Mapa

Tanie loty do Toronto

Toronto to ogromne miasto, słusznych rozmiarów są również tutejsze atrakcje i cuda natury. Najdłuższa ulica na świecie, jeden z najwyższych budynków świata – przewyższający dwukrotnie nasz Pałac Kultury i Nauki, system podziemnych korytarzy pełnych sklepów czy jezioro Ontario wielkości województwa pomorskiego, naprawdę robią wrażenie! Jeśli dodamy do tego 2 miliony kanadyjskich jezior, naszym zachwytom nie będzie końca.

Tego nie można przegapić

Co ciekawe, Toronto jest miastem nie tylko rekordów geograficznych i naturalnych. Jest też ulubionym miejscem… UFO. Według badań Ufology Research Toronto jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez obcych miast w Kanadzie. Na przykład w roku 2011 z 986 informacji o spotkaniach z cywilizacją pozaziemską prawie połowa, bo aż 406, pochodziła właśnie z tego miasta. Jeśli jednak poznawanie miasta chcielibyśmy rozpocząć bardziej tradycyjnie, wybierzmy się na Narodową Wieżę Kanady, czyli Canada’s National Tower, jedną z wizytówek miasta. Jest jak Krzywa Wieża w Pizie czy Wieża Eiffla w Paryżu, znajduje się niemalże na każdej pocztówce czy zdjęciu wykonanym w Toronto. Mierząca 553,3 metra wysokości wieża jest wyższa nawet od słynnego Empire State Building w Nowym Jorku! Na dwóch poziomach mieszczą się: obrotowa restauracja (poziom 351 metrów) oraz taras widokowy, umieszczony na wysokości 447 metrów. Podobno w widny dzień można stąd dostrzec wodospad Niagara!

Z chmur przenieśmy się pod ziemię, do systemu zwanego PATH, czyli Ścieżka. Jest to system niemalże 30 kilometrów podziemnych korytarzy łączących stacje metra, centra handlowe, restauracje i inne miejsca położone w centrum miasta. W korytarzach spotkamy kolejne sklepy – naprawdę łatwo wpaść tu w zakupowe szaleństwo i zgubić się! Przed zejściem do podziemi warto jest więc zaopatrzyć się w mapkę.

Jeśli do miasta wybierzmy się w czerwcu, nie możemy przegapić międzynarodowego festiwalu smoczych łodzi – Toronto International Dragon Boat Race Festival. Wtedy na jeziorze Ontario rywalizują łodzie o kształcie smoków. Jest to jeden z największych tego typu festiwali na świecie, nie licząc oczywiście samych Chin. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy zawodników. Miasto ożywa, wypełnia się kolorami, a wody jeziora tętnią energią.

Okiem mieszkańca

Mieszkańcy szczycą się posiadaniem najdłuższej ulicy na świecie. Najdłuższej, bo liczącej prawie 1900 kilometrów! Jak to możliwe? Mowa o Yonge Street, które oficjalne ma długość około 60 kilometrów, dalej, zmienia swoje nazwy, aż w końcu zamienia się w autostradę i to właśnie ta sumaryczna długość daje niesamowity wynik. Rekord nie jest co prawda oficjalny, a sposób jego liczenia może być dyskusyjny, nie mniej jednak mieszkańców Toronto napawa on dumą.

Czy wiesz, że…

* Aż do roku 2007 Canada’s National Tower, czyli Narodowa Wieża Kanady była najwyższą wolnostojącą budowlą na świecie.

* W Kanadzie wymyślono telefon, telewizor oraz pralkę i sport – koszykówkę.

* Na terenie kraju znajduje się aż 10% ze wszystkich lasów rosnących na kuli ziemskiej.

Lotniska

Toronto posiada jedno lotnisko, Międzynarodowy Port Lotniczy Toronto Pearson, oddalony od centrum miasta o około 22 kilometry.

Znajdź tanie loty do Toronto z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Toronto. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Toronto? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Toronto

Często zadawane pytania

Jest 5 lotnisk w mieście Toronto: Toronto Pearson International, Kitchener / Waterloo, Toronto Buttonville, Toronto Island i Hamilton.
Air Belgium, GOL Linhas Aéreas, GoJet Airlines, Swoop, Thai Airways, Piedmont Airlines As American Eagle, Avianca i Austrian Airlines latają do: Toronto bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Toronto, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.