Mapa

Tanie loty do Ottawy

Ottawa – stolica Kanady. Miasto z którego pochodzą muzycy rozkochujący w sobie rzesze fanów na całym świecie – Matt Dusk, Michael Buble, Paul Anka czy wreszcie idol nastolatek – Justin Bieber. Jedno z najrozleglejszych miast świata, oficjalnie dwujęzyczne. Szczególną zimową atrakcją staje się Kanał Rideau, którego wody zamarzają, tworząc jedno z największych naturalnych lodowisk świata.

Tego nie można przegapić

Zwiedzanie Ottawy warto rozpocząć od wizyty w Narodowej Galerii Kanady. Założona w 1880 roku, do dziś prezentuje dzieła zarówno kanadyjskich twórców, jak i najbardziej uznanych artystów z całego świata. Rembrandt, Rubens, Van Gogh, Picasso, a nawet Warhol to dopiero początek… Przed budynkiem umiejscowiono jeden z symboli miasta i jeden z jego najbardziej rozpoznawalnych na świecie elementów – wielką rzeźbę pająka, czyli Maman, autorstwa Louise Bourgeois.

Z galerii wybierzmy się na Parliament Hill, wzgórze i zabudowania bardziej przypominają tu zamek, niż siedzibę parlamentu. Neogotyckie gmachy odbudowane w 1916 roku wzbogacone są o różnorodne detale. Wśród nich znajdziemy Wieżę Pokoju z dzwonnicą i kamiennymi rzeźbami, oraz przepiękny i nietypowy zameczek, w którym mieści się Biblioteka Parlamentu wypełniona ponad pół milionem woluminów. Kompleks otacza niezwykle urokliwy angielski ogród pełen pomników i rzeźb…

Największe atrakcje Ottawy wskaże nam wspomniany wyżej kanał Rideau, który naturalnie dzieli miasto na Upper Town (Miasto Wyższe) oraz Lower Town (Miasto Niższe). Tu szczególnie warte polecenia jest Muzeum Historii Ludzkości. Jest to instytucja naukowa, której eksponaty i prace prezentują niemal 20 000 lat historii kanadyjskiej cywilizacji. Wystawy opowiadają m.in. o osiągnięciach tutejszych Aborygenów i ich historii. Regularnie organizowane są tutaj wykłady, prezentacje, a nawet koncerty.

Stąd udajmy się do najstarszej i największej miejskiej świątyni – Katedry Notre-Dame. Panujący tu półmrok nadaje miejscu niezwykłej atmosfery, a także podkreśla podniosły charakter ikon czy gotyckich ornamentów.

Okiem mieszkańca

Mieszkańcy miasta obchodzą wiele świąt. Część z nich – jak Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc, są nam znane. Część z nich jest jednak bardziej unikatowa. Do tej drugiej grupy z pewnością zaliczyć można Dzień Rodziny, obchodzony w trzeci poniedziałek lutego. Wtedy też nieczynne są biura, banki oraz… sklepy z alkoholem.

Czy wiesz, że…

* Napiwek, który warto doliczyć do rachunku w tutejszych restauracjach wynosi 15%. Zwróć uwagę, czy nie doliczono go do rachunku bez Twojej wiedzy. Napiwek można również wręczyć w taksówce czy w barze.

* Komunikacja miejska oprócz autobusów, taksówek i pociągów, oferuje nam również korzystanie z wodnych taksówek. Ekologicznych.

* Pierwotnie tereny dzisiejszej Ottawy zamieszkiwane były przez plemiona Indian Algonquian.

Lotniska

Lotniskiem stolicy jest Międzynarodowy Port Lotniczy Ottawa Macdonald-Cartier, oddalony od centrum miasta o około 10 kilometrów. Swoją nazwę zawdzięcza Sir Johnowi A. Macdonald oraz Sir George - Étienne Cartierowi, mężom stanu - politykom kanadyjskim.

Znajdź tanie loty do Ottawy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Ottawy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Ottawie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ottawa International

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.