Mapa

Tanie loty Katowice - Barcelona

Informacje o locie z: Katowice do: Barcelona

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

258 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1659 km

2 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Barcelona

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Barcelona: Barcelona.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Barcelona wynosi 258 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Barcelona wynosi 2 h 50 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Katowice do: Barcelona.
Według stanu na Lipiec, są 2 loty w tygodniu z: Katowice do: Barcelona.

Informacje aktualne na dzień 31.12.2015

Linie lotnicze

Pomiędzy Katowicami, a Barceloną funkcjonuje bezpośrednie połączenie lotnicze, obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air. Wyloty na hiszpańskie lotnisko El Prat odbywają się raz na dobę, późnym popołudniem, w środy i niedziele. Od kwietnia 2016 roku uruchomione zostaną dodatkowe loty w poniedziałki i piątki, zwiększając częstotliwość lotów do czterech razy na tydzień.

Dodatkowo do Barcelony dolecieć możesz codziennie z jedną przesiadką. Takie połączenia oferuje linia lotnicza LOT (z przesiadką w Warszawie), Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie), Eurowings (z przesiadką w Dusseldorfie) oraz linie Wizz Air i Ryanair oferujące lot łączony z przesiadką na przykład w Mediolanie, Kolonii czy Paryżu.

Odprawa

Na lotnisku należy stawić się na 2 godziny przed planowaną godziną wylotu. By polecieć z Katowic do Barcelony wystarczającym dokumentem tożsamości jest dowód osobisty. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko w Katowicach

Lotnisko Katowice, czyli Międzynarodowy port lotniczy Katowice w Pyrzowicachto jedyny port lotniczy Katowic i główny port lotniczy województwa. Odloty odbywają się z terminali A i B, kontrola bezpieczeństwa odbywa się na parterze, a odprawa biletowo-bagażowa często w terminalu A. Łącznie w obu terminalach na pasażerów czeka 9 punktów gastronomicznych (w tym bistro, restauracje oraz kawiarnie), a także 20 punktów handlowo-usługowych od foliarki bagażu przez perfumerie i sklepy wolnocłowe aż do sklepu z alkoholami i apteki.

Lotnisko w Barcelonie

Port lotniczy Barcelona (zwany również lotniskiem Barcelona-El Prat)jest jednocześnie głównym lotniskiem miasta, drugim największym portem lotniczym w kraju i jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk kontynentu. Terminalem przylotu jest Terminal 2 – doskonale skomunikowany z centrum miasta. Do centrum Barcelony dotrzesz autobusem - aerobusem, jedną z licznych linii miejskich lub międzymiastowych. Do Plaza Catalunya dotrzesz stąd w jedynie 35 minut, a w godzinach szczytu autobusy odjeżdżają co 10 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem. Do centrum dotrzesz również koleją, m.in. linią północną R2. Stacja Aeroport Cercanias znajduje się przed Terminalem 2, a sam pociąg kursuje do stacji Sant Celoni / Maçanet Massanes. Dodatkowo raz dziennie odjeżdża stąd pociąg bezpośredni do stacji Barcelona-Estació de França. Do centrum dotrzesz stąd w około 27 minut. Nieopodal znajduje się również metro, do którego trzeba podjechać autobusem lub taksówką.

Katowice vs. Barcelona – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Katowice i Barcelona znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Średnia temperatura na przestrzeni roku jest o wiele wyższa w Barcelonie. Temperatura w grudniu i styczniu oscyluje tu w granicach 8-13°C, podczas gdy w Katowicach wynosi tylko od -5 do 3°C. Mniejsze różnice występują latem, w Polsce należy spodziewać się do 24°C, a w Barcelonie około 28°C.

Barcelona to również miasto o wyższym poziomie cen. Za lunch w przeciętnej restauracji zapłacisz około 11€ (47zł), za trzydaniowy obiad dla dwóch osób 40€ (170zł), a za posiłek w McDonaldzie 7€ (30zł). W Katowicach jest to koszt kolejno 20zł, 90zł oraz 17zł.

Podobnie rzecz ma się z kosztami taksówek. W Barcelonie za przejazd od portu lotniczego do centrum miasta zapłacisz około 30€ (127zł), a w Katowicach – około 90zł.

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.