Mapa

Tanie loty do Birmingham

Jak znaleźć tanie loty do Birmingham

Jak znaleźć tanie loty do Birmingham? Wyszukiwarka Skyscanner wskaże Ci najlepsze oferty i daty. Za bilet do Birmingham zapłacisz od 39zł.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, skorzystaj z funkcji cały miesiąc. Ona wskaże Ci najtańsze dni w konkretnych miesiącach oraz najtańsze miesiące w roku.

Kiedy rezerwować bilety lotnicze do Birmingham

Najdroższe bilety do Wielkiej Brytanii kupisz na lipiec, sierpień i grudzień, ceny są wtedy wyższe nawet o 36%. Najtańsze kupisz na listopad i styczeń. Bilet rezerwuj z wyprzedzeniem około dwóch, dwóch i pół miesiąca. Jeśli nie chcesz przegapić okazji do Birmingham, skorzystaj z funkcji alertu cenowego Skyscanner. Na adres e-mail otrzymasz informację o bieżących promocjach i zmianach cen.

Przekonaj się, kiedy najlepiej jest zarezerwować lot.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Birmingham

Do Birmingham dolecisz bezpośrednio z aż siedmiu polskich miast: Poznania, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Katowic oraz Krakowa. Podróż trwa średnio od 2h 15 minut do 2h 35 minut.

Jakie linie lotnicze latają do Birmingham?

Do Birmingham dolecisz bez przesiadek liniami Ryanair oraz Wizz Air. Dodatkowo połączenia z przesiadką oferuje 15 linii lotniczych, w tym Swiss, KLM czy Lufthansa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie linii lotniczych, które latają do Birmingham.

Lotniska w Birmingham

W Birmingham istnieje tylko jedno lotnisko – port lotniczy Birmingham International (BHX).

Birmingham International

Birmingham International jest oddalony od centrum miasta o 13 kilometrów i w jednym terminalu obsługuje loty do ponad 200 destynacji. Linią Air-Rail Link w zaledwie 2 minuty dotrzesz do dworca kolejowego, a z niego – bezpośrednio do Birmingham i największych miast kraju. Obok lotniska znajdziesz również parking rowerowy oraz dedykowaną ścieżkę rowerową.

Kiedy lecieć do Birmingham?

Największa ilość turystów decyduje się na wizytę w Birmingham latem. Warto pomyśleć również o okresie okołoświątecznym. Co roku odbywa się tu parada świąteczna i włączenie świątecznej iluminacji, można tu zajrzeć na niemal 180 stanowisk jarmarku świątecznego, a w weekendy poszukać św. Mikołaja podczas Santa Hunt.

Pogoda w Birmingham

Birmingham to miasto w którym przez cały rok deszczowych dni w miesiącu jest więcej niż godzin nasłonecznienia. Najbardziej słonecznym miesiącem jest czerwiec (6h nasłonecznienia dziennie), a najmniej deszczowym kwiecień, lipiec oraz wrzesień.

Noclegi w Birmingham

Wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci w poszukiwaniu najlepszych lokalizacji i cen. Z nią znajdziesz korzystne noclegi w Birmingham.

Co można zobaczyć/robić w Birmingham

Drugie miasto Anglii, w czasach wiktoriańskich znane jako "Miasto tysiąca rzemiosł" i "Warsztat świata", dziś przez mieszkańców przezywane „Brum”. Ze względu na swój przemysłowy charakter i bombardowania podczas Drugiej Wojny Światowej nie uchodzi za najpiękniejsze miasto w kraju. Mimo to, ma swój unikatowy charakter i jest warte bliższego poznania.

Centralnym punktem miasta jest Plac Wiktorii – to właśnie za panowania tej królowej Birmingham było sercem rewolucji przemysłowej. Stoi tutaj dumnie pomnik władczyni, spoglądający karcącym wzrokiem na inną rzeźbę – ulokowaną w fontannie „The River”. Jest to posąg nagiej kobiety nazywanej przez mieszkańców 'the floozie in the jacuzzi' - „latawica w jacuzzi”. Przez fontannę przepływa prawie 13 tysięcy litów wody na minutę, co czyni ją jedną z największych w Europie. Znawcy architektury i historii docenią natomiast posiadłości: jakobińską, otoczoną ogrodami Aston Hall i Soho House – miejsce spotkań Towarzystwa Księżycowego, dyskutującego kwestie filozoficzne zawsze podczas pełni.

Birmingham i jego okolice mają dwie specjalne niespodzianki dla rodzin z dziećmi. Pierwsza to muzeum czekolady – można w nim poznać historię tego przysmaku, dowiedzieć się, jak powstała pierwsza fabryka Cadbury i oczywiście – degustować. Drugim miejscem zapewniającym fantastyczna rozrywkę małym i dużym jest park rozrywki Drayton Manor w Stradffordshire.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Birmingham International

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Birmingham: Birmingham International.
Qatar Airways, KLM, Vueling Airlines, Air Arabia Maroc, eurowings, Czech Airlines, BHAir i TUI latają do: Birmingham International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Birmingham International, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.