Toronto

27 sty 202028 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Toronto posiada niezwykle ciekawy, przejrzysty i przyjazny dla turysty podział administracyjny. Nazwy dzielnic bowiem dokładnie opisują swoje cechy charakterystyczne – mamy tu dzielnicę modową, dzielnicę rozrywkową, dzielnicę nabrzeżną, dzielnicę chińską czy handlową. Wybór nigdy nie był tak prosty!

Noclegi w Toronto - gdzie warto się zatrzymać?

Entertainment District

Entertainment District, czyli dzielnica rozrywki to jedna z najciekawszych lokalizacji w Toronto. Jakiego rodzaju rozrywki możemy się tu zatem spodziewać i jakie atrakcje turystyczne czekają na przyjezdnych z całego świata? Z pewnością warto odwiedzić kabaret The Second City, salę koncertową Roy Thompson Hall, czy teatr The Princess of Whales Theatre. Nieopodal położony jest również stadion Rogers Centre, a także jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście – wieża telewizyjna CN Tower. Dalej znajdują się również centrum handlowe Toronto Eaton Centre, a także centrum kongresowe Metro oraz nabrzeże Harbourfront. Jak widać, trudno tu o nudę!

Na nocleg w Entertainment District powinni zdecydować się turyści, którzy marzą o aktywnych kulturalnie wakacjach, o nocnych wypadach, nowych wrażeniach. Tutejsza baza hotelowa skupia się na hotelach o statusie 4 gwiazdek oraz licznych apartamentach o zróżnicowanym poziomie komfortu.

Yonge-Dundas i St. Lawrence

Rejon Yonge-Dundas, który z łatwością wskaże nam przystanek metra o tej samej nazwie, to wprost ideał dla entuzjastów zakupów. I chociaż nieopodal znajduje się wiele miejskich atrakcji, wliczając teatry Massey Hall i Canon, arenę sportową Air Canada Center czy dzielnicę Harbourfront, to i tak nieskrępowany shopping będzie bezsprzecznym atutem tej lokalizacji. Niektóre z tutejszych hoteli spełnią marzenie nie jednego zakupoholika! Połączone są one bowiem bezpośrednio z systemem podziemnych korytarzy, tuneli, a przed wszystkim, z centrum handlowym PATH. Aby udać się na zakupy, nie potrzebujemy zatem nawet przekraczać progu hotelu, ani wychodzić na ulicę.

By tak się stało konieczny będzie wybór drogiego i komfortowego hotelu o statusie 4 lub 5 gwiazdek.

The Village

The Village obejmuje swoimi granicami m.in. Church and Wellesley oraz Garden District. Faktycznie, jest to oaza zieleni tuż obok Starego Miasta oraz doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i każdego, kto pragnie odpoczynku w spokojnej okolicy, nieopodal miejskich atrakcji. W pobliżu znajduje się kulturalna oraz biznesowa dzielnica Toronto, kluby w Air Canada Centre, centrum Eaton, a także stacja metra College, która znacznie ułatwi nam komunikację. Dzięki niej wyprawa do wieży CN Tower czy galerii sztuki Art Gallery of Ontario potrwa zaledwie chwilę. Dłuższy spacer doprowadzi nas z kolei do dzielnic Yorkville czy Gay Village, a w szczególności do ulicy Bloor pełnej sklepów i sklepików.

The Village posiada szczególnie ciekawą ofertę hoteli o statusie 3 gwiazdek. Backpackerzy oraz podróżujące pary często wybierają motele, hostele lub obiekty typu bed&breakfast.

Najlepiej oceniane hotele w: Toronto

od 440 zł
od 744 zł
od 2 053 zł

Co podróżni mówią o mieście Toronto?

9,8
Smakosze
9,8
Podróżujące rodziny
9,4
Miłośnicy przygód
7,9
Miłośnicy nocnego życia
7,8
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (899)
리니 우
리니 우
23.02.2019

Toronto to mój drugi dom, kiedy zaprzyjaźnię się z lokalnymi przyjaciółmi, czuję każdą atrakcję. Nie polecam wychodzić wieczorem samemu, ale nigdy nie doświadczyłem nieprzyjemnej rzeczy i sam tego nie doświadczyłem, W nocy powinieneś odwiedzić klub rebeliantów w centrum miasta. Widzę inny klub kulturalny niż Korea! John Jam. Nie jest nierozsądne podróżować samotnie przez kobietę.

Betty  Muauka
Betty Muauka
29.12.2018

Bardzo piękne miejsce dla turystyki i różnorodne odkrycia. Młode i energiczne miasto.

Cierra Moore
Cierra MooreFiladelfia
22.05.2018

Toronto było pięknym przeżyciem. Udało nam się wkraść do ostatniej nocy Toronto Light Festival i było absolutnie oszałamiające. Szczerze mówiąc, nie zdziw się, jeśli dowiesz się, że się tam przeprowadziliśmy. Piękne i wspaniałe doświadczenie i nie mogę się doczekać powrotu

Stephanie Hughes
Stephanie HughesLehigh Acres
02.08.2017

Wiele dużych atrakcji rodzinnych w pobliżu centrum: hala hokejowa; akwarium; baseball - i naprawdę świetne jedzenie przez cały czas. Bądź świadomy, że wiele rzeczy i miejsc jest pod ziemią i czasami może być dezorientujący. Jedzenie w każdym miejscu było zawsze fantastyczne, a tony wegańskie i GF oraz mnóstwo świetnych zdrowych wyborów.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 577 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Toronto to Maj, ze średnią ceną 931 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 717 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Toronto przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to -3,1°C/26,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 26,0°C/78,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -6,5°C/20,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Toronto to Toronto Island (YTZ) (3,05 km). Inne pobliskie lotniska to: Toronto Pearson International (20,40 km) Toronto Buttonville (23,77 km) Hamilton (69,85 km)

Zaplanuj podróż do: Kanada