Mapa

Tanie loty Bydgoszcz-Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Bydgoszcz do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

98 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

9

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1231 km

2 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Bydgoszcz do: Londyn wynosi 98 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Bydgoszcz do: Londyn wynosi 2 h 10 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Bydgoszcz do: Londyn.
Według stanu na Październik, jest 9 lotów w tygodniu z: Bydgoszcz do: Londyn.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Bydgoszcz-Londyn, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Bydgoszcz-Londyn

 • Najpopularniejszy lot: Bydgoszcz-Londyn Ryanair
 • Bezpośredni lot Bydgoszcz-Londyn: Ryanair
 • Lot z przesiadką Bydgoszcz-Londyn:, Lufthansa
 • Czas przelotu Bydgoszcz-Londyn: ok. dwie godziny i dziesięć minut (odległość Bydgoszcz-Londyn w linii prostej to około tysiąc dwieście kilometrów).

Lotnisko Bydgoszcz

To małe regionalne lotnisko obsługujące ruch międzynarodowy. Jest tu jeden terminal, który posiada siedem stanowisk odpraw check-in, dwa gate'y – jeden międzynarodowy ze stanowiskami kontroli paszportowej oraz drugi do obsługi ruchu lokalnego.

Na terenie lotniska znajduje się kiosk, kantor, kawiarnia i sklep z perfumami. W hali odlotów jest też Baltona. W terminalu można korzystać z bezpłatnego internetu Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Bydgoszcz?

 • Autobusem. Na lotnisko dostaniesz się autobusem linii 80. Kursuje on codziennie na trasie Dworzec PKP – Port Lotniczy. Dojazd zajmuje kwadrans. Bilet jednorazowy kosztuje 3 zł, godzinny 4,20 zł
 • Taksówką. Przejazd z centrum kosztuje około 20 zł

Lotniska w Londynie

Stolicę Wielkiej Brytanii obsługuje sześć lotnisk: Londyn-City, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Londyn-Southend i Londyn-Heathrow. 

Lotnisko Londyn-Stansted

Duże międzynarodowe lotnisko. Będziesz z niego korzystać wybierając lot z Bydgoszczy do Londynu linią Ryanair.

Jedyny terminal pasażerski stanowi podłużny budynek ze szkła. Znajdziesz tu: strefę chek-in i halę główną na przodzie budynku, odloty, umieszczone na tyłach budynku, a strefę przylotów odszukasz po lewej stronie. W terminalu znajdziesz duży wybór sklepów. Do dyspozycji masz również kawiarnie, bary, restauracje i sklepy z przekąskami na wynos. Na lotnisku dostępne jest 60 minut bezpłatnego Wi-Fi.

Lotnisko położone jest około 50 kilometrów na północny wschód od centrum Londynu. 

Jak dojechać do Londynu z lotniska Stansted?

 • Pociągiem. Wygodne połączenie z centrum zapewnia pociąg Stansted Express, którego stacja mieści się pod terminalem. Podróż do położonej w samym centrum londyńskiego City stacji Liverpool Street trwa niecałą godzinę. Bilety zaczynają się od 8 £ (ok. 40 zł)
 • Autobusem. Jest dwa razy tańszy niż pociąg, lecz podróż nim też potrafi być dwa razy dłuższa
 • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Lecąc na trasie Bydgoszcz – Londyn musisz mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. Polska i Wielka Brytania leżą w innej strefie czasowej. Lądując w Londynie trzeba cofnąć zegarek o godzinę.

Ceny, pogoda i atrakcje w Londynie 

Pogoda w Londynie

Latem średnia temperatura wynosi 24°C. Zimy są z kolei chłodne i wilgotne, ale temperatura rzadko spada poniżej zera. Od grudnia do lutego oscyluje wokół 5°C. Śnieg zdarza się rzadko, ale jeśli już spadnie, musisz się liczyć z opóźnieniami w komunikacji zbiorowej.

W tak dużych miastach jak Londyn występują tzw. wyspy cieplne. Oznacza to, że na przedmieściach może być nawet pięć stopni chłodniej niż w centrum.

Ceny i waluta w Londynie

To jedna z droższych stolic Europy, ceny są nawet dwieście procent wyższe niż w Bydgoszczy. Drogie jest zarówno jedzenie, jak i komunikacja miejska. Za 1 funta w styczniu 2017 roku trzeba było zapłacić 5,02 zł.

Przykładowe ceny w Londynie:

 • Lunch w restauracji – 15 £ (ok. 75,3 zł)
 • Lunch typu fast-food – 5 £ (ok. 25 zł)
 • Lokalne piwo – 4,50 £ (ok. 23 zł)
 • Butelka wody – 0,89 £ (ok. 4,5 zł)
 • Kawa – 2,61 £ (ok. 13 zł)
 • Taksówka (per km) – 3,55 £ (ok. 18 zł)

Transport w Londynie

Londyn to wielomilionowe miasto z silnie rozwinięta komunikacją miejską. Możesz się poruszać metrem, autobusami, kolejami miejskimi, tramwajami i taksówkami. 

Popularnym rozwiązaniem jest płatność za pomocą karty Oyster. Jeśli jesteś turystą, to powinieneś kupić wersję dla zwiedzających. Dzięki przedpłacie (działającej na podobnej zasadzie, jak telefony na kartę) możesz podróżować w dowolne miejsce bez obawy o brak właściwego biletu. Taki sposób jest też korzystniejszy cenowo niż płatności gotówką. Karta działa po przyłożeniu do czytnika w metrze, DLR i innych naziemnych środkach lokomocji.

Możesz też kupić Travelcard na jeden lub siedem dni, lub na dowolny okres od miesiąca do jednego roku. Sprzedaż kart prowadzą punkty Transport for London i National Rail.

 • Metro. 11 linii i 270 stacji. Opłata za przejazd uzależniona jest od liczby stref, przez które chcesz przejechać i od tego, czy podróżujesz w godzinach szczytu
 • Autobusy. Wymagają karty Oyster lub Day Travelcard. Za przejazd trzeba zapłacić 1,5 £ (ok. 7,5 zł)
 • DLR. To system automatycznie sterowanych pociągów obsługujących obszar wschodniego Londynu. Do dyspozycji masz 45 stacji 

Londyn atrakcje

Londyn co roku odwiedza trzydzieści milionów turystów. Jedna wizyta może nie starczyć, żeby obejrzeć podstawowe atrakcje Londynu. Dlatego warto przyjechać tu kilka razy.

Big Ben, Tower of London, Tower Bridge czy opactwo Westminsterskie to ikony Londynu.

Co jeszcze warto zobaczyć w Londynie?

 • Pałac Buckingham. To jeden z symboli Wielkiej Brytanii. Część Pałacu jest udostępniona zwiedzającym
 • Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie obok Beyonce, Toma Cruise można zobaczyć Królową Angielską, Papieża Jana Pawła II, Fidela Castro, a nawet Szreka
 • London Eye. To diabelski młyn, który wznosi się na wysokość 150 metrów i zapewnia niesamowity widok na cały Londyn 
 • Trafalgar Square, gdzie znajdują się National Gallery oraz National Portrait Gallery 
 • Hyde Park. Słynny park z miejscem do wyrażania swoich poglądów
 • Oxford Street. Ulubione miejsce zakupów londyńczyków

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w styczniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.