Mapa

Tanie loty z Lotniska Warszawa

Ruch lotniczy w Warszawie obsługują dwa porty lotnicze. Pierwszy, imienia Fryderyka Chopina zwany popularnie Okęciem, to największe lotnisko w Polsce. Drugi to Port Lotniczy Modlin, który oferuje loty w wybranych kierunkach tanimi liniami Ryanair.

Jak się tam dostać?

Zarówno Okęcie, jak i Modlin są dobrze skomunikowane z centrum Warszawy. Lotnisko Chopina znajduje jest położone osiem kilometrów od centrum miasta i można się do niego dostać autobusem, pociągiem, taksówką lub samochodem. Podróż każdym z tych środków transportu nie powinna przekroczyć pół godziny.

Lotnisko Warszawa-Modlin znajduje się czterdzieści kilometrów od centrum Warszawy w Nowym Dworze Mazowieckim. Można się na nie dostać koleją, busem, samochodem lub taksówką. Pasażerowie często składają się na wspólny kurs, którego koszt na trasie do Warszawy waha się od 100 do 200 zł. Na podróż z Warszawy do Modlina trzeba liczyć od około czterdziestu minut (samochodem) do około półtorej godziny (pociągiem plus dojazd z dworca na terminal).

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko obsługuje połączenia do ponad siedemdziesięciu portów lotniczych w prawie czterdziestu krajach. Najwięcej oferuje krajowy LOT z którym można polecieć do Amsterdamu, Barcelony (El Prat), Brukseli, Bukaresztu, Budapesztu, na lotnisko Chicago (O’Hare), Düsseldorfu, Frankfurtu, Genewy, Hamburga, Kijowa-Boryspola, Kopenhagi, Larnaki, Londynu-Heathrow, Lwowa, Madrytu-Barajas, Mediolanu (Malpensa), Mińska, Moskwy (Szeremietiewo), Monachium, Nowego Jorku (JFK), Nicei, Odessy, Paryża (Charles de Gaulle), Pekinu, Pragi, Rygi, Sankt Petersburga, Sofii, Stambułu (Atatürk), Stuttgartu, Sztokholmu (Arlanda), Tallina, Tbilisi, Tel Awiwu, Toronto (Pearson), Wilna, Wiednia, Zurychu oraz do polskich miast. Sezonowo LOT oferuje także połączenia do Aten, Bejrutu, Belgradu i Erywania.

Poza polskimi liniami z Okęcia latają także przewoźnicy tacy jak Air France, British Airways, Emirates, KLM, Lufthansa, Norwegian, Qatar Airways, SAS, Swiss, Wizz Air, Adria Airways, Aegean, Aer Lingus, Aerofłot, Air Baltic, Air Berlin, Air Serbia, Alitalia, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Czech Airlines, Eurolot, Finnair, Sprint Air, TAP Portugal, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, Vueling Airlines i WOW air.

Lotnisko Modlin obsługuje kursy tanich linii Ryanair, które latają stąd na lotniska Alicante, Barcelona (El Prat), Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa i Madryt w Hiszpanii, do Dublina, na lotniska Londyn-Stansted, East Midlands, Manchester, Bristol, Glasgow-Prestwick i Liverpool w Wielkiej Brytanii, do Eindhoven w Holandii, Bolonii, Rzymu-Ciampino i Mediolana-Bergamo we Włoszech, do Brukseli-Charleroi w Belgia, Oslo-Rygge w Norwegii, Paryża-Beauvais we Francji, Saloników w Grecji, Shannon w Irlandii i Sztokholmu-Skavsta w Szwecji.

Dodatkowo, z lotniska możliwe są połączenia sezonowe w okresie letnim do Chanii (Grecja), Marsylii (Francja), Palma de Mallorca (Hiszpania), Pizy i Trapani (Włochy). Od 2015 roku planowane jest także uruchomienie połączeń z Atenami, Kopenhagą (Kastrup) i Lizboną.

Na lotnisku

Na Lotnisku Chopina dostępna jest szeroka gama usług, restauracje, kawiarnie i sklepy wolnocłowe. Port Lotniczy Modlin jest o wiele mniejszy, ale można na nim znaleźć wszystko, co może być potrzebne podczas podróży: bankomat, kantor i stanowiska do wypożyczania samochodów oraz bistro. Na obu lotniskach można bezpłatnie skorzystać z internetu. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Warszawa

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.