Mapa

Tanie loty do Calgary

Jednym z symboli kanadyjskiego Calgary jest tajemnicze 15+, nie oznaczające bynajmniej limitu wieku dotyczącego możliwości obejrzenia filmu. 15+ to nazwa kilkunastu kilometrów naziemnych korytarzy, które usprawniają ruch w mieście i dzięki którym i my możemy poznać je w łatwy i przyjemny sposób. Skąd nazwa projektu? Tunele umieszczone są na wysokości 15 stóp nad ziemią. Dziś łączy je ponad 50 mostów!

Tego nie można przegapić

Wsiąść do pociągu… wcale nie byle jakiego, a do „Jedynki”, transkanadyjskiej. Za oknami naszym oczom ukażą się prerie graniczące z górską ścianą.

Wróćmy jednak do Calgary, by poczuć prawdziwe kowbojskie szaleństwo podczas Calgary Stampede, czyli największego święta w mieście. Stampede odbywa się tutaj rokrocznie w lipcu i przez 10 dni obfituje w pokazy rodeo, koncerty, parady, a nawet zawody. Ma ogromny rozmach, a jego twórcy twierdzą nawet, że jest to największe show organizowane na świeżym powietrzu… na świecie. Cudownie będzie zasiąść wśród milionowej widowni, która wiwatując podziwia gonitwy, piękne konie i doskonale wyszkolonych jeźdźców. Stampede tchnie życie w miasto i dostarcza jego mieszkańcom oraz przyjezdnym niezapomnianych doznań. Sam możesz mieć ochotę by przywdziać kowbojski kapelusz i inne tematyczne akcesoria!

Jednak nie samym Stampede żyje miasto. Jeśli chcesz poobserwować je z lotu ptaka, lub chociaż z wysokości 190 metrów, udaj się na wieżę Calgary. Zasiądź przy stoliku słynnej obrotowej restauracji, która zapewni Ci panoramiczny obraz miasta. Bez odchodzenia od stołu! Przy okazji skosztujesz miejscowych specjałów.

W drodze do Fortu, zatrzymaj się na chwilę w Olympic Plaza – wielkim parku stworzonym przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich, których miasto było gospodarzem w 1988 roku. Spotkasz tu wielu mieszkańców miasta, ale i przyjezdnych, którzy chętnie biorą udział w organizowanych wydarzeniach kulturalnych, koncertach i pokazach.

Sam Fort Calgary wybudowany w roku 1875 przez policję konną dowodzi, że – jak mówią mieszkańcy – serce Calgary jest czerwone jak policyjny mundur. Tu możemy zasiąść za kierownicą Forda z 1928 roku lub zobaczyć jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat. Jest nawet teatr! Fort przedstawia historię, z której mieszkańcy miasta są niezwykle dumni. Warto poświęcić kilka chwil na jego zwiedzenie i poznanie jej, a tym samym poznanie i samych mieszkańców.

Okiem mieszkańca

Największym wydarzeniem w historii miasta były z pewnością zorganizowane tutaj w 1988 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie - do dziś pozostawiły one swój ślad i są obecne w życiu jest mieszkańców. Dowodzi tego m.in. Canada’s Sports Hall of Fame, ulokowany w Kanadyjskim Parku Olimpijskim. Kilkadziesiąt eksponatów i interaktywnych stanowisk, w tym związane ze złotym medalistą Lennoxem Lewisem czy nawet możliwość wyścigu na wózku inwalidzkim z Chantalem Petitclerc, medalistą paraolimpijskim, świadczą o roli, jaką to sportowe święto odegrało w życiu miasta.

Czy wiesz, że…

* Miejski system naziemnych korytarzy „15+” należy do najdłuższych systemów dla pieszych w całej Ameryce Północnej.

* Nawet w okresie zimowym, Calgary jest najbardziej słonecznym z głównych miast Kanady.

* Każdy entuzjasta lotnictwa powinien odwiedzić tutejsze muzeum, przedstawiono w nim historię kanadyjskich samolotów, zarówno wojskowych, jak i cywilnych.

Lotniska

Ruch lotniczy miasta obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy Calgary, ulokowany w północno-wschodniej części miasta.

Znajdź tanie loty do Calgary z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Calgary. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Calgary? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Calgary

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.