Mapa

Tanie loty Warszawa Chopina - Londyn

Informacje o locie z: Warszawa Chopina do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

162 zł

Linie latające bezpośrednio

5

Loty w tygodniu

65

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1437 km

2 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Informacje aktualne na dzień 31.01.2016

Linie lotnicze

Ruch lotniczy Londynu obsługuje sześć lotnisk: London Luton, London Stansted, London Gatwick, London Heathrow, London City oraz London Southend. Na kilka z nich dolecisz z lotniska Warszawa Chopin bez przesiadek.

Na lotnisko Londyn Luton dolecisz bezpośrednio linią lotniczą Wizz Air. Wyloty odbywają się od dwóch do czterech razy na dobę, codziennie.

Na lotnisko Londyn Gatwick dolecisz bezpośrednio linią Norwegian. Wyloty odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Dodatkowo do końca marca 2016 funkcjonuje połączenie w niedzielę.

Na lotnisko Londyn Heathrow dolecisz bezpośrednio liniami British Airways i LOT. Wyloty odbywają się codziennie, pięć razy na dobę od niedzieli do piątku oraz cztery razy na dobę w soboty.

Na lotnisko Londyn Stansted dolecisz z minimum jedną przesiadką, wybierając lot łączony: Eurowings i Austrian (z przesiadką w Wiedniu), Air Moldova i LOT (z przesiadką w Kijowie) lub Wizz Air i Ryanair (z przesiadką w Sztokholmie lub Oslo). Wyloty odbywają się codziennie, kilka razy na dobę.

Na lotnisko Londyn City dolecisz codziennie z minimum jedną przesiadką. Wybierz linie Swiss (z przesiadką w Genewie lub Zurychu), Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie), KLM (z przesiadką w Amsterdamie), Alitalia (z przesiadką w Rzymie) lub lot łączony Aer Lingus i CityJet/British Airways (z przesiadką w Dublinie).

Na lotnisko Londyn Southend również dolecisz z minimum jedną przesiadką. Wybierz lot Norwegian i easyJet z przesiadką w Barcelonie, lot Wizz Air i easyJet z przesiadką w Genewie czy lot linią LOT i easyJet z przesiadką w Paryżu Charles de Gaulle.

Odprawa

Na lotnisku najlepiej jest stawić się na około 2 godziny przed odlotem, odprawa biletowo-bagażowa kończy się na 40 minut przed godziną wylotu. Podróż z Warszawy do Londynu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawieto największy stołeczny port lotniczy i jednocześnie największy port lotniczy w Polsce. Jest oddalony od centrum miasta o 8 kilometrów i posiada jeden nowoczesny terminal, na którym realizowane są wszystkie operacje lotniskowe (w tym odloty). Na miejscu znajdują się aż 44 punkty usługowe i gastronomiczne, w tym kawiarnie, bistro, restauracje, perfumerie czy butiki i liczne sklepy. Warto wiedzieć, że lotnisko jest laureatem plebiscytu fundacji Integracja, która przyznała mu tytuł miejsca przyjaznego osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, niewidomym i niesłyszącym.

Lotniska w Londynie

Port lotniczy Londyn Lutonto czwarte największe lotnisko obsługujące aglomerację londyńską. Posiada jeden terminal i jest oddalony od centrum miasta o około 50 kilometrów. Jest doskonale skomunikowane ze stolicą. Obok terminalu znajdziesz stację Luton Airport Parkway Station, skąd co 10 minut kursują pociągi Thameslink. Przed terminalem znajdują się również przystanki autobusowe licznych linii National Express, w tym autobusy numer 707 i 787, kursujące do Cambridge czy Northampton.

Port lotniczy Londyn Gatwickto drugie największe lotnisko aglomeracji londyńskiej. Jego infrastrukturę tworzą dwa terminale, a terminalem przylotowym jest obiekt północny North. Do Londynu dojedziesz stąd koleją (linia Gatwick Express, czas podróży: 30 minut lub linia Thameslink, czas podróży: 45 minut) lub autobusem. Przystanki znajdują się na niższych piętrach terminalu północnego. National Express dojeżdża do centrum w max. 2 godziny, easyBus kursuje codziennie, a Terravision kursuje co 30 minut.

Port lotniczy Londyn Heathrowto największe lotnisko kraju i port lotniczy o największym ruchu na świecie. Jest tu obsługiwanych łącznie 180 połączeń do 90 krajów. Na lotnisku znajdują się cztery terminale, a samoloty z Warszawy lądują przy Terminalu 2. Do centrum Londynu dojedziesz stąd autobusem (odjazd: Central Bus Station przed terminalem), pociągiem (Heathrow Connect, czas podróży: 25 minut lub Heathrow Express, czas podróży: 15 minut) lub metrem (linia: Piccadilly, do centrum dojeżdża w godzinę).

Warszawa vs. Londyn – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Londyn znajdują się w innych strefach czasowych. Lądując cofnij zegarek o godzinę.

Pogoda i temperatury powietrza w obu stolicach są bardzo zbliżone. Latem w Londynie spodziewać się można średnio 22°C (w Warszawie 24°C), zimą od 2 do 7°C (w Warszawie nawet -5°C). Warto wiedzieć, że stolica Polski to miejsce odrobinę bardziej słoneczne i deszczowe, szczególnie w okresie letnim. Ilość godzin nasłonecznienia wynosi tu 7 (w Londynie 6), a ilość dni deszczowych 12-14 dni.

Znacznie większe różnice dotyczą ceny posiłków i kosztów wizyt w restauracjach. W Londynie za trzydaniowy obiad dla dwóch osób zapłacisz około 50£ (303zł, w Warszawie 100zł), a za lekki lunch 13£ (79zł, w Warszawie 22zł).

Podobna tendencja dotyczy opłat za przejazd taksówką na trasie centrum miasta – port lotniczy. W Warszawie zapłacisz około 50zł (Lotnisko Chopina, 13,3km, 30 minut jazdy), w Londynie: 122£ (732zł, z lotniska Luton), 107£ (642zł, z lotniska Gatwick) lub 74£ (444zł, z lotniska Heathrow).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.