Mapa

Tanie loty Katowice – Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Katowice do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1092 km

2 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Rzym wynosi 118 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Rzym wynosi 2 h 0 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Katowice do: Rzym.
Według stanu na Wrzesień, są 2 loty w tygodniu z: Katowice do: Rzym.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Katowice – Rzym, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

 Linie lotnicze Katowice – Rzym

 • Bezpośrednie loty Katowice – Rzym: Wizz Air
 • Loty z przesiadką Katowice – Rzym: Lufthansa
 • Obie linie korzystają z lotniska Fiumicino
 • Czas przelotu Katowice - Rzym: 2 godziny i 5 minut

Lotnisko Katowice

Katowice-Pyrzowice to czwarte co do wielkości lotnisko w Polsce.  Dysponuje ono jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce, liczącą 3200 m długości i 45 metrów szerokości.

Tanie loty Katowice – Rzym oferują linie Wizz Air. Podróż rozpoczniesz w terminalu B, gdzie znajdziesz większość sklepów i restauracji. Lokale usługowe mieszczą się zarówno przed, jak i za kontrolą bezpieczeństwa. Jeśli przed wylotem masz ochotę coś zjeść, możesz skorzystać z restauracji terminalu B: Chief’s, barku Kebab&Salad oraz kawiarni So!Coffee. 

Na parterze są jeszcze dwie kawiarnie i mała pizzeria, saloniki prasowe, kantor i apteka.

Na lotnisku działa też Strefa Malucha. Zlokalizowana jest na pierwszym piętrze terminalu. Starsze dzieci i dorośli mogą zwiedzić umieszczony na drugim piętrze, najdłuższy w Polsce (liczący aż sto osiemdziesiąt metrów) lotniskowy taras widokowy.

Na lotnisku są trzy hot-spoty dzięki którym będziesz miał darmowy dostęp do internetu.

Jak dojechać na lotnisko Katowice?

Szybkie dotarcie do portu z południa województwa śląskiego umożliwia autostrada A1, w Gliwicach krzyżuje się z autostradą A4. Z Katowic, Częstochowy, Gliwic i Krakowa odjeżdżają bezpośrednie autobusy do Pyrzowic.

Lotniska w Rzymie

W stolicy Włoch mamy dwa duże lotniska międzynarodowe. Położony bliżej centrum Rzym-Ciampino i największy port lotniczy w Italii Rzym-Fiumicino.

Lotnisko Rzym Fiumicino

Rzym-Fiumicino to największe lotnisko we Włoszech. Interesujące cię linie korzystają z Terminalu B, który obsługuje w większości loty na trasach europejskich. Na terenie lotniska masz darmowy dostęp do Wi-Fi.

Jak dojechać do Rzymu?

Do centrum miasta jest stąd ponad trzydzieści kilometrów i kilka możliwości pokonania tego odcinka:

Najpopularniejszą jest bezpośredni pociąg „Leonardo”, który co pół godziny, dowozi podróżnych na dworzec Termini w samym centrum Rzymu. Taka podróż zajmuje ok. 30 minut

Najczęściej, bo co kwadrans kursuje pociąg FL1, który zatrzymuje się na lokalnych stacjach (aby dojechać do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na dworcu Trastevere, Ostiense lub Tuscolana)

Najdroższa będzie podróż taksówką, za 48 €. Ta cena obowiązuje na wszystkie kursy do miejsc położonych wewnątrz Murów Aureliana (do miejsc położonych poza tym obszarem obowiązują stawki wskazane przez taksometr). Warto pamiętać, że w godzinach szczytu komunikacyjnego podróż może się niespodziewanie wydłużyć

 Informacje praktyczne

Włochy podobnie jak Polska należą do europejskiego obszaru swobodnego przepływu osób. Do odprawy potrzebny ci więc będzie tylko bilet i dowód osobisty.

Na tej trasie nie musisz myśleć o zmianie stref czasowych – godzina jest taka sama jak w Katowicach. Jeśli masz jakieś wątpliwości, albo szczegółowe pytania powinna pomóc ci oficjalna strona ambasady Włoch w Warszawie.

W dniu wylotu najlepiej będzie przyjechać na lotnisko dwie godziny przed planowanym wylotem. Szczególnie ważne jest to w sezonie turystycznym, kiedy ruch na tej trasie jest naprawdę duży.

Pogoda, ceny i atrakcje w Rzymie

Pogoda w Rzymie

Do Rzymu można polecieć o każdej porze roku. Najlepsza pogoda jest latem, kiedy temperatura waha się od 25 do 30°C, a wieczorami jest tylko o kilka stopni niższa. Place, deptaki i restauracje pełne są wtedy spacerowiczów. Dobrym terminem na lot do Rzymu jest też jesień i wiosna: kiedy w Katowicach zdarzają się mrozy, w Rzymie temperatura nie spada poniżej 10°C, a czasem sięga nawet 20°C. To idealne warunki do zwiedzania Wiecznego Miasta. Nie przejmuj się też deszczem, zwykle szybko się tu rozpogadza. Zimy w Wiecznym Mieście są natomiast łagodne, temperatura sięga maksymalnie -3°C.

