Mapa

Tanie loty Rzeszów - Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Rzeszów do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

432 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1184 km

4 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Rzeszów do: Rzym wynosi 432 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Rzeszów do: Rzym wynosi 4 h 40 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Rzeszów do: Rzym.

Informacje aktualne na dzień 30.09.2016

Linie lotnicze

Między Rzeszowem a Rzymem nie funkcjonuje bezpośrednie połączenie lotnicze.

Na lotnisko Rzym Fiumicino dolecisz z jedną przesiadką. Wybierz lot liniami Lufthansa (z przesiadką w Monachium), Ryanair (z przesiadką w Manchesterze, Londynie czy Berlinie) lub lot łączony LOT i Wizz Air (z przesiadką w Warszawie). Wyloty odbywają się codziennie.

Na lotnisko Rzym Ciampino dolecisz również z minimum jedną przesiadką. Wybierz lot liniami Ryanair z przesiadką w Berlinie. Zdarzają się również pojedyncze połącznie z przesiadką w Londynie Stansted lub Dublinie. Wyloty odbywają się kilka razy w tygodniu.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Rzeszowa do Rzymu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Lotnisko w Rzeszowie

W Rzeszowie znajduje się tylko jedne port lotniczy - Rzeszów Jasionka. Nie pomyl go z lotniskiem Rzeszów Jasionka, położonym tuż obok obiektem szkoleniowym. Port lotniczy jest niewielki, posiada jeden terminal, w którym realizowane są wszystkie wyloty i przyloty. Na parterze znajdują się stanowiska odprawy, kontrola bezpieczeństwa oraz hala odlotów. Na poziomie +1 znajdziesz sklep oraz kilka kawiarni, a na poziomie +2 taras widokowy i wypożyczalnie samochodów. Tutejsza oferta gastronomiczna jest skromna.

Lotniska w Rzymie

Port lotniczy Rzym Fiumicino im. Leonardo da Vinci jest głównym lotniskiem Włoch i największym lotniskiem Rzymu. Obiekt posiada cztery terminale, w których realizowane są przyloty. Dojazd do oddalonego o 30 kilometrów centrum jest prosty i zajmie około godzinę. Wybierz podróż pociągiem FL1 rail (kursuje do stacji Roma Tiburtina), Frecciargento (kierunek: Rzym, ale i Florencja oraz Wenecja), Leonardo Express / Trenitalia (kursuje do stacji Roma Termini). Jeśli wolisz podróż autobusem kieruj się znakami na „regional bus station” oraz „bus station”.

Port lotniczy Rzym Ciampino – dawniej główne lotnisko miasta – dziś baza głównie tanich linii lotniczych. Znajduje się tu jeden terminal, a przed nim – przystanki busowe. Do centrum miasta dotrzesz busami prywatnych przewoźników, takich jak Schiaffini, Astral czy Terravision. Możesz tam również dotrzeć pociągiem, co kwadrans odjeżdżają stąd autobusy do stacji kolejowej Ciampino. Na niej przesiądź się na bezpośredni pociąg na dworzec Roma Termini.

Rzeszów vs. Rzym – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Rzeszów i Rzym znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Stolica Włoch to miasto cieplejsze, temperatura jest tu wyższa zazwyczaj o kilka stopni. W lipcu i sierpniu, kiedy w Rzeszowie termometry wskazują średnio do 24°C, w Rzymie panuje około 30-stopniowy upał. Zimą, w grudniu i styczniu w Rzeszowie spodziewaj się ujemnej temperatury, a w Rzymie nawet od 5 do 11°C.

Wyższe są tu również ceny. Za lunch zapłacisz 15€ (65zł), a za kolację dla dwóch osób około 60€ (260zł). W Rzeszowie wydasz 18zł oraz 89zł.

W Rzymie droższy jest również transport – na przykład za przejazd taksówką na trasie centrum miasta – lotnisko zapłacisz tu 65€ (283zł, 39km, 60 minut jazdy, Rzym Fiumicino) lub 42€ (183zł, 25km, 40 minut jazdy, Rzym Ciampino), a w Rzeszowie około 70zł.

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.