Mapa

Tanie loty Kraków-Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

40

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1397 km

2 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Londyn wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Londyn wynosi 2 h 25 min.
3 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Kraków do: Londyn.
Według stanu na Październik, jest/są 40 loty(-ów) w tygodniu z: Kraków do: Londyn.

Linie lotnicze Kraków-Londyn

  • Najpopularniejszy lot: Kraków-Londyn Ryanair
  • Bezpośredni lot Kraków-Londyn: British Airways, easyJet, Ryanair
  • Lot z przesiadką Kraków-Londyn: Austrian, Scandinavian Airlines, Lufthansa, Norwegian, Eurowings, KLM, Aegean, Swiss, LOT, Air France, Vueling, Iberia, Brussels Airlines, Delta
  • Czas przelotu Kraków-Londyn: półtorej godziny

Lotnisko Kraków

Lotnisko Kraków-Balice to drugi największy międzynarodowy port lotniczy w Polsce. W 1995 roku nadano mu imię Jana Pawła II. Odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, odloty oraz przyloty realizowane są w nowej części Terminalu Pasażerskiego. Jeśli po dokonaniu wszystkich formalności zostanie Ci jeszcze czas przed odlotem, możesz skorzystać z oferty  licznych sklepów wolnocłowych, perfumerii, butików prasowych oraz sklepów z pamiątkami związanymi z Polską. Na terenie terminalu pasażerskiego można też przez kwadrans bezpłatnie korzystać z sieci bezprzewodowej o nazwie KRK Free WiFi. Port lotniczy Kraków jest zlokalizowany w miejscowości Balice, jedenaście kilometrów od centrum miasta.

Jak dojechać na lotnisko Kraków:

- własnym samochodem autostradą A4

- autobusem linii numer 252, 208, a w nocy 902; cena biletu normalnego to 4 zł

- pociągiem; podróż trwa ok. piętnaście minut, a bilet normalny kosztuje 8 zł

- autokarem Neobus; bilet kosztuje 13 zł

Lotniska w Londynie

Londyn to potężny węzeł komunikacyjny obsługiwany przez pięć lotnisk. Są to Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton oraz City. Wybierając bezpośredni lot Kraków-Londyn z liniami British Airways, wylądujesz na głównym lotnisku metropolii, Heathrow. Lecąc z EasyJet, lotniskiem docelowym będzie Gatwick, a z Ryanair – Stansted.

Lotnisko Heathrow

Londyn-Heathrow to  największy port lotniczy w Europie i jeden z największych na świecie. Znajdują się tutaj aż cztery terminale pasażerskie, dlatego lecąc na trasie Kraków-Londyn, warto przyjechać tu odpowiednio wcześniej. Lotnisko Heathrow znajduje się w Hillingdon, dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Londynu.

Jak dojechać z lotniska Heathrow do Londynu?

- pociągiem Heathrow Express (Terminale 2, 3, 5 i 4 z przesiadką); bilet kupiony online kosztuje £16,50 (88 zł)

- pociągiem Heathrow Connect (Terminale 2, 3, 4 i 5 z przesiadką); koszt biletu to

£8,50 (45 zł)

- autobusem linii 285 do terminali 1, 2 i 3 lub 490 z terminali 4 i 5 do stacji Feltham (bilet kosztuje £1,5, czyli 8 zł), a stamtąd pociągiem SouthWest Trains (£5, czyli 26 zł)

- metrem; pojedynczy bilet kosztuje £5,50 (30 zł)

- taksówką; koszt rzędu £50-70 (270-375 zł)

- wynajętym autem

Lotnisko Gatwick

Gatwick to drugi, po Heathrow, najruchliwszy międzynarodowy port lotniczy Londynu. Swoją podróż z Krakowa rozpoczniesz tutaj, jeśli zdecydujesz się na lot z liniami EasyJet. Lotnisko ma dwa terminale: Północny i Południowy; warto przed podróżą upewnić się, na którym wylądujesz. Port lotniczy Gatwick znajduje się czterdzieści kilometrów na południe od Londynu, między miejscowościami Horley i Crawley.

Jak dojechać z lotniska Gatwick do Londynu?

