Mapa

Tanie loty Poznań-Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 940 km

1 h 45 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Mediolan wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Mediolan wynosi 1 h 45 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Poznań do: Mediolan.
Według stanu na Wrzesień, są 2 loty w tygodniu z: Poznań do: Mediolan.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań - Mediolan, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Poznań – Mediolan

 • Bezpośrednie loty Poznań – Mediolan: brak
 • Loty z przesiadką Poznań – Mediolan: Lufthansa, LOT, SAS
 • Czas przelotu Poznań - Mediolan: 3h (z przesiadką)

Lotniska w Poznaniu

Loty z Poznania do Mediolanu są dostępne z lotniska Poznań Ławica.

Lotnisko Poznań Ławica

Informacje: Lotnisko Poznań Ławica, a właściwie port lotniczy Poznań Ławica im. Henryka Wieniawskiego to jedyne lotnisko miasta. Posiada jeden terminal, położony w odległości 7 kilometrów od centrum miasta. Obiekt uległ pełnej modernizacji podczas przygotowań miasta do organizacji EURO2012. Możesz tu skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi (sieć Poznan Airport), napić się kawy w lokalnej lub sieciowej kawiarni, przekąsić coś w restauracji lub zajrzeć do jednego z nielicznych sklepów. Dla pasażerów biznesowych przygotowano tu eleganckie Business Executive Lounge.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem. Podróż z Poznania do Mediolanu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Poznań Ławica?

Jeśli samochód zostawiasz w domu, zdecyduj się na kurs autobusem linii 59 – jej przystanek znajdziesz przez terminalem. Podróż kosztuje 4,60zł, a czas podróży wynosi 20 minut. Alternatywą jest podróż autobusem 48 (kursuje na trasie Wyszęborska – Rondo Kaponiera), jej przystanek znajduje się przy ulicy Wyszęborskiej, około 200 metrów od terminalu.

Lotniska w Mediolanie

Miasto Mediolan posiada trzy lotniska. Loty Poznań-Mediolan realizowane są przez porty lotnicze Mediolan Malpensa, Mediolan – Linate oraz Mediolan – Bergamo.

Lotnisko Mediolan Malpensa

Informacje: Port lotniczy Mediolan Malpensa to największy z trzech miejskich portów lotniczych i jedno z największych lotnisk Włoch. Jego infrastrukturę tworzą dwa terminale – Terminal 1 i Terminal 2, między nimi co kwadrans kursuje bezpłatny shuttle bus. Terminal 1 jest dużym 3-piętrowym terminalem międzynarodowym obsługującym zarówno loty spoza strefy Schengen, jak i w strefie Schengen. Pasażerowie mogą skorzystać w nim z bardzo szerokiej oferty 75 sklepów oraz 25 restauracji i kawiarni. Terminal 2 jest o wiele starszym terminalem, który dziś obsługuje wyłącznie pasażerów linii lotniczych easyJet. Przy terminalu 2 w grudniu 2016 roku otwarto stację kolejową.

Jak dojechać z lotniska Malpensa do Mediolanu?

 • Pociągiem Malpensa Express – kursuje kilkadziesiąt razy na dobę z obu terminali do stacji kolejowych Milano Centrale (podróż trwa 52 minuty) oraz stacji Milano Nord Cadorna (podróż trwa 37 minut). Koszt przejazdu niezależnie od tego, na którą stację jedziemy wynosi 13€ (56zł).
 • Autobusem Terravision – kursuje na trasie Terminal T1 – Terminal T2 – stacja kolejowa Milano Centrale 2 razy na godzinę w godzinach od 5:35 do 23:50. Czas przejazdu wynosi 50 minut i kosztuje 8€ (34.50zł). Bilet kupisz u kierowcy.
 • Autobusem STIE Autostradale – kursuje z częstotliwością co 20 minut w godzinach od 6:00 do 0:30. Podróż trwa 50 minut, a bilet kosztuje 14€ (60,20zł). Bilet kupisz u kierowcy.
 • Autobusem Malpensashuttle – kursuje w godzinach od 5:00 do 1:20 z częstotliwością co 20-45 minut z terminali T1 i T2. Bilet w cenie 10€ (43zł) możesz kupić przy wyjściu z terminali w oznaczonych stanowiskach. Podróż trwa również 50 minut.
 • Wynajętym samochodem.

Lotnisko Mediolan Linate

Informacje: Historia portu lotniczego Mediolan Linate sięga lat 30. XX wieku. Jest to drugie co do wielkości lotnisko Mediolanu, znajdujące się jedynie 7 kilometrów od centrum miasta. Obsługuje przede wszystkim loty krajowe oraz krótkie loty międzynarodowe. Posiada jeden terminal. Jeśli planujesz szybkie zakupy lub lunch, warto wiedzieć, że znajduje się tu 37 sklepów i butików, a także 14 restauracji i kawiarni.

Jak dojechać z lotniska Linate do Mediolanu?

 • Komunikacją miejską – spod lotniska odjeżdża autobus linii 73. Spod terminalu dojedziesz do Piazza San Babila, na którym znajduje się stacja metra M1. Autobusy kursują w godzinach od 5:35 do 0:35, podróż trwa około 40 minut. Cena biletu wynosi 1,50€ (6,50zł).
 • Autobusem Starfly – kursuje na trasie Lotnisko Mediolan Linate – stacja kolejowa Milano Centrale, z częstotliwością 2 kursów na godzinę, od 5:30 do 22:00. Bilet kupisz u kierowcy w cenie 9€ (38,70zł). Czas podróży wynosi 25 minut.
 • Autobusem ATM spod terminalu do stacji kolejowej Milano Centrale. Kursuje co 30 minut w godzinach od 6:30 do 23:30. Czas podróży i koszt biletu wynoszą odpowiednio 25 minut i 5€ (21,50zł). Bilet kupisz u kierowcy.
 • Wynajętym samochodem.

