Mapa

Tanie loty Rzeszów - Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Rzeszów do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

105 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

8

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1551 km

2 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Rzeszów do: Londyn wynosi 105 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Rzeszów do: Londyn wynosi 2 h 35 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Rzeszów do: Londyn.
Według stanu na Październik, jest 8 lotów w tygodniu z: Rzeszów do: Londyn.

Loty z Rzeszowa do Londynu

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z grudnia 2015

Linie lotnicze z Rzeszowa do Londynu

Do stolicy Anglii najprościej dolecisz z Rzeszowa bezpośrednio, tanimi liniami Ryanair. W zależności od konkretnego, wybranego przez ciebie połączenia wysiadać będziesz na lotnisku Luton lub Stansted.

Terminal wylotów - Rzeszów Jasionka

Uprzywilejowane położenie lotniska w Rzeszowie sprawia, że gęste chmury, padający deszcz czy śnieg zdarzają się tu stosunkowo rzadko. Dlatego wyruszając stąd, raczej nie musisz się martwić o spowodowane złą pogodą opóźnienia.

Mimo, że lotnisko to nie jest duże, znajdziesz tu wszystkie, potrzebne w podróży usługi i udogodnienia. Możesz się posilić i zrobić zakupy w korzystnych, wolnocłowych cenach.

W pasażu na piętrze hali odlotów, znajdziesz Flying Bistro i bar Słoneczne Tarasy. Jeśli podróżujesz z dziećmi, mogą się wyszaleć w zorganizowanym specjalnie dla nich kąciku zabaw. Działa tu też kantor, mini-apteka, sklep z pamiątkami, jubiler i kiosk. Po przejściu odprawy, możesz pobuszować w sklepie wolnocłowym. Znajdziesz w nim typowe produkty takie, jak kosmetyki, perfumy, alkohol i pamiątki. Jest również kawiarnia Coffee Corner. Lotnisko udostępnia też bezpłatne WiFi bez ograniczeń.

Rzeszów Jasionka jest dobrze skomunikowane z siecią dróg krajowych. Nieopodal, przebiegają dwie ważne trasy: DK 9 Rzeszów - Radom i DK 19 Rzeszów-Lublin. W planach jest także dociągnięcie tu odcinka autostrady A4. Dojazd samochodem to niezły pomysł, bo dla pasażerów czeka tu bezpłatny parking monitorowany.

Jeśli wybierzesz jednak transport publiczny, z centrum Rzeszowa dowiozą cię tu autobusy 51 i 53. Bilet normalny (z możliwością przewozu bagażu) kosztuje cztery złote. Rozkład jazdy linii 51 znajdziesz tutaj, a 53 tutaj.

Terminal przylotów - Londyn

Lecąc z Rzeszowa Ryanairem, masz do wyboru dwa podlondyńskie lotniska, na których możesz wylądować. Oba leżą po północnej stronie miasta i oddalone są o około pięćdziesiąt kilometrów od centrum. Luton wysunięte jest bardziej bardziej na zachód, a Stansted na wschód.

Stansted jest trochę większe niż Luton. Jest też wygodnie skomunikowane z Londynem, dzięki mieszczącej się dwie minuty spacerem od hali przylotów stacji kolejowej. Regularnie, co piętnaście minut, odjeżdżają pociągi Stansted Express. W niecałą godzinę dotrzesz stąd na położoną w sercu londyńskiego City stację Liverpool Street. Bilety można kupić przez Internet, w dworcowych kasach lub w ustawionym w terminalu automacie. Przejazd w jedną stronę kosztuje około ośmiu funtów.

Z położonego po północno-zachodniej stronie miasta lotniska w Luton dojedziesz do centrum pociągiem lub autobusem. Dworzec kolejowy Luton Airport Parkway jest nieco oddalony od terminalu i możesz się na niego dostać specjalnym busem. Przejazd trwa około dziesięć minut, a bilet w jedną stronę kosztuje niecałe dwa funty. Przed odjazdem upewnij się czy koszt ten nie jest zawarty w cenie twojego biletu kolejowego. Jeśli chcesz wykupić jednak oddzielny bilet, możesz zrobić to bezpośrednio u kierowcy (pamiętaj tylko, aby mieć przy sobie trochę lokalnej waluty). Busy regularnie kursują co kilka minut od piątej nad ranem do północy. W nocy natomiast dowożą pasażerów na konkretny pociąg. Bezpośrednie połączenia z Luton Airport Parkway zapewniają linie East Midlands i Thameslink. Kończą one trasę na położonej w północnej części miasta stacji St. Pancras. Liniami East Midlands dojedziesz w około dwadzieścia minut bez przystanków. Thameslink natomiast, zatrzymują się po drodze na Blackfriars, City Thameslink i Farringdon. Podróż na St. Pancras, trwa nimi około czterdziestu minut.

Spod terminalu Luton możesz dojechać również do centrum angielskiej stolicy autobusem. Taka opcja jest nieco tańsza, ale zajmuje więcej czasu - minimum półtorej godziny. Podróż często opóźniana jest przez korki i objazdy. Większość przewoźników (National Express, Greenline i Easy Bus) kończy trasę na położonej nieopodal pałacu Buckingham, Victoria Coach Station.

Informacje praktyczne

Jako obywatel strefy Schengen, możesz wjechać do Anglii, legitymując się ważnym dowodem osobistym. Pamiętaj jednak, że kraj ten nie należy do strefy euro, a obowiązującą tu walutą są funty brytyjskie. Dobrze jest zaopatrzyć się wcześniej w trochę gotówki, która z pewnością przyda się w często używanych tu automatach biletowych komunikacji miejskiej.

Czego spodziewać się po przylocie

Pamiętaj że Londyn to ogromna metropolia, zamieszkiwana przez kilkanaście milionów osób. Odległości są tu duże, a ceny transportu bardzo wysokie. Miasto podzielone jest na sześć stref, więc dobrze jest wcześniej zastanowić się, na które z nich chcesz wykupić bilet.

Londyńska mgła to raczej stereotyp. W rzeczywistości, pogoda jest tu bardzo zmienna i często bywa słoneczna. Niezależnie więc od pory roku, warto mieć pod ręką parasol i ciemne okulary.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.