Mapa

Tanie loty Kraków-Barcelona

Informacje o locie z: Kraków do: Barcelona

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

260 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1680 km

2 h 45 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Barcelona

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Barcelona: Barcelona.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Barcelona wynosi 260 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Barcelona wynosi 2 h 45 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Kraków do: Barcelona.
Według stanu na Lipiec, są 2 loty w tygodniu z: Kraków do: Barcelona.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Kraków-Barcelona, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”. 

Linie lotnicze Kraków-Barcelona

 • Najpopularniejszy lot: Kraków-Barcelona Ryanair
 • Bezpośrednie loty Kraków-Barcelona: Ryanair
 • Czas przelotu Kraków-Barcelona: 2 godziny 45 minut (odległość Kraków-Barcelona w linii prostej to 1 680 km)

Lotnisko Kraków

Kraków-Balice to jedyne lotnisko obsługujące to miasto i drugie co do wielkości w Polsce. Oddalone jest  o jedenaście kilometrów na zachód od centrum Krakowa i liczy jeden terminal pasażerski. Przed wylotem możesz zjeść coś w którejś z działających tu restauracji (do wyboru masz kuchnię lokalną, włoską lub kawiarnię z przekąskami) lub zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. W terminalu możesz też przez kwadrans korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. 

Jak dojechać na lotnisko Kraków?

 • Pociągiem. W około siedemnaście minut dostaniesz się tu z Dworca Głównego. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 8 złotych (w cenę wliczony jest przewóz bagażu). Pociągi odjeżdżają co 30 minut
 • Autobusem. Z Dworca Głównego na lotnisko kursują dwie linie autobusowe: 208 i 292 oraz 902. Przejazd nimi trwa jednak znacznie dłużej niż pociągiem, bo czterdzieści minut. Za bilet zapłacisz jednak o połowę mniej, bo 4 zł
 • Taksówką. Za przejazd na lotnisko zapłacisz około 30 zł
 • Wynajętym samochodem

Lotnisko w Barcelonie

To drugie po Madrycie największe z hiszpańskich lotnisk, oddalone jest tylko o dziesięć kilometrów od centrum Barcelony. Liczy ono dwa terminale pasażerskie. Wybudowany w 2009 roku Terminal 1 pod względem rozmiarów należy do światowej czołówki. Liniami Ryanair dolecisz natomiast na Terminal 2, który składa się z części A,B,C. Część B działa nieprzerwanie od 1968 roku, a dwie pozostałe dobudowano z okazji Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. W każdej z nich znajdziesz satysfakcjonujący wybór sklepów i usług. Na lotnisku nie powinieneś mieć problemu z korzystaniem z darmowego Wi-Fi.

Pomiędzy terminalami, które oddalone są od siebie o 4 km, poruszać się możesz bezpłatnym kursującym przez całą dobę busem. Złapiesz go co 6-7 minut, a przejazd zajmie ci od 10 do 15 minut. Przystanek znajdziesz przy wejściu do Terminala 1 i 2B (pod kładką).

Jak dojechać do Barcelony?

 • Metrem. Stacje mieszczą się w T1 i obok T2. Aby dotrzeć do centrum, z dojeżdżającej tu linii musisz przesiąść się w L1. L5 i L3. Jednym minusem jest fakt, że nie obowiązują tu zwykłe bilety, a specjalny bilet lotniskowy za 4,5 euro (ok. 19,70 zł), który dostaniesz w automatach na stacji.
 • Pociągiem. To nieco tańsze rozwiązanie. Pojedynczy bilet na kolejkę Refne R2 kosztuje 4,10 euro (ok. 17,5 zł). W ten sposób można dojechać m.in. do dworca kolejowego Passeig de Gracia lub Barcelona Sants, gdzie możesz przesiąść się w metro. Pociąg kursuje co 30 minut, ale często zdarzają się opóźnienia.
 • Autobusem. Prywatny Aerobus odjeżdża spod terminali T1 i T2 i możesz dotrzeć nim do położonego w centrum Plaça Catalunya. Za bilet zapłacisz 5,9 euro (ok. 25 zł)
 • Taksówki dostępne są przy każdym terminalu. Kurs do centrum kosztuje od 25 do 30 euro
 • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Po Hiszpanii podróżować możesz z dowodem osobistym zamiast paszportu. Podróżując na tej trasie nie musisz przestawiać zegarka.

