Mapa

Tanie loty do Anglii

“Gdyby kraje nazywano tak, jak słowa, które słyszy się tam najczęściej, Anglia musiała by być nazywana 'Cholera'” - powiedział kiedyś niemiecki satyryk Georg Christoph Lichtenberg. Częste przeklinanie, obsesja na punkcie herbaty i rodziny królewskiej – te cechy uznaje się za typowe dla Anglików. Czy to prawdziwa opinia? Przekonaj się sam, odwiedzając Anglię.

Tego nie można przegapić

Anglia to największy kraj należący do Wielkiej Brytanii, a każde hrabstwo i miasto ma co innego do zaoferowania przyjezdnym. Od neolitycznego Stonehenge, po ultranowoczesny Projekt Eden, od życia nocnego w Londynie czy Newcastle, po spacer przez wzgórza Oxfordshire.

Ale po kolei. Podczas podróży do Anglii trudno ominąć Londyn – jeden z najsłynniejszych kierunków turystycznych na świecie. Nie ma się co dziwić. Poza budowlami związanymi z władzami, jak Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski ze słynnym Big Benem, na odwiedzających czeka też dzielnica rozrywkowa wokół Piccadilly Circus i fantastyczne musicale na West End. Do tego galerie sztuki na najwyższym poziomie i restauracje z kuchniami całego świata – dzięki kilkudziesięciu grupom etnicznym imigrantów, którzy zdecydowali się tu zamieszkać.

Miasta takie jak Brystol, Birmingham, Liverpool, Manchester, Newcastle czy Leeds są idealne na weekendowy wyjazd. W Bristolu możesz posłuchać legend morskich, poszukać obrazów najsłynniejszego grafficiarza na świecie – Banksy'ego i skorzystać z bogatej alternatywnej sceny teatralnej i muzycznej. Wizyta w Birmingham to uczta dla podniebienia – odwiedź tutejszą Fabrykę Czekolady Cadbury i wybierz się do Balti Triangle na najlepsze hinduskie jedzenie. Odwiedź też „Miasto popu”, czyli Liverpool i poznaj sympatycznych Geordies z Newcastle.

Rozkoszuj się surowymi krajobrazami w klimacie legend o królu Arturze w Devon (Park Narodowy Dartmoor) i Kornwalii. Do Newquay wybierz się posurfować, a do Peak District powspinać po skałkach. A pośród pięknej przyrody odszukaj miejsca historyczne i skarby dziedzictwa kultury europejskiej. Hrabstwo Wiltshire opiekuje się tym najdonioślejszym – Stonehenge. Więcej atmosfery dawnej Anglii można poczuć wybierając się w trasy wzdłuż dawnych rzymskich fortyfikacji – Wału Antonina czy Wału Hadriana.

Oczami mieszkańca

„Kiedy jesteś w Rzymie, rób to, co rzymianie” – mówią Anglicy. Idąc za radą - jeśli chcesz poznać kulturę angielską, oddaj się ulubionym zajęciom i rozrywkom jej mieszkańców. Zacznij więc od picia herbaty – gorącej, mocnej, z mlekiem i cukrem. Może być taka o piątej po południu, ale dostaniesz ją i w pubie. Ale jeśli leci akurat mecz piłki nożnej albo turniej krykieta, lepiej zamów zamów Lager. Poza słabością do herbaty i sportu, Anglicy słyną też z zamiłowania do pielęgnowania ogrodów, do towarzystwa psów i do celebrowania wszystkich wydarzeń związanych z życiem rodziny królewskiej.

Podczas podróży po Anglii zauważysz też, że język angielski – który wydaje Ci się, że znasz – w różnych miastach i regionach przybiera dziesiątki rożnych form i często staje się kompletnie

niezrozumiały. Słuchanie lokalnych dialektów i zróżnicowanych akcentów to jedne ze smaczków okrywania tego kraju. Miłej zabawy językowej, szczególnie w Manchesterze i Liverpoolu!

Czy wiesz, że…

* mówi się, że to w Anglii wymyślono kolejki; Anglicy wyjątkowo się denerwują, jeśli ktoś próbuje się do niej wepchnąć

* Anglia, w przeciwieństwie do innych krajów Wielkiej Brytanii, nie ma własnego parlamentu; działa pod jurysdykcją parlamentu brytyjskiego

* Anglia dzieli się na 47 hrabstw ceremonialnych, zaznaczających głównie granice geograficzne; w świadomości ludzi funkcjonuje jednak historyczny podział na 39 hrabstw

* symbolem Anglii jest Róża Tudorów; nazwa tego znaku heraldycznego pochodzi od dynastii, która rządziła Anglią przez ponad sto lat

Lotnisko

W Anglii znajduje się znaczna część największych lotnisk Wielkiej Brytanii. Są to między innymi lotniska w Londynie: Heathrow (LHR), Gatwick (LGW), Stansted (STN), Luton (LTN),. Poza tym Manchester (MAN), Birmingham (BHX), Bristol International (BRS) czy Liverpool John Lennon (LPL).

Znajdź tanie loty do Anglii z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Anglii. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Anglii? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.