Leeds

25 sty 202026 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Leeds to doskonałe miasto na weekendowy wypad. Wiele miejskich atrakcji i zabytków, dzielnica handlowa z licznymi alternatywnymi markami, a także stadion piłkarski sprawiają, że nie sposób się tu nudzić.

Noclegi w Leeds - gdzie warto się zatrzymać?

University District (Woodhouse, Headingley)

Ten rejon sąsiaduje z centrum od jego północno-zachodniej strony. Swoją nazwę zaczerpnął od ulokowanego tutaj kampusu uniwersytetu Leeds Beckett University oraz położonego nieopodal stadionu Headingley Stadium, goszczącego przedstawicieli krykieta (Yorkshire Country Cricket Club) czy rugby. Jest to też idealna lokalizacja wypadowa, z której szybko dotrzemy do York, Harrogate, Bradford czy Yorkshire Dales. Nieopodal znajduje się dworzec kolejowy Burley Park, który z pewnością ułatwi nam poruszanie się po okolicy. W samym mieście warto zajrzeć do gmachu Leeds Corn Exchange, teatru Grand Theatre czy Opera House. Leeds oznacza również doskonałe możliwości zakupowe – odnajdziemy tu wiele oryginalnych designerskich sklepów czy niezależnych butików. University District warto polecić każdemu entuzjaście zwiedzania oraz osobom poszukującym noclegu w urokliwym i spokojnym miejscu, również przy zachowaniu niższych cen. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 2, 3 i 4 gwiazdek, a także na kilku apartamentach, pensjonatach oraz zajazdach i hostelach.

Centrum miasta

Centrum miasta Leeds skupia się wokół głównego placu oraz dworca kolejowego. Plac – City Square – to centrum miejskiego życia oraz lokalizacja najlepszych hoteli w mieście. Warto wybrać się na spacer, by zobaczyć plac Millenium Square, słynną katedrę, Muzeum Leeds, a także Królewskie Muzeum Uzbrojenia. W wolnej chwili warto zajrzeć do Victoria Quarter – dzielnicy handlowej, by oddać się zakupowemu szaleństwu w doskonałych sklepach i butikach. Okoliczne restauracje zapewnią nam unikatowe smaki – będziemy tu mogli spróbować tradycyjnych brytyjskich dań w najlepszym wydaniu. Wieczorem warto wybrać się do opery North, teatru Leeds Grand Theatre, a także na spacer do dzielnicy Granary Wharf, nowoczesnej i zachwycającej architekturą. Kolejny dzień

również obfitować może w zwiedzanie – na naszej liście niech znajdą się Armley Mills Museum, browar Tetley, ratusz czy klasztor cysterski Kirkstall Abbey. Entuzjaści piłki możnej z pewnością wybiorą się do Elland Road, na stadion klubu piłkarskiego Leeds United A.F.C.

Centrum miasta warto zarekomendować nie tylko fanom piłki nożnej, ale i każdemu entuzjaście zwiedzania. Warto odwiedzić je zarówno w parze, jak i z rodziną czy grupą przyjaciół. Przygotowana tu baza hotelowa skupia się na hotelach o statusie 3 i 4 gwiazdek.

Najlepiej oceniane hotele w: Leeds

od 294 zł
od 378 zł
od 779 zł

Co podróżni mówią o mieście Leeds?

9,8
Maniacy historii
8,4
Miłośnicy nocnego życia
7,5
Miłośnicy natury
7,5
Dbający o zdrowie
7,4
Kreatorzy trendów
Opinie użytkowników (41)
Steve DeAngelo
Steve DeAngeloMelbourne
22.02.2014

We traveled from Manchester to Leeds for our meeting with buyers at the Asda Corporation in Leeds. After our meeting, we enjoyed a few days sightseeing in Leeds,and we were not disappointed by what we experienced in the city. I have never seen such beautiful architecture anywhere in the world. We are looking forward to a return visit, hopefully sooner rather than later.

Katherine Bond
Katherine BondLondyn
06.01.2017

Having only spent a day in Leeds I have to say I was pleasantly surprised. The town centre is filled with lovely looking buildings with plenty of bars and restaurants.

Tajus Draskinis
Tajus Draskinis
01.01.2020

loved it!!!

Salem ELSARAITI
Salem ELSARAITI
19.11.2019

Leeds in my heart

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 358 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Leeds to Październik, ze średnią ceną 597 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 428 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Leeds przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 4,5°C/40,0°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 21,4°C/70,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Grudzień, ze średnią temperaturą 1,2°C/34,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Leeds to Leeds Bradford (LBA) (9,96 km). Inne pobliskie lotniska to: Doncaster Sheffield (51,02 km) Manchester (69,22 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania