Mapa

Tanie loty do Montrealu

Królewskie Wzgórze. Miasto Tysiąca Dzwonnic. Tak często nazywa się Montreal, jedno z największych kanadyjskich miast. Do tego jest jedną z największych francuskojęzycznych metropolii świata położonąa w okolicy najstarszego pasma górskiego z jednym z największych zespołów zabytków Ameryki Północnej. Trudno mu się oprzeć!

Tego nie można przegapić

Montreal to pełne życia, kosmopolityczne miasto. Ogrody botaniczne, muzea, zabytki, sztukę spotkać tu można co krok. Naszą wizytę zacznij od Starego Montrealu, czyli Vieux Montreal, uznawanego za jeden z najstarszych zabytkowych kompleksów na kontynencie. Pełno tu urokliwych sklepików i kawiarenek. Niezwykłą przyjemnością jest aromatyczna kawa wypita w otoczeniu zabytkowych budynków z XVII-XIX wieku. Jego życie skupia się wokół dwóch placów – Place Jacques-Cartier z ulokowaną centralnie Kolumną Nelsona oraz Place d’Armes z najstarszym kościołem miasta, katedrą Notre Dame. Jak widać podobieństwa do Paryża nie kończą się tu na oficjalnym języku!

Dalej, słynny ogród botaniczny, bez którego nie może się obyć żadna wizyta w mieście. Montrealski ogród jest jednym z największych na kontynencie i poza dziesiątkami tysięcy przeróżnych gatunków roślin słynie z tak zwanego Insektarium. Insektarium to ogromny pawilon w kształcie… chrząszcza. Odnajdziemy w nim ogromną ilość gatunków owadów.

Montreal często kojarzony jest również z wydarzeniami sportowymi, oczywiście o niezwykłym rozmachu. Organizowano tu Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976 oraz Grand Prix Kanady Formuły 1. O tym pierwszym wydarzeniu przypomina ultranowoczesny Stadion Olimpijski, wielu na myśl przywodząca… kobrę.

Niech natchnie nas sztuka w murach najstarszego kanadyjskiego muzeum – Akademii Sztuk Pięknych, gdzie znajdują się prace m.in. Picasso czy Rembrandta. Prezentowane tu kolekcje obejmują tematykę muzyczną, modę, a także film i oczywiście, sztukę piękną. Wewnątrz znajduje się sala koncertowa, a wstęp jest bezpłatny.

Okiem mieszkańca

Oficjalnym językiem miasta jest język francuski. Jest to język ojczysty ponad połowy mieszkańców Montrealu. Pozostała część używa języka angielskiego, ale spotkać tu można również wietnamski czy portugalski. Zaskoczyć nas może oznakowanie m.in. ulic. W zależności od tego jaka większość

językowa zamieszkuje dany rejon czy dzielnicę, oznakowanie dróg może być albo francuskie, albo angielskie.

Czy wiesz, że…

* W Montrealu znajdują się cztery uniwersytety, stąd często uznaje się go za intelektualną stolicę kraju.

* Nazwa miasta pochodzi od określenia „Mount Royal”, czyli Królewskie Wzgórze.

* Oficjalnym językiem miasta jest język francuski.

* Uniwersytety w mieście są francuskojęzyczne, anglojęzyczne lub dwujęzyczne.

* W Montrealu ulokowane są agendy m.in. UNESCO, ONZ oraz NATO.

Lotniska

Lotniskiem obsługującym ruch lotniczy Montrealu jest Międzynarodowy Port Lotniczy Pierre-Elliott Trudeau. Nosi imię dwukrotnego premiera Kanady, charyzmatycznego i kontrowersyjnego, który wsławił się… odtańczeniem pirueta za plecami Królowej Elżbiety II, podczas jej wizyty.

Znajdź tanie loty do Montrealu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Montrealu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Montrealu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Montreal

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Montreal: Montreal Pierre Elliott Trudeau, Montreal St Hubert i Montreal Mirabel.
Delta, KLM, Singapore Airlines, Trans States Airlines, Air New Zealand, Kenya Airways, GOL Linhas Aéreas i GoJet Airlines latają do: Montreal bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Montreal, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.