Mapa

Tanie loty Gdańsk - Hamburg

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Hamburg.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Hamburg

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

77 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

4

Średni czas lotu, całkowita odległość: 534 km

1 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Hamburg

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Hamburg: Hamburg.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Hamburg wynosi 77 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Hamburg wynosi 1 h 15 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Hamburg.
Według stanu na Grudzień, są 4 loty w tygodniu z: Gdańsk do: Hamburg.

Loty z Gdańska do Hamburga

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z grudnia 2015

Linie lotnicze z Gdańska do Hamburga

Z Gdańska do Hamburga dostaniesz się na dwa sposoby. Możesz wybrać połączenie z przesiadką, którąś z renomowanych linii lotniczych takich jak Lufthansa, LOT czy SAS. Polecisz wtedy z przystankiem z Monachium, Frankfurcie, Warszawie czy Kopenhadze, a wylądujesz na głównym miejskim lotnisku. Możesz też polecieć bezpośrednio w Wizzairem. W tym przypadku dotrzesz na mniejsze, pomocnicze lotnisko Hamburg Lubeka.

Terminal wylotów - Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Jeśli przyjedziesz wcześniej na lotnisko w Gdańsku, możesz wykorzystać ten czas na relaks i zakupy. W holu ogólnodostępnym, na poziomie zero, znajdziesz restaurację Business Shark i kawiarnię So!Coffee. W hali odlotów do państw strefy Schengen, mieści się natomiast  bistro The Flame i kawiarnia Coffee Corner.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą prezenty, lokalne pamiątki czy zaopatrzyć się w przydatne w podróży drobiazgi, znajdziesz je w sklepach rozmieszczonych w części ogólnej i hali odlotów. Na poziomie zero holu głównego, działa butik z ubraniami Emmanuel Berg i kilka punktów usługowych takich, jak bank, biuro podróży, kantor, poczta czy informacja turystyczna. Na poziomie jeden, znajdziesz natomiast sklep Baltony i salonik prasowy Virgin. W hali odlotów do krajów strefy Schengen działa sklep z biżuterią S&A.

Lotnisko w Gdańsku daje możliwość wcześniejszej odprawy w położonym w centrum miasta Terminalu Miasto (ulica Heweliusza 13-17). Możesz w ten sposób zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek na lotnisku. Dużym udogodnieniem, jest możliwość nadania tu bagażu rejestrowanego na dobę przed wylotem.

Terminal przylotów - Lotnisko w Hamburgu

Port lotniczy w Hamburgu należy do największych w Niemczech i jest regularnie rozbudowywany i modernizowany. Podróżując SASem i LOTem dotrzesz na Terminal 2, a jeśli wybierzesz Lufthansę, na nowszy, w dużym stopniu wzorowany na poprzedniku Terminal 1. Niezależnie od tego, na którym z nich wysiądziesz, bez większego problemu dostaniesz się windą lub ruchomymi schodami na ulokowany na przeciwko dworzec podmiejskiej kolejki S-Bahn. Linią S-1 dotrzesz na położoną w centrum miasta stację główną (Hauptbahnhof). Pociągi kursują co dziesięć-dwadzieścia minut (między północą a czwartą rano ruch jest wstrzymany - nie jest to jednak problem, bo w tym czasie lotnisko nie obsługuje żadnych połączeń). Jednorazowy przejazd kosztuje 3,10 euro.

Lotnisko ma dobre połączenia drogowe, dzięki biegnącymi tędy autostradami A1 i A7. Jeśli planujesz dokładniej zwiedzić region, warto wynająć tu samochód. Na stronie Skyscanner znajdziesz najlepsze oferty i przydatne informacje na ten temat.

Jeśli zdecydujesz się na podróż Wizzairem, dotrzesz na lotnisko w Lubece, które oddalone jest o sześćdziesiąt pięć kilometrów na północ od Hamburga, autostradą A1. Trasę tę możesz pokonać specjalnym, lotniskowym autobusem, który kursuje zgodnie z grafikiem lotów. Podróż trwa mniej więcej godzinę i dziesięć minut, a bilet w jedną stronę kosztuje dwanaście euro.

Informacje praktyczne

Do Hamburga bez problemu dolecisz z polskim dowodem osobistym. Ponieważ Niemcy leżą w strefie Schengen, nie potrzebujesz mieć ze sobą paszportu. Przed wylotem zaopatrz się jednak w kartę opieki zdrowotnej EKUZ, która w ramach NFZ pozwoli ci na refundację leczenia w nagłych przypadkach. Uwaga, EKUZ obejmuje tylko najbardziej podstawową i doraźną pomoc lekarską, dlatego dobrze jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne.

Czego spodziewać się po przylocie

Hamburg to jedno z najzamożniejszych miast w Europie, przygotuj się więc na średnio dwa razy wyższe ceny usług. Informacje na temat czekających cię na miejscu atrakcji znajdziesz na stronie Skyscanner.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.