Mapa

Tanie loty Gdańsk-Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

88 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

31

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1272 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Londyn wynosi 88 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Londyn wynosi 2 h 15 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Gdańsk do: Londyn.
Według stanu na Październik, jest/są 31 loty(-ów) w tygodniu z: Gdańsk do: Londyn.

Linie Lotnicze Gdańsk-Londyn

- Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Londyn Wizz Air

- Bezpośrednie loty Gdańsk-Londyn:  Ryanair i Wizz Air

- Loty z przesiadką Gdansk-Londyn: LOT, Scandinavian Airlines, Lufthansa i Norwegian

- Czas trwania lotu Gdańsk-Londyn: ok. półtorej godziny

Lotnisko Gdańsk

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to główny węzeł komunikacji lotniczej dla Trójmiasta, a także trzecie największe lotnisko w kraju. Ponieważ znajduje się w dzielnicy Matarnia, którą dawniej nazywano „Gdańsk Rębiechowo,” często nazywane jest po prostu  „Rębiechowo”. Port lotniczy jest oddalony od centrum Gdańska o około dziesięć kilometrów, tyle samo od Sopotu i około dwadzieścia od centrum Gdyni.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?:

- pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej kursującym na trasie Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna i Gdańsk Główny - Port Lotniczy – Kartuzy; koszt biletu normalnego to 3,50 zł

- autobusami miejskimi: linii 110 z przystanku Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP, 210 z Dworca Głównego w Gdańsku, a z Sopotu linii 122; działa też linia nocna N3; cena biletu normalnego to 3,20 zł

- własnym samochodem (z centrum Gdańska np. trasa przez  Aleję Armii Krajowej w kierunku Obwodnicy Trójmiejskiej, zjechanie na węźle Gdańsk-Karczemki z Obwodnicą Trójmiejską S6 E28 na Szczecin, a na kolejnym węźle w Słowackiego)

- taksówką (ok. 40 zł)

 

Lotniska w Londynie

 

Główne lotniska obsługujące komunikację lotniczą z Londynem to Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton oraz City. Jednak lecąc z Gdańska do Londynu z jednym z tanich przewoźników oferujących bezpośrednie połączenia wylądujesz na lotnisku Londyn-Stansted lub Londyn Luton. Na pierwsze dolatują samoloty z floty Ryanair, a na drugie maszyny konkurencji – Wizz Air.

 

Lotnisko Londyn-Stansted

 

Położone około pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód  od Londynu lotnisko Stansted to jeden z dużych międzynarodowych portów obsługujących połączenia tanich linii ze stolicą Wielkiej Brytanii. Stansted składa się z jednego głównego terminala i trzech budynków satelickich. Na terminalu można znaleźć strefy: odprawy, halę główną i przyloty, natomiast bramki znajdują się właśnie w budynkach satelickich. Linie lotnicze Ryanair korzystają z budynku satelickiego numer 3. Jeśli po przylocie potrzebujesz skorzystać z Internetu, bezpłatny hotspot znajdziesz tuż przy budkach telefonicznych.

 

Jak dojechać z lotniska Stansted do Londynu?

 

- kursującymi co kwadrans pociągami; koszt biletu w jedną stronę to ok. £20 (107 zł) i £32 (170 zł) w dwie (jeśli zarezerwujesz bilet przez internet z miesięcznym wyprzedzeniem, możesz dodatkowo zaoszczędzić)

- autokarem National Express; bilet do stacji Victoria: kosztuje £10 (53 zł), a kupiony od razu bilet w obie strony £16 (85 zł)

- minibusem EasyBus; bilet kupiony wcześniej przez internet kosztuje od £2 (10,70 zł)

- taksówka; koszt to ok. £70 (375 zł)

- wynajętym autem

Top wskazówka: Dobrym pomysłem może być dojazd pociągiem na stację Liverpool Street i skorzystanie z taksówki dopiero stamtąd.

 

Lotnisko Luton

 

Port Lotniczy Londyn-Luton jest z kolei zlokalizowany około sześćdziesiąt kilometrów od centrum Londynu.

