Toronto

24 lip 201925 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Toronto posiada niezwykle ciekawy, przejrzysty i przyjazny dla turysty podział administracyjny. Nazwy dzielnic bowiem dokładnie opisują swoje cechy charakterystyczne – mamy tu dzielnicę modową, dzielnicę rozrywkową, dzielnicę nabrzeżną, dzielnicę chińską czy handlową. Wybór nigdy nie był tak prosty!

Noclegi w Toronto - gdzie warto się zatrzymać?

Entertainment District

Entertainment District, czyli dzielnica rozrywki to jedna z najciekawszych lokalizacji w Toronto. Jakiego rodzaju rozrywki możemy się tu zatem spodziewać i jakie atrakcje turystyczne czekają na przyjezdnych z całego świata? Z pewnością warto odwiedzić kabaret The Second City, salę koncertową Roy Thompson Hall, czy teatr The Princess of Whales Theatre. Nieopodal położony jest również stadion Rogers Centre, a także jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście – wieża telewizyjna CN Tower. Dalej znajdują się również centrum handlowe Toronto Eaton Centre, a także centrum kongresowe Metro oraz nabrzeże Harbourfront. Jak widać, trudno tu o nudę!

Na nocleg w Entertainment District powinni zdecydować się turyści, którzy marzą o aktywnych kulturalnie wakacjach, o nocnych wypadach, nowych wrażeniach. Tutejsza baza hotelowa skupia się na hotelach o statusie 4 gwiazdek oraz licznych apartamentach o zróżnicowanym poziomie komfortu.

Yonge-Dundas i St. Lawrence

Rejon Yonge-Dundas, który z łatwością wskaże nam przystanek metra o tej samej nazwie, to wprost ideał dla entuzjastów zakupów. I chociaż nieopodal znajduje się wiele miejskich atrakcji, wliczając teatry Massey Hall i Canon, arenę sportową Air Canada Center czy dzielnicę Harbourfront, to i tak nieskrępowany shopping będzie bezsprzecznym atutem tej lokalizacji. Niektóre z tutejszych hoteli spełnią marzenie nie jednego zakupoholika! Połączone są one bowiem bezpośrednio z systemem podziemnych korytarzy, tuneli, a przed wszystkim, z centrum handlowym PATH. Aby udać się na zakupy, nie potrzebujemy zatem nawet przekraczać progu hotelu, ani wychodzić na ulicę.

By tak się stało konieczny będzie wybór drogiego i komfortowego hotelu o statusie 4 lub 5 gwiazdek.

The Village

The Village obejmuje swoimi granicami m.in. Church and Wellesley oraz Garden District. Faktycznie, jest to oaza zieleni tuż obok Starego Miasta oraz doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i każdego, kto pragnie odpoczynku w spokojnej okolicy, nieopodal miejskich atrakcji. W pobliżu znajduje się kulturalna oraz biznesowa dzielnica Toronto, kluby w Air Canada Centre, centrum Eaton, a także stacja metra College, która znacznie ułatwi nam komunikację. Dzięki niej wyprawa do wieży CN Tower czy galerii sztuki Art Gallery of Ontario potrwa zaledwie chwilę. Dłuższy spacer doprowadzi nas z kolei do dzielnic Yorkville czy Gay Village, a w szczególności do ulicy Bloor pełnej sklepów i sklepików.

The Village posiada szczególnie ciekawą ofertę hoteli o statusie 3 gwiazdek. Backpackerzy oraz podróżujące pary często wybierają motele, hostele lub obiekty typu bed&breakfast.

Najlepiej oceniane hotele w: Toronto

od 568 zł
od 960 zł
od 1 497 zł

Co podróżni mówią o mieście Toronto?

9,8
Smakosze
9,8
Miłośnicy przygód
9,3
Podróżujące rodziny
8,2
Podróżnicy biznesowi
8,2
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (827)
리니 우
리니 우
23.02.2019

Toronto to mój drugi dom, kiedy zaprzyjaźnię się z lokalnymi przyjaciółmi, czuję każdą atrakcję. Nie polecam wychodzić wieczorem samemu, ale nigdy nie doświadczyłem nieprzyjemnej rzeczy i sam tego nie doświadczyłem, W nocy powinieneś odwiedzić klub rebeliantów w centrum miasta. Widzę inny klub kulturalny niż Korea! John Jam. Nie jest nierozsądne podróżować samotnie przez kobietę.

Betty  Muauka
Betty Muauka
29.12.2018

Bardzo piękne miejsce dla turystyki i różnorodne odkrycia. Młode i energiczne miasto.

Stephanie Hughes
Stephanie HughesLehigh Acres
02.08.2017

Wiele dużych atrakcji rodzinnych w pobliżu centrum: hala hokejowa; akwarium; baseball - i naprawdę świetne jedzenie przez cały czas. Bądź świadomy, że wiele rzeczy i miejsc jest pod ziemią i czasami może być dezorientujący. Jedzenie w każdym miejscu było zawsze fantastyczne, a tony wegańskie i GF oraz mnóstwo świetnych zdrowych wyborów.

Cierra Moore
Cierra MooreFiladelfia
22.05.2018

Toronto was a beautiful experience. We managed to sneak into the last night of the Toronto Light Festival and it was absolutely stunning. Honestly don't be surprised if you find out we moved there. A beautiful and stunning experience and I can't wait to go back

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 580 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Toronto to Wrzesień, ze średnią ceną 1 104 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 679 zł za dobę. To 11% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 755 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Toronto przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 22,0°C/71,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 26,0°C/78,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -6,5°C/20,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Toronto to Toronto Island (YTZ) (3,05 km). Inne pobliskie lotniska to: Toronto Pearson International (20,40 km) Hamilton (69,85 km)

Zaplanuj podróż do: Kanada