Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Bruksela - Porównaj ceny ze Skyscanner

Samą Brukselę najwygodniej zwiedza się na piechotę lub na rowerze. Jeśli jednak potrzebujesz komfortowego transportu z lotniska albo planujesz wypady za miasto, wynajęcie samochodu zapewni Ci wygodę i niezależność.

Wynajęcie auta w Brukseli jest bardzo proste. Dużo znanych agencji (Avis, Europcar, Hertz, Sixt) ma tu swoje stanowiska. Można je znaleźć na lotnisku i w samym mieście, szczególnie na trasie N265. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się auta miejskie, których wynajem wiąże się z najniższymi opłatami, ale dostępne są także inne modele, w tym kabriolety i różnych rozmiarów SUV-y. Popularne są tu między innymi takie modele jak Fiaty, Ople i Volkswageny.

Przepisy ruchu drogowego w Belgii nie różnią się znacznie od tych w pozostałych częściach Europy. Obowiązuje ruch prawostronny, wymijanie z lewej strony, a rozmawianie przez telefon jest dozwolone tylko za pośrednictwem zestawu słuchawkowego. Obowiązujące ograniczenia prędkości to sto dwadzieścia kilometrów na godzinę na autostradach i drogach szybkiego ruchu i dziewięćdziesiąt na innych drogach. W strefach mieszkalnych maksymalna dopuszczalna prędkość to dwadzieścia kilometrów na godzinę. Na autostradach istnieje także minimalna dozwolona prędkość, która wynosi siedemdziesiąt kilometrów na godzinę. Nie warto przekraczać tych ograniczeń, ponieważ mandaty są tu bardzo wysokie.

Miejsca do parkowania w Belgii są zazwyczaj oznaczone znakiem na niebieskim tle, takim jaki obowiązuje w Polsce. Parkując w tej strefie za szybą samochodu trzeba umieścić bilecik, który jest dowodem uiszczenia opłaty. Można go kupić w kioskach i sklepach. Niektóre miejsca parkingowe wyposażone są także w parkomaty.

Dysponując samochodem w Brukseli, można w prosty sposób organizować wycieczki do innych miast i regionów Belgii. Pierwszym odruchem jest często wybór kierunku na Antwerpię. Stolica Flandrii znajduje się czterdzieści cztery kilometry na północ od Brukseli i można do niej łatwo dojechać autostradą A12. Antwerpia to przede wszystkim stolica diamentów, ale i centrum mody. Jeśli nie fascynuje Cię ani biżuteria, ani piękne stroje, możesz tu miło spędzić czas spacerując po historycznej starówce.

Będąc we Flandrii, warto też zahaczyć o nazywaną flamandzką Wenecją, Brugię. Przespaceruj się pomiędzy jej kanałami, średniowiecznymi ulicami i gotycką architekturą. Jeśli planujesz tu zanocować, albo nie będziesz prowadzić w drodze powrotnej, możesz spróbować doskonałych lokalnych piw. Koniecznie zapoluj też na słynne brabanckie koronki, które wytwarza się tutaj od czterystu lat.

Jadąc trasą E411 w kierunku południowo-wschodnim, dojedziesz natomiast do Walonii. Jest to francuskojęzyczny region Belgii o ciekawej historii i pięknej przyrodzie. Odwiedź tu park kultury Fondation Folon poświęcony XX-wiecznemu belgijskiemu artyście, Jean-Michel Folonowi. Nieopodal parku można zwiedzić miejsce jednej z najważniejszych bitew w historii, pod Waterloo. Napoleon rozegrał ją po niespodziewanym powrocie z wygnania z wyspy Elba. Zakończyła się ona jednak klęską armii francuskiej. Bitwa pod Waterloo zadecydowała o nowym porządku w Europie na następne stulecie, koniecznie więc tu przyjedź i poczuj na własnej skórze powagę tego miejsca.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.