 

Jak dojechać z lotniska Luton do Londynu?

- pociągiem; koszt biletu ok. £15 (80 zł)

- autobusem Green Line 757; podróż trwa ok. dziewięćdziesięciu minut, a bilet kosztuje ok. £10 (ok. 53 zł)

- autokarem National Express; podróż trwa niemal dwie godziny, a koszt biletu ok. £12 (ok. 64 zł)

- taksówką; koszt to ok. £70 (375 zł)

- wynajętym autem

 

Informacje praktyczne

 

Polska i Wielka Brytania należą do Unii Europejskiej, ale żadne z nie jest członkiem unii walutowej. Z Gdańska do Londynu można więc podróżować jedynie z ważnym paszportem, ale trzeba pamiętać o kupieniu lokalnej waluty, funta. Na miejscu można też wypłacić pieniądze z bankomatu lub płacić kartą. Oba kraje znajdują się w innych strefach czasowych, dlatego po wylądowaniu w Londynie, cofnij zegarek o godzinę.

 

Pogoda, ceny i atrakcje w Londynie

 

Pogoda w Londynie

 

Londyńska pogoda kojarzy się z deszczem i mgłą, a zdecydowanie najwięcej pada tu w lutym i październiku. Panujący w Londynie klimat określa się jako umiarkowany morski. Lata nie są upalne, a zimy rzadko bywają mroźne. Średnioroczna temperatura to 11 °C.

 

Ceny w Londynie

 

Podróżny z Gdańska musi się w Londynie przygotować na dużo wyższe ceny. Przykładowe koszty przedstawiamy poniżej. Pamiętaj też, że walutą obowiązująca w Wielkiej Brytanii są funty. Średni kurs tej waluty w 2016 roku wynosi 5,35 zł.

 

- lunch w fast-foodzie: £5 (ok. 27 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: £15 (ok. 80 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: £3,80 (ok. 20 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: £27 (ok. 144 zł)

- piwo: £4,50 (ok. 24 zł)

- kawa: £2,60 (ok. 14 zł)

- butelka wody: £0,95 (ok. 5 zł)

 

Transport w Londynie

 

W Londynie istnieje wiele opcji transportu, a komunikacja miejska jest świetnie zorganizowana. Jeśli planujesz sporo poruszać się po dłuższych trasach, najlepiej zaopatrzyć się w kartę miejską Oyster. Bilet na autobus będzie z nią kosztował £1.50 (8 zł). Rozbudowana sieć londyńskiego metra składa się aż z jedenastu linii.

 

Nie tylko prostym przemieszczeniem się z miejsca na miejsce, ale i dodatkową przyjemnością może być podróż promem. Tutaj również na niektórych trasach akceptowana jest karta Oyster. Duża część Londyńczyków wybiera też poruszanie się po mieście wynajmowanymi rowerami, nazywanymi „Boris bikes”. Aby skorzystać z takiego środku transportu trzeba mieć kartę kredytową lub debetową na PIN. Dużym ułatwieniem jest fakt, że w wielu środkach transportu można płacić bezpośrednio właśnie przy ich pomocy.

 

Londyn atrakcje

 

- pełniący w przeszłości wiele funkcji, od więzienia po skarbiec, Tower of London

- siedziba rodziny królewskiej Pałac Buckingham

- Opactwo Westminsterskie i Big Ben

- Tower Bridge na Tamizie

- Hyde Park

-Muzeum Brytyjskie z imponującą kolekcją artefaktów i dzieł sztuki od czasów prehistorycznych po współczesność

- zlokalizowana w dawnym budynku elektrowni Bankside Galeria Tate Modern

- Royal Docks

- Emirates Air Line, czyli kolejka linowa nad Tamizą

- diabelski młyn London Eye

- Muzeum Historii Naturalnej

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co jeszcze warto zobaczyć w Londynie, sprawdź nasz przewodnik po jego alternatywnych atrakcjach.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.