Mapa

Tanie loty Poznań-Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

98 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

20

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1154 km

2 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Londyn wynosi 98 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Londyn wynosi 2 h 5 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Poznań do: Londyn.
Według stanu na Październik, jest/są 20 loty(-ów) w tygodniu z: Poznań do: Londyn.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań-Londyn, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Poznań-Londyn

  • Najpopularniejszy lot: Poznań-Londyn Ryanair
  • Bezpośredni lot Poznań-Londyn: Ryanair Wizzair 
  • Czas przelotu Poznań-Londyn: ok. 2 godziny i 10 min (odległość Poznań-Londyn w linii prostej to około 1 154 kilometrów)

Lotnisko Poznań

W Poznaniu działa jedno lotnisko. Nosi imię im. Henryka Wieniawskiego i leży w miejscowości Ławica. Jest ono nieduże i plasuje się na siódmym miejscu w skali kraju. Leży tylko siedem kilometrów na zachód od centrum Poznania. Liczy trzy terminale, z czego tylko jeden obsługuje rejsowe loty pasażerskie.

W części handlowej terminala mieści się sklep z firmową porcelaną Rosenthal i oferujący produkty regionalne Discover. Działa tu też salon prasowy Relay, sklep z przekąskami 1 Minute, kawiarnia oraz restauracja lokalna Sami Swoi. Terenie lotniska możesz też bez ograniczeń korzystać z darmowego Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Poznań?

Z centrum Poznania szybko i łatwo dojedziesz na lotnisko komunikacją publiczną. Na razie jedynym dostępnym środkiem są autobusy. Linia numer 59 kursuje przez śródmieście do dworca kolejowego Poznań Główny. Alternatywnie, możesz złapać też z Ronda Kaponiera złapać linię numer 48,  której przystanek mieści się około dwustu metrów od terminala, przy ul. Wyszęborskiej.

Bilety na autobus kupisz w kiosku lub w automacie na przystanku (coraz częściej dostępne są też one w autobusach). W automatach tych można jednak płacić tylko monetami o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł (wydają resztę).

Lotniska w Londynie

Stolicę Wielkiej Brytanii obsługuje aż sześć lotnisk: Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, City i Southend. Na trasie z Poznania korzystać możesz ze Stansted (Ryanair) i z Luton (Wizzair).

Lotnisko Londyn Stansted

To niewielkie lotnisko leży sześćdziesiąt kilometrów na północny wschód od centrum Londynu. Masz tu niewielki, ale satysfakcjonujący wybór sklepów i usług. Bezpłatne WiFi dostępne jest przez cztery godziny. Po tym czasie, możesz wykupić dostęp dobowy za 9 GBP lub długoterminowy abonament.

Jak dojechać do Londynu z lotniska Londyn Stansted?

Najprostszym i zdecydowanie najbardziej popularnym środkiem transportu jest pociąg Stansted Express, który dojeżdża na oddalony o dwie minuty spacerem od lotniska dworzec. Pociągiem dotrzesz na stację Liverpool Street w biznesowej dzielnicy City. Kursuje on co 15 minut, a przejazd trwa niespełna 50 minut. Ceny biletów zakupionych przez internet zaczynają się od 7 GBP w jedną stronę (33 GBP). 

Lotnisko Londyn Luton

Linie Wizzair korzystają z oddalonego o pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum lotniska Luton.

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich lotnisk, nie brakuje tu sklepów i restauracji. Dostępne jest także bezpłatne Wi-Fi, ale czas korzystania z niego ograniczono do godziny.

Jak dojechać na lotnisko Londyn Luton?

Do wyboru masz pociągi i autobusy. 

  • Pociąg złapiesz ze stacji Blackfriars (dzielnica City), City Thameslink, Farringdon, St. Pancras lub bezpośrednio z lotniska Gatwick. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 17,80 GBP (ok. 82 zł). Przejazd z centrum Londynu na oddaloną o 3 kilometry od terminala stację Luton Airport Parkway zajmie ci mniej więcej czterdzieści minut. Stąd na miejsce w 10 minut dostaniesz się lotniskowym busem, którego cena zawarta jest na ogół w cenie biletu kolejowego. Wykupiony oddzielnie przejazd kosztuje 2,10 GBP w jedną stronę (ok. 10 zł) i zapłacisz za niego bezpośrednio u kierowcy.
  • Autobus z centrum jest nieco tańszy niż pociąg (ceny zaczynają się od 10 GBP w jedną stronę, ok. 46,30 zł), ale podróż zajmuje co najmniej półtorej godziny, a korki mogą ją znacznie wydłużyć. Największe linie: National Express i Greenline wyruszają z Victoria Coach Station.

Informacje praktyczne

Lecąc na trasie z Poznania do Londynu wystarczy mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty. Po przylocie na miejsce przestaw zegarek o godzinę wstecz (na przykład z godziny 12 na 11).

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.