Mapa

Tanie loty Rzeszów - Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Rzeszów do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

462 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1078 km

3 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Rzeszów do: Mediolan wynosi 462 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Rzeszów do: Mediolan wynosi 3 h 10 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Rzeszów do: Mediolan.

Informacje aktualne na dzień 30.09.2016

Linie lotnicze

Między lotniskiem w Rzeszowie a lotniskami w Mediolanie nie funkcjonuje bezpośrednie połączenie lotnicze.

Jeśli podróżujesz na lotnisko Mediolan Malpensa, wybierz lot z jedną przesiadką liniami LOT (z przesiadką w Warszawie) lub Lufthansa (z przesiadką w Monachium). Wyloty odbywają się codziennie, zazwyczaj 4 razy na dobę.

Jeśli podróżujesz na lotnisko Mediolan Linate, wybierz codzienny lot z jedną przesiadką liniami Lufthansa (z przesiadką w Monachium). Możesz zdecydować się również lot łączony Air France/Alitalia - Adria (z przesiadką w Paryżu) lub Ryanair – easyJet – Meridiana (z przesiadkami w Berlinie i Neapolu), ale taka podróż trwa zazwyczaj kilkanaście godzin.

Jeśli podróżujesz na lotnisko Mediolan Bergamo, wybierz jeden z lotów z jedną przesiadką: Lufthansa (z przesiadką w Monachium) lub Ryanair (z przesiadką w Berlinie, sporadycznie w Manchesterze, Londynie lub Dublinie). Wyloty odbywają się codziennie.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Rzeszowa do Mediolanu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Lotnisko w Rzeszowie

Choć w Rzeszowie znajduje się tylko jeden port lotniczy – Rzeszów Jasionka, łatwo pomylić go z lotniskiem Rzeszów Jasionka, położonym nieopodal obiektem szkoleniowym. Sam port lotniczy jest raczej kameralny i posiada jeden trzypoziomowy terminal. Na poziomie 0 znajduje się hala odlotów, a w niej stanowiska odprawy biletowo-bagażowej czy kontrola bezpieczeństwa. Na poziomie +1 znajduje się kilka kawiarni i sklep, a na poziomie +2 stanowiska wypożyczalni samochodów i taras widokowy.

Lotniska w Mediolanie

Port lotniczy Mediolan Malpensa to największe z trzech mediolańskich lotnisk i jedno z największych lotnisk w kraju. Posiada dwa terminale – Terminal 1 i Terminal 2, między którymi możesz się poruszać bezpłatnym autobusem (kursuje co kwadrans). Do centrum miasta dojedziesz stąd spod terminalu 1. Kursują stąd autobusy linii Air Pullmann, STIE Autostradale oraz bardzo popularna Terravision – bilety kupisz u kierowcy. Do Mediolanu dojedziesz również pociągiem Malpensa Express Trenitalia.

Port lotniczy Mediolan Bergamo to lotnisko mniejsze, obsługujące głównie tanich przewoźników. Dzielące Cię od centrum 50 kilometrów pokonasz pociągiem lub autobusem. Do stacji Milano Centrale tutejsze korporacje (Terravision, Autostradale, Orioshuttle) dowiozą Cię w godzinę. Przystanki znajdują się przed terminalem. Jeśli wolisz podróż pociągiem, autobusem ATB dojedziesz do pobliskiej stacji kolejowej w Bergamo.

Port lotniczy Mediolan Linate to lotnisko położone najbliżej centrum miasta. Posiada jeden terminal spod którego do centrum dotrzesz liniami autobusowymi ATM (kursuje od poniedziałku do piątku) oraz Starfly (kursuje codziennie). Ich stacją docelową jest Milano Centrale, bilet możesz kupić u kierowcy.

Rzeszów vs. Mediolan – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Rzeszów i Mediolan znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Mediolan to miasto bardziej słoneczne i cieplejsze, szczególnie latem. W lipcu i sierpniu bywa tu bardzo duszno, a termometry wskazują średnio 30°C (w Rzeszowie do 24°C). Zimą temperatury mogą spaść do -1°C, a w Rzeszowie nawet do -6°C.

W Mediolanie wyższe są również ceny. Za obiad zapłacisz tu 60€(258zł), a za filiżankę pysznego włoskiego cappuccino 1,43€ (6,14zł). W Rzeszowie wydasz 89zł oraz 4,50zł. Za przejazd taksówką z lotniska do centrum miasta w Rzeszowie zapłacisz około 70zł, a w Mediolanie 78€ (335zł, Mediolan Bergamo) czy 82€ (352zł, Mediolan Malpensa).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.