Mapa

Tanie loty do Bournemouth

Foliowe balony, kilometry złocistych plaży, woda mieniąca się barwami tęczy - Bournemouth jest miejscem rzeczy niezwykłych. Z jednej strony to perła z lamusa, letnisko z epoki wiktoriańskiej, z drugiej, letnisko marzeń. To miejsce kontrastów - pomarszczonych staruszków, lodów na gałkę i eleganckich klubów nocnych. Jeden z największych kurortów nadmorskich w Wielkiej Brytanii, malownicze i lunatyczne, jest doskonałym wprowadzeniem do plażowania ‘Made in England’.

Tego nie można przegapić

Mówiąc szczerze, plaża w Bournemouth (Bournemouth Beach) jest urocza. I powinna. Z inwestycjami przekraczającymi ponad 11 milionów funtów brytyjskich (łącznie z konstrukcją sztucznej rafy, która tak naprawdę nie działa) ten 12 kilometrowy pas złotego piasku przeszedł całkiem intensywny lifting. A jest tutaj wszystko - 3000 leżaków, lody na patyku (w Bournemouth sprzedaje się około 2,000 lodów dziennie!), plaża, która została przykryta wszystkim, co możliwe – foremkami i grabkami do piasku, piłkami plażowymi, glonami i … niezliczona ilością plażowiczów.

Otulone perłową mgłą i wznoszące się nad okolicą ruiny zamkowe wyglądają majestatycznie i tajemniczo. Zamek Corfe (Corfe Castle), jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w hrabstwie Dorset, był domem dla Sir John’a Bankes’a i inspiracją dla zamku Kirrin Castle w słynnych książkach Enid Blyton („The Malory Towers”).

Potężny naturalny łuk wapienny zanurza w wodach morza swoje zniszczone przez wiatr i siłę grawitacji, wejście. Durdle Door (nazwa pochodzi od staroangielskiego słowa thirl oznaczającego wiertło; ang. door - drzwi), do którego prowadzi jedna jedyna wąska ścieżka uczęszczana przez ponad 300,000 turystów rocznie, jest po prostu spektakularny. Jest też jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Anglii, wraz z wybrzeżem jurajskim, został wpisany na listę UNESCO.

Ten mały odizolowany domek (Clouds Hill), był domem dla Thomasa Edwarda Lawrence’a, brytyjskiego archeologa, podróżnika i pisarza, znanego jako ‘Lawrence z Arabii’. Pozostawione w oryginalnym stanie proste pokoje, pełne sugestywnych zdjęć z pustynnych kampanii, odzwierciedlają skomplikowaną i fascynującą osobowość jej właściciela. To tutaj Lawrence zredagował wspomnienia powojenne „Siedem filarów mądrości” (ang. Seven Pillars of Wisdom), które były inspiracją dla słynnego filmu „Lawrence z Arabii”.

Okiem mieszkańca

Bournemouth było domem dla tak wielkich pisarzy jak JRR Tolkien’a i Enid Blyton a Robert Louis Stevenson napisał tutaj swoją słynną powieść „Dziwny przypadek doktora Jekylla i pana Hyde'a” (ang. The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde).

Czy wiesz, że...

* The Beatles uwielbiali Bournemouth. Po Londynie i Liverpoolu zagrali tutaj najwięcej koncertów.

* W okolicach Durdle Door odnaleziono pierwszą kompletną skamielinę ichtiozaura.

Lotniska

Port lotniczy Bournemouth (Bournemouth Airport), BOH

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bournemouth

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Bournemouth: Bournemouth.
TUI, easyJet, Ryanair i Plus Ultra Lineas Aereas latają do: Bournemouth bezpośrednio.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.