Pogoda, ceny i atrakcje w Barcelonie

Pogoda w Barcelonie

Lot z Krakowa do Barcelony przyniesie dość znaczące zmiany pogody. Na miejscu występuje przyjemny, śródziemnomorski klimat. Zimy są tu łagodne, a lata długie i ciepłe. Średnia roczna temperatura w dzień to 20°C.

Średnia temperatura miesięcy zimowych w Barcelonie (obejmująca grudzień, styczeń i luty) to około 14°C w dzień i 5°C w nocy. Mrozy zdarzają się rzadko, a śnieg pada sporadycznie.

Prawdziwe lato trwa w Barcelonie równo pół roku. Od maja do października średnia temperatura sięga 25°C w dzień i 16°C w nocy. W lipcu i sierpniu przekracza czasem nawet 30°C.

Najwięcej pada tu we wrześniu 8 dni  i październiku 9 dni powyżej 1 mm opadów.

Ceny w Barcelonie

W Barcelonie płaci się w euro. Średni kurs w grudniu 2017 roku wynosił 4,26 zł. 

Ceny w Barcelonie są znacznie wyższe niż w Krakowie. Za podstawowe produkty w sklepie zapłacisz o ponad pięćdziesiąt procent więcej. W restauracjach będzie to już różnica sięgająca siedemdziesięciu pięciu procent, a za wynajem mieszkania zapłacisz o około sto dwadzieścia procent drożej. Pamiętaj też, że przy głównych nadmorskich deptakach i okolicach La Rambla, ceny są znacznie wyższe niż w innych częściach miasta.

 • Obiad w restauracji kosztuje 10,75 € (ok. 46 zł)
 • Lunch typu fast-food kosztuje 7 € (ok. 30 zł)
 • Cappuccino kosztuje 1,70 € (ok. 7,20 zł)
 • Duża butelka wody kosztuje 0,56 € (ok. 2,40 zł)
 • Butelka wina kosztuje 5 € (ok. 21 zł)
 • Kilometr taksówką kosztuje 1,1 € (4,70 zł)

Transport w Barcelonie

Transport publiczny w Barcelonie jest dobrze rozwinięty. Działa tu metro, sieć autobusów, tramwaje, kilka linii kolejki linowej oraz szybka kolej podmiejska.

Turyści korzystają tu najczęściej z metra, którego stacje zlokalizowane są przy wszystkich ważniejszych atrakcjach Barcelony. W sumie liczy ono 11 linii i 209 stacji. Po mieście jeździ też 200 linii autobusowych, w tym zatrzymujący się na 44 przystankach Barcelona Bus Turistic oraz trzy niezależne sieci szybkich tramwajów, docierające do podmiejskich miejscowości. Normalny jednorazowy bilet kosztuje 2,15 € (ok. 9,10 zł).

Barcelona atrakcje

Barcelona to jedno z najpopularniejszych turystycznie miast na świecie. Znajdziesz tu aż dziewięć obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją Barcelony są jednak szerokie i piaszczyste plaże, które National Geographic i Discovery Channel okrzyknęły najpiękniejszymi na świecie. 

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

 • Słynny secesyjny kościół Sagrada Familia - symbol Barcelony
 • La Rambla - miejski deptak pełen sklepów i restauracji. Turystyczne serce Barcelony
 • Niezwykły Park Guell zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego
 • Casa Mila drugie najbardziej znane dzieło Gaudíego w mieście, wygląda jakby był wykonany z jednego skalnego bloku
 • Pałac Muzyki Katalońskiej - kolejny ważny przykład katalońskiej secesji

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.