 Ceny i waluta w Rzymie

Włochy należą do strefy euro. Miejscową walutę najlepiej będzie kupić jeszcze w Polsce. Na miejscu najwygodniej jest wypłacać pieniądze z bankomatu. Większość restauracji i sklepów posiada terminale, które umożliwiają płacenie kartą. Podane w tym tekście przykładowe ceny produktów przeliczone są według kursu 1 € = 4,4 zł.

Ogólnie rzecz biorąc, we Włoszech jest o kilkadziesiąt procent drożej niż w Polsce. W najpopularniejszych turystycznie miejscach będzie naprawdę drogo. Wystarczy jednak, że z głównych deptaków skręcisz w bok i może okazać się, że w restauracjach są już rozsądne ceny, a nawet lepsze jedzenie. Obniżasz też koszt wyjazdu kupując bilety w dwie strony (na przykład na pociąg z lotniska).

Pyszna włoska kawa kosztuje zaledwie 1 € (ok. 4,4 zł). Do tego Włosi na śniadanie jedzą tylko słodkie bułki, których bogatą ofertę znajdziesz w kawiarniach. W małych, prowadzonych przez Włochów sklepach, możesz kupić antipasti albo poprosić o przygotowanie kanapki np. z przepyszną włoską mortadelą – w zależności od wybranych składników zapłacisz za to kilka euro.

Pewne rzeczy są w Rzymie obowiązkowe np. spróbowanie lodów. Najbardziej znane są te z lodziarni przy Fontannie di Trevi oraz w cukierni obok schodów hiszpańskich. Za taką przyjemność trzeba zapłacić ok. 6 €. Za kawałek krojonej z blaszki pizzy zapłacisz natomiast od 2-10 euro (od 9 do 45 zł).

Wskazówki, jak znaleźć tani i wygodny nocleg w Rzymie, znajdziesz na stronie Skyscanner.

Średnie ceny podstawowych produktów

 • Butelka wina – 5 € (ok. 22 zł)
 • Obiad w restauracji – 15 € (ok. 66 zł)
 • Mała woda w restauracji – 0,90 € (ok. 4 zł)
 • Kilometr taksówką – 1,5 € (ok. 6,60 zł)
 • Kilogram słodkich włoskich pomidorów – 1,10 € (ok. 5 zł)

 Transport w Rzymie

Jeśli zmęczysz się chodzeniem, możesz skorzystać z rozbudowanego transportu miejskiego, który obejmuje kilkadziesiąt linii autobusowych, trzy linie metra, kilka linii kolejowych i tramwajowych oraz linię trolejbusową.

Adres, który należy zapamiętać, to dworzec Termini (ten sam do którego przyjeżdża pociąg z lotniska Fiumicino).

Najwygodniej poruszać się metrem, które dojeżdża praktycznie do wszystkich turystycznie atrakcyjnych części Rzymu.

 • Bilet czasowy 100 min – 1,50 € (7 zł)
 • ROMA 24H, czyli całodobowy – 7 € (31 zł)
 • ROMA 48H, czyli bilet dwudniowy – 12,50 € (55 zł)
 • CIS – bilet tygodniowy – 24 € (106 zł)
 • Jeśli rozważasz wynajem auta, sprawdź nasz poradnik na ten temat.

Rzym atrakcje

Rzym to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Nie ważne ile masz czasu i tak nie zdołasz zobaczyć wszystkiego, co warte jest obejrzenia. Dlatego najlepiej wyjść z założenia, że jeszcze tu wrócisz. Dobrze jest jednak wcześniej zaplanować trasę. Na zwiedzanie samego Watykanu warto mieć cały dzień – jest to nawet konieczne, ze względu na długie kolejki do najważniejszych atrakcji. Niektóre miejsca w Rzymie są też położone dosyć daleko od siebie. Nawet przy dobrej komunikacji przemieszczanie się zajmie ci trochę czasu.

Poniżej top 5 najpiękniejszych fontann i placów:

 • Fontanna di Trevi
 • Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek
 • Plac del Popolo
 • Plac Hiszpański
 • Plac Campo de’ Fiori

Nie sposób też nie zobaczyć 5 najważniejszych rzymskich zabytków:

 • Koloseum
 • Bazylika San Clemente
 • Panteon
 • Bazylika św. Piotra
 • Bazylika Santa Maria in Cosmedin

Stolica Włoch jest tak ciekawym miastem, że sam możesz stworzyć własną listę najciekawszych atrakcji. Na przedmieściach możesz zwiedzić Cinecittà, legendarną wytwórnię filmową, w której swoje dzieła tworzyli Federico Fellini, Vitorio de Sica, Sergio Leone czy Luchino Visconti. Pamiętaj też, że pod Rzymem czeka na ciebie wiele pięknych miejsc, jak jeziora Albano, Nemi i wulkany. 

Jeśli twój budżet jest skromny, sprawdź naszą listę darmowych atrakcji w Rzymie.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.