Mapa

Tanie loty do Liverpoolu

Jak znaleźć tanie loty do Liverpoolu?

Skorzystaj z dogodnych opcji wyszukiwarki Skyscanner i doświadczenia milionów użytkowników. Jeśli nie jesteś związany konkretnym terminem, możesz znaleźć najlepsze okazje w roku. Wystarczy, że klikniesz przycisk “cały miesiąc” lub “najtańszy miesiąc”. Dla ułatwienia, możesz wybrać podgląd w formie tabeli.

 

Kiedy najlepiej rezerwować lot do Liverpoolu

Przeprowadzona przez Skyscanner analiza zapytań wykazała, że najlepszy czas na rezerwację lotu to od dziesięciu do ośmiu tygodni przed terminem wylotu. Jeśli wybierasz się do Liverpoolu we wrześniu, warto pomyśleć o zakupie biletu już na przełomie czerwca i lipca. Możesz zaoszczędzić w ten sposób nawet szesnaście procent ceny.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Liverpoolu

Na cenę twojego biletu mają wpływ rozmaite czynniki. Termin i destynacja to tylko najbardziej podstawowe. Wybierając mniejsze linie lotnicze czy mniej popularne lotniska możesz polecieć naprawdę tanio. Szukaj też bezpośrednich lotów. Z Polski do Liverpoolu, bezpośrednio dostaniesz się z Gdańska, Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Poznania, Katowic i Krakowa. Z warszawy możesz wyruszać zarówno z Okęcia jak i Modlina. Przeczytaj też specjalny raport o wyszukiwaniu tanich lotów.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Liverpoolu

Z Warszawy do Liverpoolu dolecisz bezpośrednio tanimi liniami takimi jak węgierski Wizzair, irlandzki Ryanair, czy hiszpański Vueling. Z Gdańska i Katowic dolecisz Wizzairem, a z Poznania, Szczecina i Wrocławia, Ryanairem. Z Krakowa masz do wyboru Easy Jet, Ryanair i Vueling. Jeśli jesteś stałym klientem, zbierasz punkty czy po porostu lubisz podróżować z wybranym przewoźnikiem, możesz skorzystać z zakładki linie lotnicze i zobaczyć, na jakich trasach możesz z nimi podróżować.

 

Lotniska w Liverpoolu

W Liverpoolu działa lotnisko imienia Johna Lennona, które oddalone jest od centrum miasta o mniej więcej jedenaście kilometrów. Do centrum, można łatwo dojechać stąd autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem. W jego pobliżu biegną najważniejsze autostrady północnej Anglii: M57, M62 i M56. Przejazd samochodem do Liverpoolu zajmuje niecałe dwadzieścia minut. Jeśli chcesz skorzystać z transportu publicznego, najprościej będzie ci złapać spod terminalu jadący do centrum autobus 86 i 80A lub 81 A, który kończy trasę w centralnej dzielnicy Bootle. Możesz szczegółowo zaplanować podróż korzystając z aplikacji Merseyside Travel Planner lub Arriva.

Warto wiedzieć, że do Liverpoolu można też dość łatwo dostać się z Manchesteru. Warto więc sprawdzić również połączenia z tym lotniskiem. To trzeci co do wielkości, po londyńskich Heathrow i Gatwick, port lotniczy w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku działa dworzec autobusowy, skąd co godzinę możesz złapać pociąg do Liverpoolu. Podróż zajmuje niecałe sześćdziesiąt minut.

 

Kiedy najlepiej lecieć do Liverpoolu?

Najlepszy czas na wycieczkę do Liverpoolu to oczywiście lato, jednak bilety w tym okresie są najdroższe. Loty do Liverpoolu oblegane są przez uczniów i studentów udających się na wakacje, do szkół językowych lub z wizytą do krewnych. Raczej nie znajdziesz też zbyt wiele okazji w okresie świąteczno-noworocznym. Warto więc zrezygnować z podróży w tym czasie. Jesienią czy w środku zimy, pogoda nie będzie może cię rozpieszczać, ale tani bilet, puste galerie i lokalna atmosfera na pewno ci to zrekompensują. Najlepsze okazje znajdziesz w listopadzie i styczniu. Niezłe ceny można też trafić w lutym i październiku.

 

Pogoda w Liverpoolu

Nie ma się co oszukiwać, podróżując do Liverpoolu, przygotuj się na deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli kupisz znacznie tańszy bilet na jesień lub zimę, możesz spodziewać się niewiele gorszej pogody, niż ci, którzy przepłacili latem. Temperatury w Liverpoolu nie są zbyt zróżnicowane. Zimą możesz spodziewać się kilku, a latem kilkunastu stopni Celsjusza. Przez cały rok, zawirowania pogody mogą być natomiast zupełnie nieprzewidywalne: niezależnie więc od tego, kiedy pojedziesz, zawsze miej pod ręką parasol.

 

Zwiedzanie Liverpoolu

Liverpool to szalenie gościnne i przyjazne miasto. Ma też do zaoferowania niezwykle bogatą ofertę kulturalną, wspaniałe zabytki, a dla fanów wyrafinowanej architektury, ciekawie zaadaptowane dawne budynki portowe. To także jedno z najmłodszych i najprężniej rozwijających się miast w Wielkiej Brytanii (działa tu duży uniwersytet). Miejscowe kluby w rodzinnym mieście Beatlesów znane są z doskonałej muzyki niezależnej.

 

Zobacz też:

Informacje o mieście Liverpool

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Liverpool

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Liverpool: Liverpool.
easyJet, Laudamotion, Wizz Air, Blue Air, Ryanair, eurowings, Wideroe i Flybe latają do: Liverpool bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Liverpool, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.