Mapa

Tanie loty Poznań-Barcelona

Informacje o locie z: Poznań do: Barcelona

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

356 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1663 km

4 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Barcelona

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Barcelona: Barcelona.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Barcelona wynosi 356 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Barcelona wynosi 4 h 20 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Poznań do: Barcelona.
Według stanu na Lipiec, nie ma żadnych lotów z: Poznań do: Barcelona.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań-Barcelona, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Poznań – Barcelona

  • Najpopularniejszy lot: Poznań - Barcelona Wizzair
  • Bezpośrednie loty Poznań – Barcelona: brak
  • Loty z przesiadką Poznań – Barcelona: LOT, Lufthansa, Austrian
  • Czas przelotu Poznań - Barcelona: 2 godziny i 45 minut (odległość Poznań-Barcelona w linii prostej to 1 663 km)

Lotnisko Poznań

Lot z Poznania do Wiednia rozpoczniesz na jedynym obsługującym miasto lotnisku im. Henryka Wieniawskiego w Ławicy. Jest ono nieduże i plasuje się na siódmym miejscu w kraju. Oddalone jest tylko o siedem kilometrów na zachód od centrum. Liczy trzy terminale, z czego tylko jeden obsługuje rejsowe loty pasażerskie.

W części handlowej terminala działa sklep Rosenthal i oferujący produkty regionalne Discover. Znajdziesz tu też salon prasowy Relay, sklep z przekąskami 1 Minute, kawiarnię oraz restaurację lokalną Sami Swoi. Na lotnisku możesz też bez limitu korzystać z darmowego Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Ławica?

Z centrum Poznania szybko i łatwo dojedziesz na lotnisko komunikacją publiczną. Na razie jedyną dostępną opcją są autobusy. Linia numer 59 jedzie z dworca kolejowego Poznań Główny przez Śródmieście. Alternatywnie, możesz złapać linię numer 48 z ronda Kaponiera, gdzie dojeżdża duży wybór autobusów z różnych części miasta. Przystanek tego autobusu mieści się jednak około dwustu metrów od wyjścia z terminala, przy ul. Wyszęborskiej.

Bilety na autobus możesz dostać w kiosku lub w automacie na przystanku (coraz częściej dostępne są też one w autobusach). W automatach tych można jednak płacić tylko monetami o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł (wydają resztę).

Lotnisko w Barcelonie

To drugie po Madrycie największe z hiszpańskich lotnisk, oddalone jest tylko o dziesięć kilometrów od centrum Barcelony. Liczy ono dwa terminale pasażerskie. Wybudowany 2009 roku Terminal 1 pod względem rozmiarów należy do światowej czołówki. Liniami Wizzair dolecisz natomiast na Terminal 2, który składa się z części A,B,C. Część B działa nieprzerwanie od 1968 roku, a dwie pozostałe dobudowano z okazji Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. W każdej z nich znajdziesz satysfakcjonujący wybór sklepów i usług. Na lotnisku nie powinieneś mieć problemu z korzystaniem z darmowego Wi-Fi.

Pomiędzy terminalami, które oddalone są od siebie o 4 km, poruszać się możesz bezpłatnym kursującym przez całą dobę busem. Złapiesz go co 6-7 minut, a przejazd zajmie ci od 10 do 15 minut. Przystanek znajdziesz przy wejściu do Terminala 1 i 2B (pod kładką).

Jak dojechać do Barcelony?

  • Metrem. Stacje mieszczą się w T1 i obok T2. Aby dotrzeć do centrum, z dojeżdżającej tu linii musisz przesiąść się w L1. L5 i L3. Jednym minusem jest fakt, że nie obowiązują tu zwykłe bilety, a specjalny bilet lotniskowy za 4,5 euro (ok. 19,70 zł), który dostaniesz w automatach na stacji.
  • Pociągiem. To nieco tańsze rozwiązanie. Pojedynczy bilet na kolejkę Refne R2 kosztuje 4,10 euro (ok. 17,5 zł). W ten sposób można dojechać m.in. do dworca kolejowego Passeig de Gracia lub Barcelona Sants, gdzie możesz przesiąść się w metro. Pociąg kursuje co 30 minut, ale często zdarzają się opóźnienia.
  • Autobusem. Prywatny Aerobus odjeżdża spod terminali T1 i T2 i możesz dotrzeć nim do położonego w centrum Plaça Catalunya. Za bilet zapłacisz 5,9 euro (ok. 25 zł)
  • Taksówki dostępne są przy każdym terminalu. Kurs do centrum kosztuje od 25 do 30 euro
  • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Po Hiszpanii podróżować możesz z dowodem osobistym zamiast paszportu. Podróżując na tej trasie nie musisz przestawiać zegarka.

 

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.