Sztokholm

4 kwi 20205 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Sztokholm, stolica Szwecji, Wenecja Północy. Siedziba rządu i rodziny królewskiej, rozsiana na 14 wyspach z 24 000 wysepek archipelagu sztokholmskiego. Nieoczywista skandynawska stolica mody i nowoczesne miasto ponad 70 muzeów, w którym tereny zielone zajmują ponad 40% powierzchni. Podobno zwiedzenie całego miasta może odbyć się piechotą. Warto spróbować!

Noclegi w Sztokholmie - gdzie warto się zatrzymać?

Södermälm i bulwar Söder Mälarstrand

Rejon Södermälm i jeziora Melar przygotował jedną z najbardziej unikatowych baz noclegowych w Europie. Poza pięknymi widokami z okna, rozświetlonym światłami miastem atrakcją jest… sam nocleg. Hotele i hoteliki są tu bowiem ulokowane w łodziach cumujących przy bulwarze. Kajuty bywają tu niewielkie, a opłaty wyższe, ale czego nie robi się, by przeżyć prawdziwą przygodę. Będzie o czym opowiadać! Lokalizacja jest idealna nie tylko dla najmłodszych, ale i dla każdego kto chciałby spróbować prawdziwego i unikatowego szwedzkiego klimatu. Doskonały pomysł dla prawdziwych podróżników! Turyści cierpiący na chorobę morską mogą zdecydować się na nocleg w jednym z tutejszych droższych hoteli lub tańszych hosteli.

Stare miasto (Gamla Stan)

Usytuowana centralnie Gamla Stan to sztokholmskie Stare Miasto i prawdziwa gratka dla turystów. Zobaczyć tu można piękny Zamek Królewski z 1754 roku znany z widokówek, rynek Stortorget, Muzeum Alfreda Nobla czy nawet Mårten Trotzigs gränd – najwęższą uliczkę w mieście, szeroką na jedynie 90 centymetrów. Gamla Stan i jego okolica to też nie tylko największe zagęszczenie atrakcji turystycznych, ale i najbardziej bogata oferta noclegowa, przygotowana dla każdego. Eleganckie hotele często wybierane przez biznesmenów oraz osoby odwiedzające Sztokholm w celach zakupowych, mniejsze hoteliki i apartamenty kuszące rodziny, seniorów, pary, oraz hostele – niezwykle atrakcyjne do osób podróżujących z plecakiem i poszukujących budżetowych rozwiązań.

Bromma

Warto pamiętać, że Szwecja to kraj wprost stworzony dla zmotoryzowanych turystów. Motocykl, samochód, a najczęściej kamper to idealne środki transportu, dzięki którym poznać można piękną przyrodę i okolice miasta. Godna polecenia jest Bromma, położona kilka kilometrów na zachód od centrum Sztokholmu. Noc można tu spędzić w jednym z urokliwych hotelików, najczęściej *** lub obiektów typu Bed & Breakfast, gdzie doświadczyć można słynnej szwedzkiej gościnności. Co ciekawe, przygotowano tu również wielkie campingi z domkami, miejscami dla motocykli, kamperów i namiotów. Propozycja budżetowa, bardzo skandynawska i oryginalna. Warto się skusić! 

Najlepiej oceniane hotele w: Sztokholm

od 358 zł
od 463 zł
od 762 zł

Co podróżni mówią o mieście Sztokholm?

9,8
Maniacy historii
9,2
Miłośnicy natury
8,4
Eko-podróżnicy
8,1
Smakosze
7,6
Miłośnicy sztuki
Opinie użytkowników (330)
Laura  Vadoczká
Laura Vadoczká
04.08.2019

Sztokholm jest pięknym, czystym miastem o bardzo ładnej architekturze. Bogate w kulturę rozrywki nocne życie, a także w przyrodzie.

Charlotte Burton
Charlotte Burton
15.07.2019

Absolutnie oszałamiające miejsce i pełna historii. Jednak potrzebujesz tylko 3/4 dni, ponieważ nie ma zbyt wiele do zobaczenia. W Sztokholmie jest coś, co kocham!

Vriska Serket
Vriska Serket
23.06.2019

Poszedłem zimą, więc było naprawdę zimno i nie widziałem tyle, ile chciałem, ale było pięknie

Akram Tamimi
Akram Tamimi
21.06.2019

Przestrzeń wodna, przyroda, przyroda, architektura historyczna, czystość i porządek, jedzenie

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Marzec; średnia cena noclegu to wówczas 508 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Sztokholm to Maj, ze średnią ceną 647 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 553 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 570 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Sztokholm przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 1,0°C/33,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 22,4°C/72,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -5,4°C/22,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Sztokholm to Sztokholm Bromma (BMA) (7,22 km). Inne pobliskie lotniska to: Sztokholm Arlanda (37,76 km)

Zaplanuj podróż do: Szwecja