Mapa

Tanie loty do Kanada

Loty do Kanada

Britney Spears zasłynęła niegdyś ograniczoną znajomością geografii mówiąc: „Fajnie być sławnym, bo można dużo podróżować. Zawsze chciałam odwiedzić inne kontynenty, na przykład Kanadę…”. Coś jednak jest w wypowiedzi gwiazdy pop: Kanada jest przecież wielkim sąsiadem Stanów Zjednoczonych, a jednak – trochę jakby inny kontynentem…

Tego nie można przegapić

Kanada to gigantyczny kraj, na całym świecie większa jest tylko Rosja. Kojarzy się z rozległym i obszarami niczym nieskażonej przyrody i małą gęstością zaludnienia. Między innymi dzięki tym czynnikom jest uznawana za jedno z miejsc o najlepszym komforcie życie. Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, co kryje się za tą opinią.

Na plan pierwszy wysuwają się oczywiście wodospady Niagara, choć tylko jeden (za to najrozleglejszy) - Horseshoe znajduje się po stronie kanadyjskiej. Jedno z najbardziej obfotografowanych miejsc na świecie, ale i lep na różnej maści śmiałków. Odkąd w 1901 roku nauczycielka z Michigan Annie Taylor przeżyła upadek z wodospadu ukryta w beczce, wielu próbowało przechytrzyć żywioł przy użyciu wymyślnych urządzeń. A przecież można po prostu dać się pobryzgać cudowną wilgotną mgłą, przypatrując się temu gigantowi.

Innym niezwykłym pod względem przyrodniczym miejscem w Kanadzie jest Churchill, wioska w Manitobie. Mieszkają w niej ludzie i niedźwiedzie polarne. W tej samej liczbie i na równych prawach. Przedstawiciele gatunku ludzkiego mają jednak w zwyczaju zostawianie otwartych samochodów – na wypadek, gdyby ktoś miał niespodziewane spotkanie z niedźwiedziem. To jest jednak bardzo rzadkie, a Manitoba zaprasza do podglądania życia tych wspaniałych zwierząt… z bezpiecznej odległości.

Kanada to także ciekawe miasta, z których każde ma swój unikatowy charakter i znaki szczególne. Montreal to krzewiciel kultury frankofońskiej. Quebec jest znany ze swojej klimatycznej starówki, zimowych festiwali i wspaniałej architektury. Toronto to ekonomiczne i kulturowe centrum Kanady, szczególnie znane z bogatej sceny teatralnej. Vancouver nowoczesne i niezależne, co udowodniło będąc gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku.

Oczami mieszkańca

Obecność znaczącej liczby rdzennych mieszkańców – Indian, europejska kolonizacja i dość liberalna polityka migracyjna sprawiają, że Kanada to kraj niezwykle zróżnicowany pod względem etnicznym. Często rozróżnia się dwie dominujące siły – Kanadyjczyków brytyjskich i francuskich. Angielski i francuski to dwa języki urzędowe, a mieszkańcy największych miast zazwyczaj są dwujęzyczni. Enklawą języka francuskiego jest Quebec, podczas gdy większość kraju na co dzień porozumiewa się po angielsku.

To, co zdecydowanie łączy wszystkich mieszkańców Kanady to poczucie humoru, wyrastające właśnie z tradycji brytyjskich i francuskich. Absurd, dystans do siebie i świata i bezwzględna krytyka

własnego społeczeństwa to jego główne cechy. Żeby pośmiać się razem z nimi, warto wybrać się na Just for Laughs Festival w Montrealu.

Czy wiesz, że…

* Kanadyjczyk Sir Sandford Fleming jako pierwszy zaproponował wprowadzenie stref czasowych dla całego świata w 1876 roku; sama Kanada jest tak wielka, że na jej terenie obowiązuje w sumie sześć stref czasowych

* Kanada zyskała swoją nazwę w zasadzie przez pomyłkę; kiedy francuski odkrywca Jaques Cartier przybył do nowego świata, tubylcy zaprosili go do swojej kanata; w języku lokalnym oznaczało to po prostu „wioska”, podróżnik odczytał to jednak jako nazwę własną i tak już zostało

* W Ontario znajdowało się najmniejsze więzienie świata; w sześćdziesięciu miniaturowych celach trzymano tam około 150 więźniów; wszystkich obok siebie – groźnych morderców i drobnych złodziejaszków; dziś jest tam hostel

Lotniska

Do największych lotnisk Kanady należą Montreal-Pierre Elliott Trudeau (YUL), Ottawa (YOW), Port lotniczy Toronto-Lester B. Pearson (YYZ), Calgary (YYC) czy Vancouver (YVR) w Richmond.

Znajdź tanie loty do Kanady na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Kanady. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Kanadzie? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.