Lotnisko Mediolan Bergamo

Informacje: Port lotniczy Mediolan Bergamo jest trzecim lotniskiem Mediolanu. Znajduje się w odległości około 50 km od centrum miasta i specjalizuje się głównie w obsłudze tanich linii lotniczych. Lotnisko posiada jeden terminal.

Jak dojechać z lotniska Bergamo do Mediolanu?

 • Autobusem Orio shuttle – jest to najtańszy i jeden z szybszych sposobów dotarcia do centrum Mediolanu. Czas dojazdu spod terminalu do stacji Milano Centrale wynosi 60 minut, za bilet zapłacisz od 4€ (17,20zł). Autobusy kursują codziennie w godzinach od 4:25 do 0:00.
 • Autobusem Terravision – spod terminalu do głównej stacji kolejowej Mediolanu. Cena biletu wynosi 5€ (21,50zł), a czas przejazdu to około 60 minut. Kursy odbywają się w godzinach od 4:05 do 0:45 z częstotliwością co 20-30 minut.
 • Autobusem Airport Bus Express – w cenie 9€ (38,70zł) dojedziesz z lotniska do stacji centralnej Mediolanu. Kursy odbywają się od 7.00 rano do północy. Czas przejazdu wynosi 60 minut.
 • Autobusem komunikacji miejskiej i pociągiem – po przylocie do Mediolanu Bergamo przejdź na pobliski przystanek komunikacji miejskiej (około 5 minut pieszo), następnie wsiądź do autobusu linii 1. Po około 15 minutach dojedziesz do stacji kolejowej Bergamo. Tam wsiądź do pociągu regionalnego. Czas trwania podróży pociągiem wynosi 48 minut. Pociągi odjeżdżają ze stacji Bergamo co godzinę. Na bilety wydasz łącznie 7€ (30,10zł).
 • Wynajętym samochodem.

 Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Mediolanu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Włoch wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Poznań i Mediolan znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Mediolanie

Pogoda w Mediolanie

W Mediolanie panuje klimat typowo kontynentalny, spodziewaj się więc dusznego i gorącego lata, a także chłodnej zimy. W lipcu temperatura osiąga najwyższe wartości i wynosi średnio do 30°C, przy 9 godzinach nasłonecznienia dziennie. Zimą spodziewaj się tu 5-6°C w dzień. Największe opady występują w maju. Warto wiedzieć, że w sierpniu duża część lokalnych sklepików jest zamknięta – ich właściciele wybierają się wtedy na wakacje. Dobrym okresem, by zobaczyć wszystkie atrakcje Mediolanu jest czerwiec oraz wrzesień.

Ceny i waluta w Mediolanie

Walutą obowiązującą w Mediolanie jest euro. Kartą zapłacisz tu za kolację, hotel czy większe zakupy. Warto zabrać ze sobą choć trochę gotówki – przyda się na mniejszych stoiskach, na rynku czy w lodziarni. Walutę wymień jeszcze w Polsce, dobre kursy oferują kantory internetowe. Jeśli chcesz wypłacać euro na miejscu w bankomacie, jeszcze przed wyjazdem upewnij się w swoim banku z jakimi dodatkowymi kosztami się to wiąże.

Ceny w Mediolanie są wyższe średnio o ponad 95%, za posiłek zapłacisz nawet 225% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 8€ (34zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (64,50zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 55€ (236,50zł)
 • kawa – 1,40€ (6zł)
 • piwo w pubie – 5€ (21,50zł).
 • taksówka – 1,30€/kilometr (5,60zł)
 • butelka wody – 0,39€ (1,70zł).

Transport w Mediolanie

Po Mediolanie możesz szybko i wygodnie poruszać się autobusami, tramwajami oraz metrem miejskiego przewoźnika ATM. Na terenie miasta funkcjonuje pięć linii metra, którymi wygodnie dojedziesz praktycznie w każdy zakątek miasta. Ceny biletów jednorazowych wynoszą 1,50€ (6,50zł) i są ważne 90 minut od pierwszego skasowania (łącznie z przesiadkami). Inną interesującą opcją może być zakup karnetu, na który składa się 10 biletów jednorazowych w cenie 13,80€ (59,50zł). Ponadto w Mediolanie funkcjonują bilety 24 i 48 godzinne w cenach odpowiednio 4,50€ (19,50zł) i 8,25€ (35,50zł). Trzeba pamiętać o tym, że za bagaż należy skasować drugi bilet jednorazowy.

Mediolan atrakcje

O tym, że Mediolan jest światową stolicą designu i mody przypomina tu niemal każda witryna sklepowa. To prawdziwa sztuka! Mediolan żyje modą, ale posiada również chociażby jedną z największych katedr świata. Co warto zobaczyć w Mediolanie:

 • Katedra – szczególnie zachwyca z zewnątrz
 • fresk Ostatnia Wieczerza Leonardo da Vinci
 • La Scala – najsłynniejsza scena operowa świata, bilety rezerwuj z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem
 • Galleria Vittorio Emanuele II – XIX-wieczna galeria handlowa
 • kościół Santa Maria delle Grazie – perełka renesansu
 • stadion San Siro – coś dla fanów futbolu
 • Castello Sforzesco (Zamek Sforzów) i jego słynna fontanna
 • Naviglio Grande – kanał, przy którym znajdziesz liczne bary i knajpki.

W wolnej chwili zajrzyj do naszego przewodnika z radami mieszkańca: 10 atrakcji Mediolanu.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,3zł. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.