Mapa

Tanie loty Gdańsk - Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

5

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1179 km

2 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Mediolan wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Mediolan wynosi 2 h 5 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Gdańsk do: Mediolan.
Według stanu na Wrzesień, jest 5 lotów w tygodniu z: Gdańsk do: Mediolan.

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z marca 2016

Linie lotnicze z Gdańska do Mediolanu

Z Gdańska do Mediolanu najprościej dolecisz bezpośrednim połączeniem, jakie oferują Ryanair i Wizzair. W obu przypadkach dolecisz na pomocnicze lotnisko w Bergamo. Jeśli zdecydujesz się na lot z przesiadką Lufthansą, LOTem, SASem lub Norwegian, korzystać będziesz z głównego lotniska w mieście: Mediolan Malpensa.

Terminal wylotów - Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

To trzecie co do wielkości lotnisko w Polsce obsługuje rocznie ponad trzy miliony pasażerów. Przed odlotem możesz spokojnie spędzić tu czas na relaks i zakupy. Na parterze części części ogólnodostępnej mieści się restauracja Business Shark i kawiarnia So!Coffee. W hali odlotów do krajów strefy Schengen, znajdziesz natomiast  bistro The Flame i kawiarnię Coffee Corner.

Jeśli w podróży czekają cię specjalne okazje lub chcesz zabrać ze sobą elegancki prezent, możesz kupić coś w umieszczonym w strefie ogólnodostępnej butiku Emmanuel Berg. Jest tu też sklep Baltony i salonik prasowy Virgin. W hali odlotów znajdziesz sklep z biżuterią S&A.

Terminal przylotów - Mediolan

Wybierając Ryanair bądź Wizzair, skorzystać z niewielkiego, specjalizującego się w tanich połączeniach lotniska Olio Al Serio. Leży ono w mieście Bergamo, czterdzieści pięć kilometrów na północny wschód od granic Mediolanu i sześćdziesiąt dwa od centrum miasta. Jest ono wygodnie skomunikowane gęstą siecią linii autokarowych, z których najpopularniejszymi są “Terravision”, “Autostrada” i “Orio Shuttle”. Autokary te odjeżdżają spod terminalu co około trzydzieści minut, a podróż zajmuje około godziny. Najtańsze bilety można zarezerwować online bezpośrednio na stronie wybranego przewoźnika.

Jeśli wybierzesz podróż LOTem, Lufthansą czy Norwegian czeka cię podróż do jednego głównych, włoskich portów lotniczych - Mediolan Malpensa. Rocznie korzysta z niego około siedemnastu milionów osób. Leży ono niecałe pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum Mediolanu.

Najprawdopodobniej wysiądziesz w Terminalu 1A. Na poziomie -1 mieści się dworzec kolejowy, z którego łatwo dostaniesz się szybkim pociągiem do głównych stacji Mediolanu. Na tej samej kondygnacji znajdziesz też duży wybór wypożyczalni aut (najlepsze oferty i szczegółowe informacje na ten temat podajemy na stronie Skyscanner). Bezpośrednie połączenie ze stacją Milano N. Cadorna zajmuje około pół godziny. A standardowe, z przystankami na stacjach Bovisa - Sarono - Busto Arsizio, zaledwie sześć minut dłużej. Oprócz tego, w niecałe czterdzieści pięć minut dojedziesz na dworzec Milano Centrale (po drodze pociąg zatrzymuje się na stacjach Garibaldi - Bovisa - Saronno). Jeśli wybierzesz podróż autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem, możesz liczyć na wygodną drogę łączącą lotnisko z miastem autostradą.

Informacje praktyczne

Włochy należą do UE, wiec w podróży wystarczy ci polski dowód osobisty. Na miejscu będziesz płacić też w europejskiej walucie. Jeśli jesteś ubezpieczony w NFZ, mając ze sobą wydawaną przez Fundusz kartę EKUZ, możesz liczyć na podstawową pomoc lekarską w nagłych przypadkach. Warto jednak i tak wykupić ubezpieczenie komercyjne, bo za niewielką kwotę oferuje ono znacznie szerszy pakiet świadczeń.

Czego spodziewać się po przylocie

Mediolan to pełne atrakcji miasto. Oprócz znanej na całym świecie gotyckiej katedry Duomo, znajdziesz tu też światowej klasy operę - La Scalę, oraz jedne z najpiękniejszych zbiorów sztuki w Europie wystawione w galerii Vittorio Emmanuele. Mediolan nieustannie walczy też z Paryżem o miano europejskiej stolicy mody. Swoje butiki mają tu wszystkie najważniejsze marki świata. Jeśli planujesz zakupy, pilnuj jednak budżetu, bo tutejsze ceny ponad dwukrotnie przewyższają gdańskie.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.