- pociągiem Gatwick Express; podróż trwa pół godziny, a bilet kosztuje ok. £18 (96 zł)

(inne linie kolejowe to Thameslink lub First Great Western)

- autokarem National Express; podróż trwa godzinę, a bilety kosztują od £5 (26 zł)

- autokarem easyBus; podróż trwa około półtorej godziny, a bilety kosztują £5-6 (26-30 zł)

- wynajętym autem

Lotnisko Londyn-Stansted

Wybierając lot na trasie Kraków-Londyn z liniami Ryanair lub Air Moldova, podróż rozpoczniesz na lotnisku Stansted. Składa się ono z jednego głównego terminalu i trzech budynków satelickich. Na terminalu można wyróżnić trzy główne strefy: odprawy, halę główną i przyloty, a same bramki znajdują się już w budynkach satelickich. Linie lotnicze Ryanair korzystają z budynku satelickiego numer 3. Po przejściu formalności można skorzystać z oferty niedawno rozbudowanej strefy usługowo-handlowej. Istnieje tu także możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu przez godzinę. Port lotniczy znajduje się około pięćdziesięciu kilometrów na północny wschód od Londynu.

Jak dojechać do Londynu z lotniska Stansted?

- kursującymi co kwadrans pociągami; koszt biletu w jedną stronę to ok. £20 (107 zł) i £32 (170 zł) w dwie (jeśli zarezerwujesz bilet przez internet z miesięcznym wyprzedzeniem, możesz dodatkowo zaoszczędzić)

- autokarem National Express; bilet do stacji Victoria: kosztuje ok. £10 (53 zł), a kupiony od razu w obie strony £16 (85 zł)

- minibusem EasyBus; bilet kupiony wcześniej przez internet kosztuje od £2 (10,70 zł)

- taksówką; koszt to ok. £70 (375 zł)

- wynajętym autem

Informacje praktyczne

Podróżując z Krakowa do Londynu, oprócz ważnego biletu, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Polska i Wielka Brytania znajdują się w innych strefach czasowych, dlatego po wylądowaniu w Londynie, cofnij zegarek o godzinę. 

Pogoda, ceny i atrakcje w Londynie

Pogoda w Londynie

Londyńska pogoda kojarzy się z deszczem i mgłą i jest to skojarzenie trafne. Planując lot do Londynu, warto omijać luty i październik, podczas których pada najwięcej. Klimat Londynu określa się jako umiarkowany morski, charakteryzujący się niezbyt upalnymi latami i dość łagodnymi zimami. W najcieplejszym miesiącu, lipcu, średnia temperatura oscyluje wokół 18 °C. Z kolei, w najzimniejszym styczniu, termometr pokazuje średnio około 5 °C.

Ceny i waluta w Londynie

Podróżny z Krakowa musi się w Londynie przygotować na dużo wyższe ceny. Pamiętaj, że walutą obowiązująca w Wielkiej Brytanii są funty. Średni kurs tej waluty w 2016 roku wynosi 5,35 zł. Przed lotem do Londynu możesz wymienić złotówki w kantorze internetowym lub pobrać brytyjską walutę na miejscu z bankomatów. W Londynie w wielu miejscach możesz też posługiwać się kartami płatniczymi.

Przykładowe ceny produktów i usług:

- lunch w fast-foodzie: £5 (ok. 27 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: £15 (ok. 80 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: £3,80 (ok. 20 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: £27 (ok. 144 zł)

- piwo: £4,50 (ok. 24 zł)

- kawa: £2,60 (ok. 14 zł)

- butelka wody: £0,95 (ok. 5 zł)

Transport w Londynie

Londyn to potężna aglomeracja, a zorientowanie się w tym, jak działa system komunikacji publicznej jeszcze przed podróżą, na pewno ułatwi zwiedzanie. Po Londynie można się poruszać metrem (podziemnym i naziemnym), DLR, czyli lekką koleją naziemną działającą głównie w  południowo-wschodniej części miasta, tramwajami, autobusami i pociągami. Alternatywnie, można odkrywać Londyn rowerem albo z perspektywy wody, promem.

Transport w Londynie uchodzi za dość drogi, jednak istnieje wiele możliwości zaoszczędzenia. Warto na przykład zaopatrzyć się w kartę miejską Oyster, z którą bilet na autobus kosztuje £1,50 (8 zł).

Londyn atrakcje

Londyn to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyjezdnych fascynują tutejsze pałace, katedry i muzea, ale nie rozczarują się tu i poszukiwacze mniej klasycznych atrakcji Dostarczą ich między innymi hipsterskie regiony wschodniego Londynu czy dzikie wybrzeża Tamizy. Sprawdź, czego na pewno nie można przegapić podczas pobytu w Londynie.

- Pałac Buckingham, czyli siedziby rodziny królewskiej

- London Eye, z którego można podziwiać panoramę miasta

- Tower of London

- jednego z królewskich parków, Hyde Park

- Opactwa Westminsterskiego -  jednego z najważniejszych kościołów anglikańskich w państwie

- National Gallery z imponującą kolekcją impresjonizmu

- ikony Londynu, czyli wieży zegarowej Big Ben

- Galerii Tate Modern

- Emirates Air Line, czyli kolejki linowej nad Tamizą

Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w Londynie.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.