paryża?

Lotnisko leży dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Paryża. Najprościej do centrum Paryża dostaniesz się stąd kolejką podmiejską RER, której stacja mieści się w T2 (z T1 dostaniesz się tu bezpłatnym, lotniskowym busem). Dojeżdża ona na położony w północnej części centrum Paryża dworzec Gare du Nord w mniej więcej pół godziny. Za przejazd taksówką do centrum Paryża zapłacisz odgórnie ustaloną kwotę wysokości 55 € (243 zł).

Na lotnisku dostępne jest nieograniczone, bezpłatne Wi-Fi. Oprócz tego możesz wykupić dwa rodzaje pakietów premium:

 • 4 razy szybszy od bezpłatnego za 2,90 € (12,8 zł)– 20 minut i 5,90 € (26 zł) za 60 minut
 • 10 razy szybszy od bezpłatnego za 9,90 € (44 zł) – 4 godziny dla maksymalnie pięciu urządzeń mobilnych

Lotnisko Beauvais

Wybierając tanie linie podróż do Paryża zakończysz na jednym z dwóch terminali lotniska w Beauvais. Leży ono aż osiemdziesiąt kilometrów od centrum francuskiej stolicy i rocznie obsługuje ponad cztery miliony osób.

Jak dojechać do Paryża?

Do Paryża najprościej można dostać się stąd specjalnym, lotniskowym autokarem, który złapiesz z przystanku pomiędzy terminalami, dwadzieścia minut po każdym lądowaniu. Dojedziesz nim na parking Pershing, usytuowany tuż przy wewnętrznej obwodnicy, Peripherique (zjazd Porte Maillot), skąd odjeżdża wiele połączeń autobusowych, metro oraz RER. Teoretycznie przejazd z lotniska do centrum powinien zajmować godzinę i piętnaście minut, w rzeczywistości jednak całkowicie zależy to od natężenia ruchu na autostradzie.

Dostępne w terminalu Wi-Fi jest płatne.

Informacje praktyczne

Do Paryża możesz polecieć legitymując się polskim dowodem osobistym zamiast paszportu. Na miejscu płacić będziesz w euro (wszystkie ceny w tekście liczone są według kursu 4,42 PLN). Po przylocie nie musisz przestawać zegarka, Paryż należy do tej samej strefy czasowej co Warszawa.

Pogoda, ceny i atrakcje w Paryżu

Pogoda w Paryżu

Nie różni się ona znacznie od tej panującej w Warszawie, oprócz tego, że miejscowy klimat złagodzony jest przez wpływ Oceanu Atlantyckiego, klasyfikuje się go więc jako oceaniczny. Zimą temperatury w Paryżu rzadko spadają poniżej zera, a opady śniegu są tu raczej sporadyczne. Lata są natomiast słoneczne i gorące. W czerwcu lipcu i sierpniu możesz więc spodziewać się tu ponad dwudziestu stopni na plusie.

Ceny i waluta w Paryżu

Stolica Francji nie jest tanim miastem i należy do najdroższych miejsc w Europie. Średnio ceny ponad dwukrotnie przewyższają warszawskie. Największe różnice dotyczą wynajmu mieszkania i żywności, która we Francji jest droga, ale za to najwyższej jakości. Przykładowe ceny w Paryżu:

 • Lunch w fast-foodzie – 8 € (ok. 35,36 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 13,00 € (ok. 57,45 zł)
 • Taksówka (per km) – 1,29 € (ok. 5,70 zł)
 • Kolacja 3 dania w dobrej restauracji – 50 € (ok. 221 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 0,77 € (ok. 3,40 zł)
 • Kawa – 2,5 € (ok. 11,5 zł)
 • Piwo w pubie – 4 € (ok. 17,68 zł)

Transport w Paryżu

Paryż to bardzo dobrze skomunikowane miasto. Lokalny transport opiera się na sieci metra (16 linii) i kolejki dojazdowej RER, a także miejskich autobusach i tramwajach. Paryż to duże miasto i nawet historyczne centrum trudno jest zwiedzić bez przejazdów komunikacją miejską.

Dowiedz się więcej na temat wypożyczania samochodów na paryskich lotniskach. Najtańsze oferty oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz na stronie Skyscanner.

Koszt biletów:

 • Jednorazowy bilet – 1,9 € (8,39 zł)
 • Karnet dziesięciu przejazdów – 14,50 € niezależnie od strefy (64,09 zł)

Bilety można stosować zamiennie w metrze i RER albo autobusach i tramwajach (nie można na jednym bilecie przesiąść się z metra do autobusu i RER do tramwaju czy odwrotnie). Po skasowaniu przysługuje nam nieograniczona ilość przjejazdów przez dwie godziny (RER i metro) lub półtorej (autobusy i tramwaje). Dla dzieci poniżej 10 roku życia obowiązuje taryfa ulgowa.

Paryż był jednym z pierwszych miejsc, gdzie wprowadzono miejską wypożyczalnię rowerów, a od wielu lat miasto intensywnie promuje ten środek transportu. Do dyspozycji jest ponad 200 kilometrów ścieżek rowerowych. Centrum bywa też regularnie zamykane dla innych środków transportu.

Paryż atrakcje

Miasto Świateł, jak zwykli nazywać Paryż jego mieszkańcy, to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na ziemi. Nie bez powodu. Wyjątkowa architektura, światowej klasy zabytki, a przede wszystkim francuska “l’art de vivre” czynią to miejsce niepowtarzalnym. Niezależnie od tego, jak długi planujesz pobyt, nie sposób zobaczyć wszystkiego. Zwiedzanie Paryża zawsze wymaga trudnych wyborów. Najlepiej nastaw się więc na relaks i po prostu chłoń niepowtarzalną atmosferę miasta. Poniżej kilka przykładów co zobaczyć w Paryżu:

 • Muzeum w Luwrze – światowej klasy zbiory sztuki zgromadzone w dawnym pałacu królewskim. Jedno z największych, a także najczęściej odwiedzanych na świecie
 • Wieża Eiffla – kontrowersyjna konstrukcja ze stali, która stała się symbolem miasta i jedną z najsłynniejszych budowli na świecie
 • Katedra Notre Dame – gotycki kościół znany z nietypowej bryły i legendy o szpetnym dzwonniku
 • Łuk Triumfalny i rondo Charles de Gaulle Étoile
 • Dzielnica Łacińska – średniowieczna część miasta, znana jako mekka studentów i współcześnie również turystów
 • Mont Martre – malownicza dzielnica popularna wśród XIX-wiecznej bohemy. Góruje nad nią przepiękna katedra Sacre Coeur
 • Pigalle – u podnóża Mont Martre, znana jako dzielnica czerwonych latarni, dziś bardzo popularna wśród turystów
 • Muzeum d'Orsay – bogate zbiory sztuki XIX wieku z imponującą kolekcją francuskich impresjonistów
 • Centrum Pompidou – światowej klasy galeria sztuki nowoczesnej
 • Cmentarz Père-Lachaise – największy i najsłynniejszy cmentarz w mieście kryjący mogiły najbardziej znanych osobistości, w tym najbardziej znany grób Jima Morrisona
 • Wersal – oddalony o ponad dwadzieścia kilometrów od Paryża królewski kompleks pałacowy

Nie musisz fundować sobie maratonu po muzeach i atrakcjach Paryża, żeby zapamiętać swój pobyt na całe życie. Wystarczy że przejdziesz się wzdłuż miejskich bulwarów, przysiądziesz na ukrytym skwerze lub nad brzegiem Sekwany albo samemu spróbujesz odkryć ciekawe miejsca w Paryżu. W ciepłe wieczory mieszkańcy miasta wylegają na ulice i biesiadują na miejskich trawnikach.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.